Šanas ugunīgais skatiens. Shakugan no Shana

Anime otrs nosaukums "Šana ar ugunīgajām acīm". Arī tā to varētu tulkot. Seriāls iznācis 2005. gadā, tā režisors ir Takaši Vatanabe. Tas kotējās visai augsti.

Parasts, no pirmā acu uzmetiena, skolnieks atgriežas mājās no skolas. Viņš nolemj iegriezties mūzikas veikalā, nevis uzreiz iet uz mājām. Tas maina visu. Puisis nokļūst paralēlā pasaulē, kur darbojas briesmoņi, kas ēd cilvēkus. Viņa pārvietošanos sekmē puisim vārdā Judzi nezināmi apstākļi. Apkārtējos cilvēkus apēd un uzbrūk arī viņam, taču pēkšni nez no kurienes uzrodas ugunīga meitene ar zobenu, kura iznīcina mošķus.

Meitene (rakstā viņas vārds rakstīts arī kā "Sjana") atklāj puisim, ka arī viņš sen jau ir apēsts, taču viņas grupa rūpējas par to, lai pasaule nesabruktu šausmās, tāpēc apēstos aizvieto ar "čaulām", kas nezina par šausmīgo galu, bet ir spējīgi dzīvot kā normāli cilvēki. Taču izrādās, ka puisis ir īpašs, jo glabā svarīgu dārgumu. Pateicoties tam pat ir iespējams izglābt citas pasaules, tāpēc arī galvenajam varonim bija lemts satikt meiteni. Tagad tikai no viņa ir atkarīga visas cilvēces nākotne. Nākas tikai zīlēt, vai vienkāršais puisis spēs piepildīt savu likteni un izglābt arī to, kas no viņa dzīves vēl ir palicis pāri?

Seriāls krievu valodā: http://seasonvar.ru/serial-5913-ZHguchij_vzor_SHany-1-season.html

Seriāls radīts pēc Jašičiro Takahaši vieglo romānu sērijas ar Noizi Ito ilustrācijām. No 2002. līdz 2012. gadam ir iznākuši 26 sējumi. No 2005. līdz 2011. gadam tika izdota arī Ajato Sasakuras zīmētā manga. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Shakugan_no_Shana

Anime oficiālā mājas lapa: http://www.shakugan.com/

Vēlāk ir iznākusi arī filma, vēl par Šanu kaut ko var uzzināt šajā lapā: https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=12530

Bezgalīgais laika ritējums aptur sirdis un cilvēki sadeg, neizdvešot ne skaņas, un neviens nepamana, ka pasaule ir sākusi mainīties, pārklājoties ar asinssarkanu liesmu.