Spēļu izstrādātājs Zynga 2015. gadā varētu zaudēt 150 miljonus dolāru

Zynga ir milzīgs spēļu izstrādātājs, kas vislabāk būs pazīstams  Facebook lietotājiem ar spēli  FarmVille. Slavas un peļņas zenīta laikā  Zynga iegādājas vairākus mazus spēļu izstrādātājus, bet izskatās, ka šis solis sāk atspēlēties.

Pārsātinātais mobilo platformu un interneta pārlūku tirgus liek noplakt arī  Facebook spēļu platformas popularitātei.  Zynga paļaušanās uz  Facebook spēļu izstrādātājam maksā dārgi, jo būtiski samazinājies  Zynga spēlētāju skaits. Divu gadu laikā tas nogāzies no 39 miljoniem aktīvu lietotāju līdz 21 miljonam. Attiecīgi reklāmu ieņēmumi nespēj nosegt spēļu giganta izdevumus.

Tiek ziņots, ka pēdējo divu gadu laikā  Zynga jau zaudējumos norakstījuši 472 miljonus ASV dolāru. 2015. gada otrajā ceturksnī zaudēti 26.8 miljoni, kopumā pirmajā pusgadā Zynga zaudējumi ir 73.3 miljoni dolāru. Tiek pieļauts, ka 2015. gadā  Zynga zaudējumi sasniegs 150 miljonus dolāru.

Finanšu pārskatā Zynga pārstāvji norādījuši acīm redzamo – spēlētāju skaita samazinājums nozīmē ienākumu samazinājumu un spēļu izveides milzis nespēj tam pielāgoties. Uzņēmumam būtu krasi jāsamazina izdevumi, bet eksperti lēš, ka to nav iespējams paveikt pietiekami īsā laikā. Labās ziņas ir tās, ka, visticamāk, kaut kad nākamajā gadā Facebook paziņojumos vairs neuzrādīsies uzmācīgie  Zynga spēļu pieprasījumi.

http://kursors.lv/2015/08/12/spelu-izstradatajs-zynga-2015-gada-varetu-zaudet-150-miljonus-dolaru/