Tamako bodīte. Tamako Market

2013. gada anime. Reālistisks anime ar fantastikas elementiem runājoša putna veidā. Režisors Jamada Naoko. Daudzu balvu ieguvēja.

Tamako Kitasirakava ir sešpadsmit gadu veca pusaudze (kā visās japāņu anime pusaudži izskatās jaunāki par saviem gadiem - vismaz četriem). Savā jaunībā viņa jau ir kļuvusi par senas meistaru dinastijas mantinieci, tā gatavo rīsu saldumus moti (moči). Viņas ģimenei pieder neliels veikaliņš lielā tirgotāju kvartālā. Pati meitene vienmēr ir gatava palīdzēt saviem tuvajiem. Tajā pašā laikā, viņa labi mācās skolā un pat darbojas skolas klubā. Rajons, kur meitene dzīvo ar savu ģimeni, ir ļoti draudzīgs. Visi viens otru pazīst un labrāt sarunājas. Interesanti, ka pilsētiņā nav skaudības, nav greizsirdības vienam pret otru. Pat konkurenti, kuri vēlas dabūt labākos pircējus, necenšas viens otram ieriebt. Katra sacensība norit godīgi. Tamako ir ļoti labs draugs Motidzo. Bērni ir divu konkurējošu klanu locekļi, tas rada zināmas problēmas.

Reiz pilsētiņā, kur dzīvo galvenie varoņi, ielido neparasts putns, kurš māk runāt. Taču nevienu tas neizbrīna. Putns tūlīt pat paziņo, ka ieradies meklēt līgavu savas valsts princim. Tāpēc meklē vietu, kur apmesties. Viņu pieņemt ir gatava galvenā varone Tamako. Putns nolemj nedaudz iejusties viesmīlīgo saimnieku dzīvē. Putns palīdz meitenei, taču drīz ievērojam, ka tam ļoti patīk saldumi, Dera tā viņu sauc, ātri vien uzbarojas un brīžiem pat nespēj palidot. Izskatās, ka saldumu mīlēšana putnam var pamaisīt veikt savu līgavas meklēšanas misiju.

Vēl meitenei ir jaunākā māsa Anko, kurai raizes sagādā jūtas pret klasesbiedru, jo viņa ir ļoti kautrīga.

https://yummyanime.club/catalog/item/lavochka-tamako

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tamako_Market

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/16417/Tamako_Market

Turpinājums. Tamako mīlas stāsts. Pilnmetrāžas anime filma.

https://myanimelist.net/anime/21647/Tamako_Love_Story

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=14908

Viki lapa.

https://tamakomarket.fandom.com/wiki/Main_Page

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt2560604/

Filma-turpinājums (krievu valodā). Tamako Love Story. Režisors Jamada Naoko. 2014.

Jaunie varoņi, Tamako Kitaširakava un Močizo Odži atklāj, ka viņu bērnu dienu draudzība tūlīt pat pārvērtīsies par kaut ko lielāku. Tas abus nevar nesatraukt un te vēl Močizo nolēmis aizbraukt uz Tokiju, mācīties tālāk. Kā lai par to pastāsta Tamako, turklāt vēl par savām jūtām, jo nāksies no viņas šķirties uz ilgāku laiku.

Liekas, ka pēc tam, kad Princis, Dera un Tjoi atgriezās uz savām dienvidu salām, visam ir jāieiet vecajās sliedēs.Taču laiks rit, arī skola iet uz beigām, drīz būs jāšķiras, jo katram ir savi plāni...

http://multikonline.ru/anime-online/5660-istoriya-lyubvi-tamako.html

Deras-tjana Dienvidsala. Minami no Shima no Dera-chan. 2014. gads.Rež. Tacuja Išihara.

Vēl viena filma (5 min. gara) par seriālā iepazītajiem Polinēzijas varoņiem. Filma stāsta par Deras, Metja un Tjoi ikdienas dzīvi pēc tam, kad viņi atgrizās uz savām dienvidsalām, kad viņi devas mājās no Usagijamas tirdzniecības rajona. Iespējams, ka sižets ietilpināts ‘Tamako mīlas stāsta” sākumā.