Sebastjans de Kastells. Trīs iemesli, kāpēc viņa grāmatas būtu jāizlasa

Kanādiešu rakstnieka Sebastjana Kastella romāns "Zinšu radītājs" tika nominēts prestižai britu "Karnegi medaļas" prēmijai un kļuva par starptautisku bestselleru.

Grāmata ir pelnījusi fantāzijas žanra pielūdzēju ciešu uzmanību. Kāpēc? Pastāstīsim par to šajā rakstā.

1. Autoram ir izdevies radīt patiesi unikālu Visumu. Iedomāsimies, ka jūs ieskatāties brīnumainā kaleidoskopā, kur zib grandiozas vitrāžas elementi. Tā ir pasaule, kur maģijas spēks, pretrunā esošiem kanoniem, ar vecumu un pieredzi nevis vairojas, bet tieši otrādi, samazinās.

"Zinšu radītāja" sabiedrībā cilvēki, kuri nespēj burties, nav cieņā. Ja Padome uzskata, ka indivīdā ir še-tep pazīmes, tad viņš uz mūžu kļūst par kalpu tiem, kuriem ir šis spēks (džen-tep).

Galvenais varonis Kellens baidās, ka, kļūstot sešpadsmit gadus vecs, bez maģijas viņa liktenis būs izlemts. Šausmas un kauns ir vēl lielāks viņa dzimtas statusa dēļ. Miesīgā māsa, savā veidā cenšas aizsargāt brāli no izgāšanās pārbaudījumā, tomēr neatvieglo viņam dzīvi. Varonis saprot, ka agri vai vēlu pienāks diena, kad radi un ģimene no viņa novērsīsies uz visiem laikiem.

2. Aizraujošā de Kastellas pasaule ir pretrunu un interesantu raksturu pilna. Otrā plāna personāži ir attēloti ne sliktāk par galvenajiem varoņiem, vai tas būtu savvaļas zvērs - vāverkaķis, kam piemīt vāveres plēsīgums un kaķa ātrums kopā ar paša morāles uzstādījumiem; vai kartogrāfe Feriusa, kura apbruņota tikai ar kāršu kavu un ķīmiskiem pulverīšiem, taču ar gribasspēku spēj bīdīt pat kalnus.

Romāna galveno varoni var saukt par neveiksminieku un izraidīto pēc viņa tautas uzskatiem. Taču nav jāsteidzas ar secinājumiem. Autors uzskatāmi demonstrē, ko jūt pārbijies puisēns, kurš meklē sevī spēkus, lai aizstāvētu savu unikalitāti. Kādus upurus viņam nāksies nest, lai pierādītu, ka viņš nav sliktāks par citiem? Vai vispār ir vērti šie pārbaudījumi, lai kļūtu par vienu no tiem, kuri ir iestiguši melos un aizspriedumos?

Cilvēki bieži sapņo par brīnumspējām, kas ir svarīgāk - kļūt par nepārspējamiem magiem, attaisnojot visu ļaunumu iekārotā mērķa dēļ, vai arī saglabāt savu individualitāti? Kur slēpjas īsta maģija - mākā radīt zintis vai arī pieņemt sevi tādu, kāds tu esi? Jautājumu ir daudz, atbildes nav tik acīmredzamas. Daudziem liekulība ir svarīgāka par patiesību, augstprātība - par vienkāršību.

Sebastjans de Kastells tiecas uz to, lai lasītāji izdarītu pareizos secinājumus, turklāt lai viņiem nekļūtu garlaicīgi un, lai viņi nekļūtu aizdomīgi par to, ka autors pārāk moralizē. "Pat visas pasaules maģija nav tā vērta, lai par to pārdotu savu sirdsapziņu" - saka autors Kellena vārdiem.

3. Nost ar klišejām! Burvestības pēkšņi kļūst ievainojamas! Mēs esam pieraduši pie tā, ka fantāzijas pasaulēs maģijas augstākā vara ir neapšaubāma, bet tās nesēji - neuzvarami (piemēru ilgi nav jāmeklē).

Ar "Zinšu radītāju" viss ir citādi. Burvestību pretinieku paliek arvien vairāk. Veikliem ķīmijas un fizikas likumu zinātājiem kļūst iespējams pretoties magu dinastijām ar to privilēģijām. Vienkāršie mirstīgie spēs pierādīt, ka intelekts un zinātne ir ne mazāk varenas, kā zintis. Cīņas rezultāts būs atkarīgs no kārtīm, kas kritīs mežonīgās spēles dalībniekiem. Tikai viens trumpis azotē var izšķirt visas partijas likteni.

https://eksmo.ru/selections/tri-prichiny-prochitat-roman-sebastyana-de-kastella-tvorets-zaklinaniy-ID15449940/

Autora grāmatas.

https://eksmo.ru/authors/de-kastell-sebastyan-ITD31845/

Sebastjans de Kastells ir kanādiešu rakstnieks. Dzimis Monreālā. Kad viņš ieguva zinātnisku grādu arheoloģijā un pirmo reiz sāka strādāt īstos izrakumos, viņš ātri, burtiski pēc četrām stundām, saprata, ka īstenībā viņš ienīst arheoloģiju. Viņš aizgāja, lai mērķtiecīgi turpinātu karjeru kā muzikants, ombudsmens, dizaineris, horeogrāfs, skolotājs, projektu menedžeris, aktieris… Viņa vienīgais attaisnojums prat apvainojumiem diletantismā bija tas, ka viņš patiešām mīlēja darīt šīs lietas un, ka tā vai citādi viss, ko viņš ir darījis, ir spēlējis zināmu lomu viņa dzīvē.

Sebastjans ir slavenā fantāzijas cikla "The Greatcoats" autors. Viņa debijas romānu iekļāva prēmijas Goodreads Choice Award īsajā sarakstā, par labāko 2014. Gada fantāziju un Gemmell Morningstar prēmijas sarakstā par labāko debiju. Rakstnieks dzīvo Vankuvērā kopā ar savu brīnišķīgo sievu un diviem kareivīgiem kaķiem. Šī gada februārī viņam piedzima dēls.
https://www.livelib.ru/author/1161354-sebastyan-de-kastell (papildināts)

Autora bibliogrāfija.

Greatcoats:

1. Traitor's Blade 2014

2. Knight's Shadow 2014

3. Saint's Blood 2016

4. Tyrant's Throne 2017 

Stāsts par zudušo maģiju/ Spellslinger:

1. Zinšu radītājs/ Spellslinger 2017

2. Melnā ēna/ Shadowblack 2017

3. Mehāniskais putns/ Charmcaster 2018

4. Ēnu abatija/ Soulbinder 2018

5. Queenslayer gaidāms 2019. maijā

6. Crownbreaker gaidāms 2019. oktobrī (sērijas noslēgums) 

Autora mājaslapa. https://decastell.com/

https://www.fantasticfiction.com/c/sebastien-de-castell/

https://www.facebook.com/SebastienDeCastell/