Tods Lokvuds. Todd Lockwood

Tods Lokvuds (angļu Todd Lockwood; dzimis 1957) — amerikāņu mākslinieks-fantasts un ilustrators. 1990. gadu beigās - 2000. gadu sākumā - izdevniecības "Wizards of the Coast" redaktors.

Tods visvairāk pazīstams, kā ilustrāciju un kolekcijas karšu zīmētājs sērijas Dungeons & Dragons spēlēm, Roberta Salvatores un Eleinas kanigemas grāmatu vāku zīmējumiem, kā arī ar darbiem  Forgotten Realms un Dragonlance visumos.

Tods ir dzimis 1957. gada 9. jūnijā Kolorado, Boulderas pilsētā. Jau bērnībā mīlēja fantastiku, konkrēti - seriālu «Star Trek», kā arī spēlēja Dungeons & Dragons. Viņa elki bija amerikāņu mākslinieki-fantasti Frenks Frazeta (komiksi "Baks Rodžers" un "Flešs Gordons") un Maikls Vellans ("Pernas pūķu" sērija uc. kopā 17 Hugo balvas). 1981. gadā pabeidza ar izcilību Kolorado Mākslas institūtu Denverā. Sudraba medaļa ikgadējā mākslas redaktoru festivālā. Kādu laiku strādāja žurnālā, kas bija veltīts kosmiskajiem pavadoņiem.

Karjera negaidot pagriezās uz citu pusi, kad viņš piedalījās WorldCon-1995. Šajā konventā Tods ieguva vairākas prēmijas un viņu ievēroja fantastikas un spēļu žurnālu redaktori. Pēc tā Lokvuds sarauj kontraktu ar savu aģentūru Ņujorkā un pārceļas uz Vašingtonu, kur strādā izdevniecībā TSR un vēlāk tās pēctecē Wizards of the Coast.

Pašlaik viņš ir brīvmākslinieks, taču turpina zīmēt vākus grāmatām, kas veltītas Forgotten Realms un Dragonlance.

https://en.wikipedia.org/wiki/Todd_Lockwood

Oficiālā mājaslapa.

https://www.toddlockwood.com/

Beidzot arī viņš pats ir sācis rakstīt grāmatas.

https://www.toddlockwood.com/books-1/the-summer-dragon-first-book-of-the-evertide

"Vasaras pūķis" ir viņa pirmā grāmata iecerētajā sērijā "The Evertide". Būs jāpacenšas sērijas nosaukumu pārtukot latviski. Krieviski nosaukta "Вечнолив".

Tods stāsta, ka viņš ir uzaudzis ar Tolkina grāmatām un tagad ir nolēmis izmēģināt sevi kā rakstnieku  eco-friendly fantasy jomā.

Jaunā Maija un viņas brālis Darians dzīvo kopā ar pūķiem. Viņu māte ir traģiski gājusi bojā, bet tēvu, liekas, neinteresē nekas cits, kā tikai šie pārdabiskie radījumi. Viss izmainās, kad Maija un Darians ierauga leģendāro Vasaras pūķi. Ko šī parādība nesīs varoņiem? Lāstu vai gaismu? Maija tic, ka parādījies Vasaras pūķis ir viņas pusē. Taču mākoņi ar vien vairāk samilzt virs ligzdošanas vietas...

https://eksmo.ru/authors/lokvud-todd-ITD33462/