Salla Simuka

Autores darbu apskats

Sārta kā asinis, 1. Punainen kuin veri

Viņas lūpas nav sārtas kā asinis, āda nav balta kā sniegs un mati nav melni kā ogle, tomēr Lumiki zina, kā izdzīvot vistumšākajā mežā un izturēt vissmagākos pārbaudījumus...

Nebāz degunu svešās darīšanās! Tas ir Lumiki moto, tomēr notikumi paši ievelk meiteni baisu noziegumu virpulī. Seko e-pasta uzlaušana, izsekošana, slepenas telefonsarunas, līdz beidzot šķietami labi pārdomāts plāns noved Lumiki vietējā narkobarona pasaku ballītē. Un viņai ir jātop par Sniegbaltīti – sārtu kā asinis, baltu kā sniegs, melnu kā ogle.

Salla Simuka (dz. 1981), somu rakstniece, pasaules atpazīstamību ieguvusi ar spriedzes piesātināto trilleri The Snow White Trilogy (Sniegbaltītes triloģija); tā izdošanas tiesības pārdotas jau 46 izdevējiem. Mediji Sallu Simuku nodēvējuši par Jū Nesbē un Stīga Lārsona jaunāku prototipu, viņas darbi novērtēti ar vairākām literārām balvām, tostarp Topelius Prize (2012) un Finland Prize (2013).

No somu valodas tulkojusi Anete Kona.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/94260-sarta_ka_asinis_1.html

Balta kā sniegs, 2. Valkea kuin lumi

Sallas Simukas triloģijas otrā grāmata ir vēl labāka par pirmo. Aizraujošais ceļojums neļaus vilties pat rūdītiem kriminālromānu faniem.

Pēc baisajiem ziemas notikumiem Lumiki ir nolēmusi izbaudīt vasaru Prāgā, tālu prom no ziņkārīgiem skatieniem un ģimenes noslēpumiem. Neviens viņai netraucē, neviens nezvana, neuzmācas ar jautājumiem. Atpūta tik tiešām ir izdevusies... līdz brīdim, kad viņu uzrunā agrāk neredzēta meitene. Svešiniece ir tērpusies sniegbaltās lina drānās, viņas acīs vīd bailes, un viņa apgalvo, ka esot Lumiki māsa.

Tajā pašā laikā mediju koncerna vadītāja Vera Sovākova gatavo nozīmīgāko TV sižetu savā mūžā. Viņa zina, ka cilvēki alkst pēc sensācijām, un tieši to viņa var piedāvāt – īstas bailes, patiesas ciešanas un nevainīgus upurus. Jo tieši šodien Baltās ģimenes Tēvs ir nolēmis ievest savas kopienas ļaudis jaunā dzīvē. Caur dziedinošu uguni. Vai ir iespējams labāks sižets par cilvēcīgu traģēdiju?

No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/94261-balta_ka_sniegs_2.html

Melna kā ogle, 3. Musta kuin eebenpuu

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Tamperes mākslas skolā top provocējošs iestudējums – Sniegbaltītes tēmas interpretācija, kurā galveno lomu, bez šaubām, spēlē Lumiki Andersone. Lai gan uz skatuves valda tumšas kaislības, Lumiki īstā dzīve beidzot ir patīkami mierīga. Prāgā piedzīvotais sāk aizmirsties, ugunsgrēkā iegūtās brūces ir sadzijušas, un viņai ir jauns draugs – gādīgais un saprotošais skolas biedrs Sampsa.

Tomēr pāris nedēļu pirms svētkiem Lumiki mieru satricina dīvaina vēstule. To ir sūtījis slepens pielūdzējs, kura mīlestība kļuvusi par apsēstību. Viņš dēvē sevi par Ēnu un draud pārvērst pirmizrādi asinspirtī, ja Lumiki nepakļausies viņa prasībām.

Mēģinot noskaidrot, kurš sūtījis biedējošās vēstules, meitene sastopas ar savas pagātnes tumšākajiem noslēpumiem. Vai tiešām viņai reiz bijusi māsa? Un kas ar viņu noticis? Laika vairs nav daudz, drīz jānotiek pirmizrādei, bet Lumiki vēl aizvien nezina, kā uzveikt bīstamo vajātāju. Turklāt viņai nav ne jausmas, kurš tas varētu būt...

No somu valodas tulkojusi Kristīne Sončika.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/94262-melna_ka_ogle_3.html

Salla Simukka (dzimusi 1981. gada 16. jūnijā) ir somu bestselleru romānu autore, tulkotāja un literatūras kritiķe, ieguvusi  the Topelius Prize 2013 un the Finland Prize 2013. Viņa ir pazīstama ar savu sēriju jaunajiem pieaugušajiem, kas angliski pazīstam kā The Snow White Trilogy, oriģinālā publicēta somu valodā kā the Lumikki Andersson trilogy. pirms šīs triloģijas rakstījusi arī seriālu "Tapio ja Moona" un daudzus citus darbus.

https://en.wikipedia.org/wiki/Salla_Simukka

Par autori.

https://www.kirjasampo.fi/fi/kulsa/kauno%253Aperson_123175962034788