Skots Vesterfelds. Pusnakts ļaudis

"Midnighters" ir amerikāņu-austrāliešu rakstnieka Skota Vesterfelda (apraksts par viņu jau ir bijis) triloģija, kas stāsta par pusaudžu grupas piedzīvojumiem. Viņus apvieno tas, ka viņi ir dzimuši tieši vai aptuveni pusnaktī un tāpēc spēj izstiept šo mirkli stundas garumā.

Westerfeld, S. (2004). The Secret Hour.

Westerfeld, S. (2004). Touching Darkness.

Westerfeld, S. (2005). Blue Noon.

Daži no viņiem savas spējas parāda tikai slepenajā stundā, daži - visu laiku.

Vairums no viņiem ne ar ko neatšķiras no parastiem cilvēkiem. Tikai viņu acis nav piemērotas dienas gaismai. Tāpēc viņi pa dienu vienmēr valkā tumšas brilles, lai gaisma viņu acīm nenodarītu sāpes. Slepenās stundas laikā viņu acis iegūst violētu nokrāsu.

Tumšās radības (Darklings) — radījumi, kuri parādās tikai slepenās stundas laikā, cilvēkus viņi parasti neaiztiek, toties medī pusnakts ļaudis. Tumšie var pārvērsties tādās būtnēs, kas cilvēkos parasti raisa bailes - čūskās, zirnekļos, pat kaķos, ko tad dēvē par psihominčiem. Viņi māk arī lidot, tad viņiem jāpārvēršas lidojošās radībās. Ja tumšos nogalina, viņi rada ļoti nepatīkamu smaku. Dabiskā stāvoklī viņiem nepiemīt konkrēta forma, taču voīem ir raksturīga iezīme - melna vilna un arī violētas acis.

Rāpotāji (Slithers) — tās pašas tumšās radības, tikai mazāki izmērā un vienmēr izskatās kā čūskas vai čūskas ar spārniem. Var sāpīgi kost, taču ne nogalināt.

Senie — pašas vecākās un gudrākās tumšās radības. Neiznāk ārā katru nakti, tikai tad, kad uzskata, ka medījums ir tā vērts. glabā pat tūkstots gadu senas gudrības. Noteiktas formas nav, yaču ir taustekļi, kas pieskaroties cilvēkam, var piespiest to sajust visas savas bailes un likt zaudēt ticību sev.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8_(%D1%86%D0%B8%D0%BA%D0%BB)

Sižets.

Piecpadsmit gadu vecā Džesika Deja ar savu ģimeni pārbrauc no Čikāgas uz mazu pisētiņu Biksbiju Oklahomā, jo viņas māte ir ieguvusi prestižu darbu kompānijā "Oklahomas ekspresis". jau pirmajā maktī Džesika pamostas tieši pusnaktī, negaisa laikā un saprot, kas viss apkārt ir pamiris, tāpēc viņa nodomā, ka tas ir tikai sapnis. Nākamajā naktī notiek tas pats un Džesika šausmās saprot, ka viņas ģimene ir "iesaldēta", bet vienīgā dzīvā nūtne viņas mājā ir — nez no kurienes parādījies kaķis, kas izskrien uz ielas un sauc Džesiku sev līdz. Meitene izskrien uz ielas, taču viņu ielenc čūskas, tumšās radības un kopā ar milzu pantēru uzbrūk meitenei. Džesikai izdodas izglābties: pusnakts ļaudis  — Rekss, Desa un Melisa — parādās laikus un tā tumšie tiek padzīti ar tērauda un tridekaloģismu palīdzību. Tā galvenā varone iepazīst šo pasauli un saprot, kas viņa ir.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8:_%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%87%D0%B0%D1%81

Lasīt krieviski.

http://loveread.ec/read_book.php?id=2810&p=1