Stīvens Kings, Bevs Vincents. Lidot vai baidīties (krājums)

FLIGHT OR FRIGHT

Stīvens Kings un tas nav nekāds noslēpums viņa daiļrades fanu miljoniem - baidās lidot ar lidmašīnām. taču, vai ir labāks līdzeklis cīnīties ar savām bailēm, kā satikties ar tām seju pret seju?

Jūsu priekšā ir Stīvena Kinga un viņa drauga Beva Vincenta sastādīta, aizraujoša stāstu antoloģija, ko apvieno ideja "bailes lidot". Dažus no tiem ir sarakstījuši pasaules literatūras klasiķi: sērs Artūrs Konans Doils, Rejs Bredberijs, Ambrozs Bīrzs. Citus - mūsdienu prozas meistari: pats Stīvens Kings, Dens Simonss, Dēvids Šovs un Džo Hils.

Kas jūs gaida lidojumā, kas tūlīt notiks?

Tikšanās ar ļaunu rūķi, noslēpumaina slepkavība, un, iespējams, pat ceļojums laikā. Jūs izbaudīsiet tās divpadsmit maksimālu briesmu sekundes, kad sliktākais, kas var notikt augstu gaisā, notiek. Un vēl jūs iepazīsiet klaustrofobiju, gļēvumu, šausmas un augstākās drosmes izpausmi.

Tātad, savelciet jūsu drošības jostas ciešāk, tāpēc ka šis lidojums solās būt ļoti aizraujošs.

 https://www.labirint.ru/books/715173/

Īsumā par Kingu.

Stīvens Kings ir populārs mūsdienu rakstnieks, vairāk nekā piecdesmit romānu, divsimt stāstu, vairāku nedaiļliteratūras grāmatu un daudzu eseju autors. Daudzi autora darbi ir ekranizēti gan lielajam ekrānam, gan televīzijai.

Stīvens Edvīns Kings (dzimis 1947. gada 21. septembrī) ir amerikāņu šausmu, pārdabiskas fantastikas, saspensa, noziegumu, zinātniskās fantastikas un fantastikas romānu autors. Viņa grāmatas ir pārdotas vairāk nekā 350 miljonos eksemplāru, un daudzas no tām ir pielāgotas filmām, televīzijas sērijām, minisērijām un komiksu grāmatām. Viņš ir publicējis 61 romānu, tostarp septiņus ar pseidonīmu Ričards Bahmans, un sešas nefantastikas grāmatas. Viņš ir uzrakstījis aptuveni 200 īsus stāstus, no kuriem lielākā daļa ir publicēti grāmatu krājumos.

Kings ir saņēmis Brema Stokera balvas, Pasaules fantāzijas balvas un Britu fantāzijas biedrības balvas. 2003. gadā Nacionālais grāmatu fonds viņam piešķīra medaļu par izcilu ieguldījumu amerikāņu literatūrā. Viņš ir arī saņēmis balvas par ieguldījumu literatūrā par visu savu bibliogrāfiju, piemēram, 2004. gada Pasaules fantāzijas balvu par dzīves sasniegumiem un 2007. gada Lielā meistara balvu no Mystery Writers of America.  2015. gadā par ieguldījumu literatūrā viņš tika apbalvots ar ASV Nacionālās mākslas mākslas fonda Nacionālo mākslas medaļu . Viņš ir dēvēts par "šausmu karali", vārdu spēle par viņa uzvārdu un atsauce uz viņa augsto stāvokli popkultūrā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_King

Krājumā ietilpst 16 autoru stāsti.

Rejs Bredberijs, Stīvens Kings,  Dens Simonss, Artūrs Konans Doils, Edvīns Tabs, Ambrozs Bīrss, Džons Vārlijs, Ričards Matesons, Maikls Lūiss, Dēvids Dž. Šovs, Džo Hils, Bevs Vinsents, Kodijs Gudfelovs, Pīters Tremeins, Džeims L. Dikijs, Toms Bisels.

Grāmata krieviski iznākusi sērijā "Stīvena Kinga Visums".

Angļu izdevumā ir runa par 17 autoriem. Lai gan visi nav minēti:

Stephen King , Bev Vincent , Michael Lewis , Sir Arthur Conan Doyle ,  Richard Matheson, Ambrose Bierce ,  E.C. Tubb , Tom Bissell , Dan Simmons , Cody Goodfellow. Citur minēts arī, 17. - Roald Dahl.

https://www.bookdepository.com/Flight-or-Fright-Stephen-King/9781473691568

Bevs Vincents.

Bevs Vincents ir vislabāk pazīstams kā “Ceļš uz tumšo torni” autors, nominēts Brema Stokera balvai, Stīvena Kinga “Dark Tower” sērijas pilnvarotais pārstāvis un “Stīvena Kinga ilustrētais kompanjons”, kurš tika nominēts 2010. gada Edgara balvai. Kopš 2001. gada marta viņš raksta žurnālam "Cemetery Dance" News from Dead Zone.

Viņam ir doktora grāds ķīmijā no Dalhousie universitātes.

Viņa esejas, intervijas un grāmatu recenzijas ir parādījušās daudzās publikācijās, ieskaitot Accent Literary Review, Hellnotes, Storytellers Unplugged un Conroe Courier. Viņa sarakstītie trīs duči īso stāstu, tajā skaitā : “From the Borderlands”, “Best of Borderlands 1-5”, “Cemetery Dance”, “Red Scream”, “Corpse Blossoms”, “You Do Not Not”, “Damned Nation”, “Shivers II”, “Shivers IV”, “Shivers VI”, un "Who Died in Here?" Viņš ir līdzredaktors "The Illustrated Stephen King Trivia Book" un līdzscenārists "Stephen King's Gotham Café" - īsfilmai, kas ir ieguvusi vairākas balvas kinofestivālos visā valstī. 2007. gadā viņš sniedza ieguldījumu Doctor Who īso stāstu krājumam "Short Trips: Destination Prague".

Pašlaik viņš dzīvo Teksasā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bev_Vincent