Supertiesiskā Latvija.

No portāla Kasjauns.lv/ Idiotiskākās prāvas Latvijā: gadu tiesājas par buljona kubiņu zādzību.
Bijušais iekšlietu ministrs, tagad zvērinātais advokāts Aloizs Vaznis laikrakstam „Diena” atklājis, kāpēc lietu izskatīšanas tiesās ilgst pārāk ilgi. „Viens no galvenajiem iemesliem ir tāds, ka tiesas ir pārslogotas ar daudz nevajadzīgām lietām. Tādām, kas nav pat izēstas olas vērtas,” sacīja Vaznis un minēja vairākus piemērus.
Valstij bezjēdzīgā tiesāšanās par „Maggi” buljona paciņu izmaksā daudzus tūkstošus
Viena no visidiotiskākajām prāvām, pēc Važņa teiktā, bija krimināllieta par 19 santīmus vērta buljona iepakojuma zādzību. Pēc advokāta aprēķiniem valstij šī prāva varētu būt izmaksājusi ap 10 000 latu.

„Augstākās tiesas senāts izbeidza kriminālprocesu par 19 santīmu vērtu buljona iepakojuma zādzību. Apsūdzētajam tika celta apsūdzība par to, ka viņš, būdams agrāk sodīts par zādzību, 2009. gada oktobrī veikalā „Maxima” Rēzeknē paņēma no plaukta vienu 19 santīmu vērtu buljona „Maggi” paciņu un nesamaksājis aizgāja,” par lietas būtību „Dienai” stāsta Vaznis.

Tika ierosināta krimināllieta. Pirms lietas izskatīšanas pirmās instances tiesā apsūdzētais nomira. Neraugoties uz to, tiesa izskatīja, vai mirušais apsūdzētais tiešām ir izdarījis noziegumu. Rēzeknes tiesa viņu atzina par nevainīgu un attaisnoja. Tas notika tāpēc, ka pirmstiesas procesa sniegtajās liecībās bija uzrādīts, ka zādzība izdarīta vienā datumā, bet prokurora lēmumā - citā. Pēc tam kad viņu attaisnoja, prokuratūra rakstīja protestu, ka tas izdarīts nepamatoti. Lietu nosūtīja nākamai instancei. Šī instance lietu nosūtīja uz kasācijas instanci. Process sākās 2009. gadā un noslēdzās 2010. gada novembrī.

„Nesaprotu, kāpēc nevar turpat pie kases sastādīt protokolu un uzlikt šim cilvēkam sodu, kas būtu, piemēram, 20 reižu lielāks nekā nozagtās lietas cena. Tagad ar visu šo tiesāšanos 19 santīmu vērtais buljona kubiņš valstij ir izmaksājis apmēram 10 000 latu,” sašutis ir Vaznis.
Par čarkas zādzību vīrieti izsludina starptautiskā meklēšanā
Dramatiski kādam vīram izvērtās mazā polšiņa un šprotu konservu nosperšana kādā Latvijas veikalā. Vīram nācās bēguļot, viņu izsludināja starptautiskā meklēšanās, notvēra Vācijā, bet vācieši viņu atteicās deportēt uz Latviju, lai viņš dzimtenē saņemtu „taisnīgu sodu”. Šajā lietā bija iesaistīts Vaznis. Viņš atklāja lietas detaļas:

Man pašam bija lieta, kur kāds vīrietis veikalā nozaga 250 gramu šņabja pudeli. Viņš izgāja visas instances, un beigās viņu notiesāja ar nosacītu sodu. Viņam iedeva divu gadu nosacīto sodu un divu gadu pārbaudes termiņu. Šajā pārbaudes termiņā viņš vēlreiz veikalā nozaga tādu pašu šņabja pudeli un šprotu bundžu. Atkal viņa lietu nosūtīja uz tiesu. Viņš aizšmauca no valsts. Tika izsludināta starptautiskā meklēšana, vīrieti atrada Vācijā. Latvija nosūtīja pieprasījumu par viņa izdošanu. Vācija savukārt pieprasīja materiālus. Pēc to saņemšanas Vācija atteicās vīrieti izdot, jo pēc vietējiem likumiem tur šāda zādzība nav noziegums.

Tas viss prasīja lielus resursus, jo tika iesaistīts daudz cilvēku. Sākot ar to, ka šis vīrietis bija jāievieto sistēmās, bija jāapkopo visa informācija. Bet kur ir tā būtība? Jēga kāda?”

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/150107/idiotiskakas-pravas-gadu-tiesajas-par-buljona-kubinu-zadzibu?utm_source=delfi&utm_campaign=portal&utm_medium=newsbox