Samanta Šenona. Samantha Shannon

Šenona ir dzimusi Hammersmitā, Londonā 1991. gada 8. novembrī un uzaugusi Ruislipā. Viņa pirmo reizi sāka rakstīt piecpadsmit gadu vecumā, kad viņa uzrakstīja savu pirmo romānu "Aurora", kas vēl nav publicēts. Šenona studēja angļu valodu un literatūru St Anne's College, Oksfordā un pabeidza to 2013. gadā.

2012.gadā viņa parakstīja sešu grāmatu līgumu ar Bloomsbury Publishing, ka apsola pēc Londonas grāmatu gadatirgus, lai tiktu publicētas trīs pirmās grāmatas septiņu grāmatu sērijā, sākot ar "Kaulu sezonu" - viņa lielākā sērija pašlaik. Romānos attēlotie notikumi notiek 2059. gadā Londonā, kuru vada „drošības spēki”, ko sauc par Scion, un Oksforda, kas ir kļuvusi par milzīgu cietumu. Filmas tiesības uz "Kaulu sezonu" 2012. gada novembrī izvēlējās Andy Serkis filmu kompānijai Imaginarium Studios.

Šenona citē "Svēto Džordžu un Pūķi" kā iedvesmu viņas 2019. gada romānam „Apelsīna koka priorija” (The Priory of the Orange Tree). Pēc atsauksmēm tas ir sievisķīgs skatījums uz līdzīgiem "Gredzena pāvēlniekā" un "Troņu spēlēs" aprakstītiem notikumiem savā fantāzijas visumā. Lasījušie ir stāvā sajūsmā. Kas to lai zina?

No vikipēdijas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Samantha_Shannon

Blogs.

http://samantha-shannon.blogspot.com/

Facebook lapa.

https://www.facebook.com/SamanthaShannonAuthor/

Kaulu sezona.

https://www.boneseasonbooks.com/

Samanta Šenona latviski. Recenzija.

https://vilkamidzenis.wordpress.com/2016/10/23/samanta-senona-sapnu-staigataja/

Par grāmatu.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/fantastika-fantazijas-romani/sapnu-staigataja.html