Sakjo Komacu - Drakona bojāeja.

Sakjo Komacu (īstajā vārdā Minoru Komacu; dzimis 1931. gada 28. janvārī, Osakā) ir japānu zinātniskās fantastikas rakstnieks un scenārists. [Dažreiz viņa vārdu var sastapt rakstītu arī kā Komacu Sakjo - senākā japāņu rakstībā, kādreiz japāņi tāpat kā ķīnieši, korejieši uc. austrumu tautas uzvārdu rakstīja kā pirmo, ap 19. gadsimta beigām, 20. gadsimta sākumu japāņi eiropeizējās un sāka rakstīt vārdus pa priekšu uzvārdiem - t.p.] Komacu ir beidzis Kioto universitāti, kur viņš studēja itāļu literatūru. Lasot citu japānu fantastu Kobo Abi un itāļu klasiķus, viņš iemīlēja moderno literatūru un zinātnisko fantastiku. Viņš strādāja par redaktoru, žurnālistu, fabrikas pārvaldnieku. Paša karjera kā rakstniekam viņam sākās 1960. gados, bet pirmais zinātniskās fantastikas darbs - garais stāsts "Miers - Zemei" iznāca 1961. gadā. Viņa fantasta slava kļuva tik liela, ka Japānā viņu sāka saukt par "Japāņu ZF karali".

 

 

Rietumos viņš labāk pazīstams ar romāniem "Japānas nogrimšana" (krieviski tulkots arī kā "Drakona bojāeja", 1973.) un "Paliec sveiks, Jupiter!" (1982.), kas ir arī ekranizēti. Latviešu valodā jau visai sen ir iznācis pirmais, minētais romāns un stāstu krājums "Rītdienas nolaupītāji". [ http://gramataselektroniski.wordpress.com/2010/11/07/japanas-nogrimsana-sakjo-komacu/http://gramataselektroniski.wordpress.com/2010/11/07/ritdienas-nolaupitaji-sakjo-komacu/ ]

1984. gadā Komacu kā tehniskais konsultants palīdzēja japānu elektroniskās mūzikas komponistam Isao Tomita koncertā Lincā, Austrijā.

1985. gadā viņš iegūst Japānas ZF balvu - Nihon SF Taisho Award, bet 2007. gadā viņš ir viens no diviem Goda viesiem Nippon2007, reizē arī Vispasaules ZF konventā (the 65th World Science Fiction Convention) Jokohamā, Japānā. tas bija pirmais Worldcon-s, kas notika Āzijā.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sakyo_Komatsu

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%83,_%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1%91

Mājas lapa, taču japāņu valodā, turklāt jāatkodē.

http://www.nacos.com/komatsu/

Japānu skar vēl viena spēcīga zemestrīce.

Komentārs.

lasītāja  2011. g. 12. martā, 13:52

1982.g. Latvijā tika izdots ( latviski) Sakjo Komacu romāns "Japānas nogrimšana". Autors darbojās zinātniskās fantastikas lauciņā. Grāmata ir ļoti emocionāla, filozofiska un, ņemot vērā sīki minētās un aprakstītās Japānas vietas, radīja dokumentāla stāsta iespaidu. Toreiz izlasot, palika ļoti skumji un neomulīgi ap sirdi. Sazin kāpēc pirms nedēļas pārlasīju. Un tagad šī ziņa- klausos, skatos un liekas, ka kāds ir uzņēmis šausmu filmu pēc šīs grāmatas (vairs neatceros, varbūt toreiz bija arī filma). Tās pašas minētās vietas, notikumi... Kāpēc mēs cilvēki tā mīlam rakstīt, uzņemt filmas par šādām katastrofām? Un reizēm piepildās! Drausmīgi. Lai Dievs stāv klāt japāņiem un arī mums visiem!

http://www.tvnet.lv/zala_zeme/daba/369470-japanu_skar_vel_viena_speciga_zemestrice/comments

[Romāns "Japānas nogrimšana" tiešām stāsta par to, kā dabas katastrofas rezultātā Japānas salas iebrūk blakus esošajā Klusā okeāna dziļvagā, tajā pašā laikā tas nav lēts piedzīvojumu romāns, bet pārdomas par dažādiem cilvēku likteņiem dabas stihijas priekšā, cik atceros, tad Austrālija piešķir izdzīvojušiem daļu savas teritorijas, lai veidotu Jauno Japānu - t.p.]