Seno maiju pilsētu nopirka par 17 miljoniem dolāru

maiju_pilseta

Foto no saita navigator-travel.kiev.ua

 Meksikā Jukatanas štata vadība izsludinājusi darījumu ar privātu zemes īpašnieku, darījuma rezultātā valdība savā īpašumā iegūst 83 hektāru zemes, uz kuras izvietojusies senā maiju pilsēta Čičen – Itsa. Par to ziņo ArtDaily.

 

 

Pārrunas starp štata gubernatoru Ivonne Ortegu Pačeko (Ivonne Ortega Pacheco) un zemes īpašnieku Hansu Jurgenu Thiesu Barbačano (Hans Jurgen Thies Barbachano) sākās apmēram pirms gada un noslēdzās 30. martā. Zeme tika nopirkta par 220 miljoniem peso (17,8 miljoni dolāru).

 Tiek ziņots, ka Barbačano pats uzstāja uz zemes pārdošanu tādēļ, lai saglabātu Jukatānas kultūras mantojumu. Čičen – Itsa sastāv no daudzām akmens celtnēm dažādās saglabātības pakāpēs; to vidū dažas ir atrestaurētas. Celtnes savieno maiju būvētie ceļi, kurus dēvē par sakbe.

 Pilsēta tika dibināta VII gadsimtā, X gadsimtā to iekaroja tolteki. XII gadsimtā pilsētu sagrāva valdnieka Hunak Keela karavīri, iedzīvotāji pameta pilsētu un tā pārvērtās drupās. Čičen – Itsā arheologi atrada daudzas maiju un tolteku celtnes, tai skaitā 9-pakāpju Kukulkana piramīdu, dažus tempļus, observatoriju, laukumus bumbas spēlei.

 JUNESKO  atzinusi Čičen – Itsu par pasaules kultūras mantojuma objektu un tā tūristu vidū pēc popularitātes ir otrā arheoloģisko izrakumu vieta Meksikā. 2007. gadā,  vadoties pēc aptauju datiem, maiju pilsēta atzīta par vienu no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem

Oriģinālu lasiet šeit