Sallija Grīna. Dēmonu pasaule

Biogrāfija angļu valodā.

Sallija Grīna dzīvo Češīrā, Anglijā. Viņai ir bijuši dažādi darbi, bet 2010. gadā viņa sāka rakstīt romānu, un tas pārvērtās jaunā karjerā. Viņa ir triloģijas Half Bad autore. Viņai patīk skriet, un lielākajā daļā savu grāmatu ir raksturīgs varonis, kurš skrien. Sekojiet viņai Twitter @ Sa11eGreen.

Sallija Grīna sāka rakstīt 2010. gadā, 2014. gadā izlaižot YA moderno fantāziju grāmatu Half Bad. Šis stāsts tiks izvēlēts par filmu, tas tulkots vairāk nekā 50 valodās un būs trīs citu grāmatu pamatā. Tagad britu autore ir aizsākusi jaunu fantāzijas triloģiju ar romānu The Smoke Thieves, kas seko piecu pusaudžu savstarpēji saistītiem stāstiem. Mēs runājām ar Grīnu par pasaules veidošanas priekiem un izaicinājumiem, aprakstot tik daudzus varoņus.

https://www.penguinrandomhouse.com/authors/226650/sally-green

Krievu valodā.

Sallija Grīna.

Valsts: Lielbritānija.

Pirms realizēt savu patieso aicinājumu 2010. gadā, rakstniece Sallija Grīna mainīja daudzas profesijas. Piemēram, kādu laiku viņa strādāja par parastu grāmatvedi. Tomēr Grīnai praktiski nav literāras pieredzes, kas kaut kādu iemeslu dēļ ir diezgan zīmīgi.

Sallijas Grīnas debijas darbs “Half Bad”, pirmā Half Life triloģijas grāmata, parādījās Lielbritānijas grāmatnīcu plauktos 2014. gada 3. martā (dienu vēlāk Amerikas Savienotajās Valstīs), bet tas kļuva slavens pat pirms izdošanas. Piemēram, romāns iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā “pirmā debijas grāmata, kuras publicēšanas tiesības pirms publicēšanas tika pārdotas 36 valstīs” (šodien - jau 45 valstīs). Boloņas bērnu un pusaudžu literatūras gadatirgū romāns tika pasludināts par “labāko grāmatu”. Bens Horlsens, “Puffin Books” redaktors, salīdzināja romānu ar Džordža Orvela drūmo distopiju 1984. gadā. Tiesa, Orvelam romānā nebija raganu. Grāmatas izdošana krievu valodā plānota 2015. gadā.

Pirmā tirāža vien Lielbritānijā bija 200 000 eksemplāru. Kritiķi ne bez pamata ir salīdzinājuši Half Bad ar tādām slavenām sāgām kā Harijs Poters, Krēsla un The Hunger Games; Arī romāns priecēs lasītājus ar atsaucēm uz Viljama Šekspīra, Fjodora Dostojevska un Aleksandra Solžeņicina darbiem, kas, starp citu, nav tik raksturīgi debijas rakstniekiem.

Triloģija notiek alternatīvajā mūsdienu Anglijā. Blakus parastajiem cilvēkiem šeit dzīvo īstas raganas un burvji. Balta krāsa ir laba, melna ir slikta. Neitans ir pa pusei melnais burvis, pa pusei baltais. Tā kā viņa māte izdarīja pašnāvību, un viņa tēvs, spēcīgais Tumšais burvis, tika atzīts par raganu slepkavu (viņš devās tālāk par Voldemortu, apēdot savu upuru ķermeņus), Balto raganu padome gaida, kuru ceļu Nātans izvēlēsies, kad viņam būs 17 gadu. Šajā vecumā iesācējs saņem trīs dāvanas, kas apliecina viņa tiesības kļūt par burvi. Tāpat kā Krēslā, pārvērtības notiek caur malku asiņu, ko ielej kāds no jūsu mīļajiem.

Sīvas konkurences rezultātā filmas tiesības iegādājās uzņēmums "20th Century Fox". Gaidāmās filmas producente būs Karena Rozenfelta, kura strādāja pie Krēslas filmas sāgas un divām Perija Džeksona daļām.

Pašlaik Sallija Grīna dzīvo kopā ar savu vīru un dēlu Anglijas ziemeļrietumos. Tur vistas, gatavo ievārījumu, patīk staigāt pa Velsu (pat lietū) un, iespējams, nekad vairs nenodarbosies ar skriešanu.

© MyRziLochka fantlab.ru (pēc interneta tīkla materiāliem).

https://fantlab.ru/autor43232

Rakstniece izdevniecības lapā.

https://www.penguin.co.uk/authors/108/108845/sally-green.html

The Demon World

Ar grūtībām pārdzīvojusi Rossarbas krišanu, princese Katrīna ved izdzīvojušo cilvēku grupu pa neauglīgo Ziemeļu plato tuksnesi.

Viņus vajā Brigantas armija. Edions un Marčs atkaujas no grupas, un dēmonu medniece Taša ved Katrīnu un Ambrouzu uz negaidītu patvērumu - slepeniem dēmonu pasaules tuneļiem. Drīz viņi atklāj, ka paši tuneļi ir bīstami. Taša nonāk vēl dziļāk, cerot uzzināt vairāk par viņu noslēpumainajiem iedzīvotājiem, un Katrīnai un Ambrouzai ir jāatgriežas virszemē, lai turpinātu karu.

