Septītās epizodes vēstnesis.

pirmais skan 275Jaunumi par "Zvaigžņu kariem" pienāk tik bieži, ka laikam jau vajadzēs tiem izveidot jaunu rubriku jaunumos.

Septītās epizodes filmēšana notiek Apvienotajos Arābu Emirātos un Britānijā, Londonas studijā "Pinewood". Tieši tur arī notika incidents, kura dēļ filmas pirizrādi var pārnest uz 2016. gadu. Harisons Fords, kas tēlo veco Hanu Solo traumēja kāju - uz tās uzkrita smagās, butaforiskās zvaigžņu kuģa "Tūkstošgades piekūna" durvis. Aktieri tūdaļ nogādāja slimnīcā, kur viņš pārcieta potītes operāciju. Izskatās, ka Fords ir izkritis no aprites uz mēnesi pusotra vai diviem un pabeigt filmēšanu arī nāksies vēlāk. Ja atceramies, tad pēc Abramsa ieceres Hana loma būs viena no galvenajām un katra aizkavēšanās var kļūt fatāla.

 

 

Uz šī fona jocīgas izskatās baumas, ko palaida avīze "Sun", kas tūlīt ar troksni palaida informāciju, kas novērsa interesi no filmas problēmām. It kā Abramss esot piedāvājis nelielu lomu septītajā epizodē... Tomam Krūzam. Neviens tai īpaši neticēja. Protams, Krūzs ir zināms fantastikas fans un regulāri filmējas tādās filmās ("Īpašais viedoklis", "Pasauļu karš", "Oblivions", "Nākotnes šķautne" - sarakstu var turpināt). Taču "Zvaigžņu karos" tika ņemti aktieri, kas pamatā nav "izgaismojušies" un pazīstamais Krūzs kaut kā nekādi neiederas šajā kompānijā. Turklāt, tādas lietas nerisina filmēšanas laikā. Baumām nebija pamata: jau pēc nedēļas Toma Krūza aģents tās apgāza.

Tajā pašā laikā "Lucasfilm" jau sāk domāt par nākošajām daļām. Izrādās, ka tās nedomā kārt uz Adamsu [VII epizodes režisors - t.p.]. Par nākošo, astotās un devītās epizodes režisoru ir apstiprināts Raians Džonsons, kas prms diviem gadiem uzņēma fantastisko trilleri ar Brūsu Villisu "Laika cilpa". Jaunums vienlaikus ir labs un ne visai. Bez šaubām, Džonsonu izvēlējās tieši "Laika cilpas" dēļ: šajā filmā Brūss Villiss un Džozefs Gordons-Levits tēloja vienu un to pašu varoni, jaunībā un vecumā, un tas sanāca vienkārši spīdoši. Tā kā arī astotajā epizodē visdrīzāk parādīsies oriģinālās triloģijas novecojušie varoņi un viņiem līdzīgie viņu bērni, doma ir pareiza, filmu jādod taisīt cilvēkam, kuram jau ir bijusi daīšana ar ko līdzīgu.

Tomēr, "Laika cilpā" varoņu līdzība pirmām kārtām bija aktieru un grimētāju nopelns. Vienīgais filmas vājais punkts izrādījās scenārijs, kuru rakstīja tieši Raians. Tā kā astotā epizode var izrādīties lieliski uzņemta filma ar izciliem tēliem, taču ar loģikas problēmām. Bet varbūt arī nē - šoreiz scenāriju apstiprinās vesela producentu un direktoru grupa. Katrā gadījumā ir labi, ka "Zvaigžņu karus" uztic jaunam režisoram ar nestandarta domāšanu, nevis garlaicīgam amatniekam.

No žurnāla "Mir fantastiki", 2014. gada augusta numura.