Stāsts par spoku kuģi "Lady Lovibond", kas uzrodas ik pēc 50 gadiem

. https://www.thevintagenews.com/2016/10/19/the-story-of-the-lady-lovibond-the-ghost-ship-that-reappears-every-50-years/

1700. gadu vidū māņticība ātri izplatījās un tai viegli noticēja. Viena no šādām māņticībām bija tāda, ka tā ir slikta zīme, ja uz kuģa klāja ir sieviete.

Ir viens stāsts, kas, kā daži uzskata, apstiprina šo ticību.

1748. gada 13. februārī trīs mastu šoneris „Lady Lovibond” (dažreiz raksta „Luvibond”), atstājis ostu pie Temzas, Kentā, Anglijā, devās uz galamērķi Oporto, Portugālē.

Kapteinis Saimons Rīds (dažreiz raksta „Saimons Pīls) bija tikko apprecējies un paņēmis līdz uz kuģa savu jauno sievu Aneti, lai dotos medusmēneša reisā.

 

 

Apkalpe zem klāja kopā ar jaunlaulātajiem rīkoja kāzu svinības. Tikai viens vīrs tajās nepiedalījās. Kapteiņa pirmais palīgs Džons Riverss, kurš arī bija iemīlējies skaistajā līgavā.

Jo vairāk viņš domāja par viņu, jo greizsirdīgāks kļuva, līdz beidzot vairs nespēja paturēt savas dusmas sevī un nolēma rīkoties. Viņš pagrieza kuģi uz bēdīgi slaveno Lamanša piekrasti, ko sauca Gudvina Smiltis.

Gudvina Smiltis bija deviņu jūdžu garš posms starp Kingsdaunu, Kentu un Pegvelbeju un bija viena no bīstamākajām vietām Lamanšā.

Šeit apstākļi mainās tik ātri, ka tās nevar paredzēt, straumes sadzen smilšu sēkļus, te vienā, te otrā vietā. Daži uzskata, ka šeit kādreiz vispār ir bijusi sala, taču nav ģeoloģisku pierādījumu šai teorijai. Bēguma laikā kāda daļa no sēkļa paceļas virs ūdens, ir pat bijuši gadījumi, kad uz Gudvina Smiltīm ir spēlēts krikets.

Kopš 1298. gada šajā vietā ir reģistrēti vairāk nekā tūkstoš vraku un šī vieta ir kļuvusi par īstu kuģu kapsētu.

Bieži, kad kuģi mēģina burāt pa šo vietu paisumā, mainīgās smiltis sāk plūst un iesūc sevī kuģi, ka tas uzskrien uz sēkļa. Bēgumā kuģi iesprūst pavisam un paisums tos ierauj dzīlē, bojā iet arī cilvēki.

Tagad bēgumā var redzēt divu konkrētu kuģu vrakus “North Eastern Victory” un "Luray Victory", divus amerikāņu kravas kuģus, kas tika bojāti 1946. gadā.

Kad „Lady Lovibond” devās cauri jomai, Riverss pārņēma kuģa vadību. Viņš apzināti uzstūrēja kuģi uz Gudvina Smiltīm, iznīcinot kuģi un „Lady Lovibond” tika iznīcināts.

Pirmā tikšanās ar kuģa „Lady Lovibond” spoku notika 1798. gada 13. februārī, kuģa "Edenbridge" kapteinis ierakstīja savā žurnālā, ka viņš gandrīz sadūrās ar šoneris ar trim mastiem.

Viņš ziņoja, ka no kuģa nāca svinību skaņas, tad tas izjuka. Glābšanas komanda tika nosūtīta, bet nevarēja atrast ne miņas no kuģa vai tā pasažieriem.

Vēl piecdesmit gadi bija pagājuši, un atkal 13. februārī vietējie iedzīvotāji redzēja trīs mastu šoneri, virzoties uz Smiltīm. Atkal, tika konstatēts, ka nav pierādījumu vraka eksistencei.

1848. gadā atkal tika ziņots, ka ir redzēta kuģa bojāeja tajā pašā vietā, atkal nekas netika atrasts.

Pēdējais ziņojums tika iesniegts 1948. gadā. Kapteinis Buls Presviks bija pārliecināts, ka viņš ieraudzījis minēto kuģi, kas bija aprakstīts kā „Lady Lovibond”, ieskautu zaļā mirdzumā.

Spoku kuģa teiksma radīja tik lielu uzmanību, ka daudzi ziņkārīgi skatītāji devās uz Sniltīm 1998. gadā, lai ieraudzītu leģendāro kuģi, bet visi bija vīlušies, kad neviens kuģis parādījās.

Vai tas viss bija pasakas, kas izklaidētu mietpilsoņus, vai bija tā, ka cilvēki patiešām ticēja, ka viņi ieraudzīja minēto kuģi savā ceļā uz savu ūdens kapu reizi piecdesmit gados?

Pētnieki Džordžs Behe un Maikls Goss uzskata, ka stāsti bija Valentīna diena izgudrojums, un bija vienkārši leģenda, kas iecerēta izklaidēt.

Mums ir tikai trīsdesmit viens gads jāgaida, pirms mēs varam būt pārliecināti par to.