Bet šī pasaule atrodasapjukumā. Karaļa Aloizija armija sagūsta Pitariānijas princi Czjanu un gatavojas iekarot visu valsti. Lai apstrīdētu sava tēva tirāniju, Katrīnai ir jāveido sava armija, bet, kad briesmas ir uz katra soļa, kā viņa var atšķirt sabiedroto no ienaidnieka?

Tas, ko Taša atklāj dēmonu tuneļos, var mainīt visu, bet, ja vēsts savlaicīgi nesasniegs Katrīnu, karš tiks zaudēts ...

https://fantlab.ru/work1091605

Sallija Grīna latviski.

Tumšā puse

Half Bad

Grāmata, kas kļuvusi par pasaules mēroga sensāciju vēl pirms iznākšanas.

Romāna darbība risinās mūsdienu Lielbritānijā, kur, izrādās, līdzās cilvēku pasaulei pastāv arī aizraujoša un baisa burvju pasaule, kurā uz dzīvību un nāvi notiek cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem. Šādā sarežģītā vidē aug romāna galvenais varonis Neitans Birns, kurš visur izrādās svešais starp savējiem, jo ir ļoti neparasts zēns – pa pusei baltasinis, pa pusei melnasinis. Zēns ir bārenis – viņa māte ir mirusi, bet savu tēvu viņš nekad nav sastapis. Viņš dzīvo kopā ar vecomāti, pusmāsām Džesiku un Deboru un pusbrāli Aranu. Neitans atrodas ļoti sarežģītā savas dzīves posmā: viņam jāatrod sava identitāte, jāiegūst īpašās burvju spējas un jāiepazīst pirmā mīlestība.

Romāns ir meistarīgs vēstījums par Neitana cīņu par izdzīvošanu, viņa emocionālajiem un fiziskajiem pārbaudījumiem, savu īpašo talantu un identitātes meklējumiem.

Par autori

Sallija Grīna ir autore, kuras dzīvi jau izmainījis neticami aizraujošais pirmais romāns.

Sallija mīt Anglijas ziemeļrietumos un kaislību uz rakstniecību atklājusi 2010. gadā. Viņai patīk saimniekot savā mājā un doties garās pastaigās pa Velsas pakalniem. “Tumšā puse” ir autores iecerētās triloģijas pirmais romāns.

Tikai trīs mēnešu laikā romāna izdošanas tiesības pārdotas 27 valodās.

Filmēšanas tiesības uzreiz pēc līguma noslēgšanas par grāmatu izsolītas filmu kompānijai Fox 2000; producente būs Kārena Rozenfelta („Krēsla”, „Grāmatu zagle”, „Pērsijs Džeksons”).

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/99285-tumsa_puse.html

Mežonīgā puse

Romāna autore Sallija Grīna lasītājam atklāj ļoti neparastu mūsdienu pasaules ainu, kurā mums līdzās, izrādās, dzīvo un par varu cīnās arī baltasiņu un melnasiņu burvji. Grāmatas galvenais varonis Neitans Birns ir neparasts jaunietis: viņa māte ir baltasiņu ragana, bet tēvs – varenākais melnasiņu burvis. Neitana dzīvē ir iestājies sarežģīts posms, kad viņam jāiepazīst savas īpašās burvju spējas, jāatrod labākais draugs Gabriels un jāglābj mīļotās meitenes Annalīsas dzīvība. Un, protams, jāiepazīst tēvs, kuru Neitans ir saticis tikai vienreiz.

Autorei romānā izdevies meistarīgi apvienot spraigu un negaidītiem pavērsieniem bagātu sižetisko līniju ar iejustu vēstījumu par tēva un dēla nebūt ne vienkāršo attiecību veidošanos, kā arī pirmās mīlestības sarežģīto jūtu pasauli.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/99356-mezoniga_puse.html

Zaudētā puse

Šī ir Sallijas Grīnas triloģijas “Tumšā puse” noslēdzošā grāmata, kurā cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem sasniedz kulmināciju.

Romāna galvenais varonis Neitans Birns, kurš ir pa pusei baltasinis, pa pusei melnasinis, kļuvis par spēcīgāko burvi, jo mantojis sava tēva – varenākā melnasiņu burvja – neparastās spējas. Uz Neitana pleciem gulstas milzīga atbildība, jo tieši viņš kļuvis par burvju alianses galveno ieroci cīņā ar baltasiņu burvjiem par labāku pasauli. Puisis kaujā tikko zaudējis tēvu, un viņu nodevusi mīļotā meitene Annalīsa.

Uz šādu notikumu fona autore meistarīgi atklāj Neitana raksturu un iekšējo cīņu. Viņam jāizšķiras starp mīlestību un naidu, uzticību un nodevību, piedošanu un atriebību, pienākumu un tiesībām pašam izvēlēties savu dzīves ceļu. Triloģijas trešajā daļā īpaši iejūtīgi atklātas Neitana un viņa labākā drauga Gabriela attiecības.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/99357-zaudeta_puse.html

Spīgana Spektore par „Tumšo pusi”. Kad mums zināmā BS vēl nebija vīlusies fantastikā. Par spīti visām pūlēm mūsu lasītājs to nepirka tādā kvantumā, lai to būtu izdevīgi drukāt.

http://spigana.spektore.lv/2014/03/24/tumsa-puse-sallija-grina/