Svētā zobena kalns. Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage

Japāņu anime no 2016. gada, režisors Iku Sudzuki. Nosaukums angļu valodā "Spirit Blade Mountain".

 

Japāņu multiplikātori piedāvā anime piedzīvojumu fantāzijas žanrā. Katra taut  noteikti tic "pasaules galam", ka šis brīdis iestāsies un, kas notiks pēc šī momenta, stāsta leģendas, mīti un dažreiz arī zinātnieku stāstītais. japāņu gudrie no sena klana seriālā "Svētā zobena kalns: Zvaigžņu putekļu dzīres" ir pārliecināti, ka pēc tam, kad visādas nelaimes, haoss un spēcīgs ļaunums skars Zemi, cilvēci no pazušanas var glābt tikai viens, izredzēts cilvēks.

Par viņu ir zināms tas, ka reizi tūkstots gados viņa dvēsele pārdzimst, tāpēc tajā ir apslēpts neiedomājams spēks, kas spēj stāties pretī ļaunumam. Gudrie zina, ka tam ir jābūt divpadsmit gadu vecam bērnam. Taču pats viņš nenojauš par savu augsto nolemtību - glābt pasauli. Tāpēc viņš jāatrod ātrāk par laiku, kad ļaunums kritīs pār zemi.

1. sezona.

http://seasonvar.ru/serial-13041-Gora_Svyashennogo_Mecha_Pir_zvzdnoj_pyli-1-season.html

Dīvainas lietas notiek uz mūsu planētas. Zemes vēsture slēpj ļoti daudz mīklu. "Garīgo asmeņu" klans ir patiesības meklētājs, tajā ir drosmīgi karotāji un īsti gudrie no augstākajām  aprindām. Viņi ne pirmo gadu nodarbojas ar nokritušās komētas noslēpumu atminēšanu. Šie cilvēki tic, ka debesu ķermenis ir atnesis sev līdz mazu zēnu, kurā apslēpts milzu spēks un neticams gars. Lai meklētu unikālo, kosmisko ķermeni, "Asmeņi" uzņem savās rindās jauniņos. Visi var izmēģināt savus spēkus, taču pārbaudījumi nepavisam nav viegli. Viens no pārbaudāmajiem  ir - galvenais varonis, kurš jūt, ka viņam piemīt īpašs spēks.

2. sezona.

http://seasonvar.ru/serial-15510-Gora_Svyashennogo_Mecha_Pir_zvezdnoj_pyli-2-season.html

Sena leģenda pareģo komētas krišanu, kas nesīs daudzas nelaimes. Lai izbēgtu no tām, jāatrod cilvēks, kurš ir liktens apzīmogots, kurš izglābs pasauli. Lai tādu atrastu Reikena klans, kas ir slavens ar savu seno rašanos, vāc mācekļus ar neordinārām spējām. Galvenais varonis, kuram ir īpaša dvēsele, kāda parādās uz Zemes reizi tūkstots gados, nolemj arī likt iestāšanās eksāmenu. Tā sākas viņa dižais ceļš...

Seriāls YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=xs6r-rCIzWI

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=17829

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/32094/Reikenzan__Hoshikuzu-tachi_no_Utage

Vēl var piebilst, ka minētais anime par gaidāmo pasaules galu ir komēdija.