Robotikas pasaule. Robotics; Notes

Tā kā šo japāņu anime seriālu šodien, kad to rakstu (2018. gada 11. martā), sāk rādīt Latvijas TV pirmā programma, tad noteikti par to jāpastāsta vairāk.

Robotics;Notes sākumā ir japāņu vizuālā romāna žanra spēle, ko izstrādāja kompānija 5pb. kopā ar Nitroplus. Spēle iznāca uz konsolēm Sony PlayStation 3 un Microsoft Xbox 360 2012. gada 28. jūnijā. Tā ir trešā spēle sērijā Science Adventure pēc Chaos;Head un Steins;Gate.

Tūlīt pat ar tās ekranizāciju sāk nodarboties studija Production I. G. Anime seriālu sāk rādīt 2012. gada oktobrī. Tas turpinās līdz 2013. gada martam. Anime ir 22 sērijas. Režisors Kadzuja Nomura.

Seriāla darbība notiek Steins;Gate pasaules līnijā 1.048596, Japānā 2019. gadā. Visā pasaulē notiek robotehnikas popularitātes sprādziens, kas radies pēc tam, kad iznāk meha-anime "Ganbarels", ko translē visā pasaulē. Taču tā pēdējo epizodi tā arī neparāda. Vispārēju popularitāti gūst arī planšetes PokeCom, kas strādā ar operācijsistēmu PhoneDroid. Ļoti populāra ir šīm planšetēm radītā spēle "Kill-Ballad Online", ko spēlē arī galvenais varonis. 

Reizi vairākos gados uz Saules notiek milzu uzliesmojumi, kas izved no ierindas Zemes elektroaparatūru. Lielākais uzliesmojums ir bijis 2015. gadā.

Galvenie varoņi dzīvo Tanegasimas salā, kas atrodas uz dienvidiem no Kjusju salas un salas centrālajā, vecākajā skolā. Turpat arī atrodas Japānas Aerokosmisko pētījumu aģentūra, salas vienīgā lidosta un viens no Japānas kosmodromiem. Vecās lidostas angārā Robotikas kluba biedriem, izmantojot to par darbnīcu, ir iespēja būvēt GanPro-1, kas ir Ganbarela robota kopija.

Šajā Science Adventure daļā eksistē arī organizācija "Komiteja 300", tās meitas kompānija ir arī "Exoskeleton", kas ražo eksoskeletus un robotehniku.

Robotikas pulciņa (kluba) biedri - sākumā tie ir tikai divi - tāpēc pulciņam ir problēmas ar finansēšanu:

Kaito Jasio - galvenais varonis, no viņa pozīcijas visbiežāk arī notiek stāstījums. Gandrīz vienmēr spēlē spēli "Kill-Ballad" un sākumā ir pēc reitinga 5. vietā pasaulē. Robokluba ierindas biedrs, GanPro un Tanegashi Machine-3 pilots. Cieš no peles-ziloņa sindroma, tāpēc lielu slodžu gadījumā viņam palēninās sirds darbība, tāpēc jūt stipras sāpes. Ir iemīlējies Akiho.

Akiho Senomija - robokluba vadītāja, Kaito draudzene. Mīl robotus un sapņo uzbūvēt Ganbarela kopiju. Arī cieš no peles-ziloņa sindroma, taču viņai laiks paātrinās. Bez kapteiņa funkcijas klubā izpilda arī inženiera-mehāniķa lomu. Ir iemīlējusies Kaito.

Subaru Hidaka - kluba trešais loceklis, kurš pievienokas tam pēc Robo-One turnīra, kur pēdējos divus gadus ir darbojies ar pseidonīmu "Misters Plejādes", tāpēc ka viņa tēvam nepatīk viņa aizraušanās ar robotehniku. Kad uztraucas, viņa valoda kļūst kokaina, klubā izpilda inženiera pienākumus.

Dzjuna Daitoku - robokluba ceturtā locekle, pievienojās tam, aizejot no karate sekcijas. Mīl pilsētas leģendas, baidās no robotiem. Izpilda otrā pilota un kustību speciālista lomu.

Kona Furugori - robokluba piektā locekle, arī "Kill-Ballad" radītāja un anime "Ganbarels" režisora meita. Dzīvo viena lielā mājā ar drošu signalizācijas sistēmu, apmeklē imidžbordus, mīl jaoi. Lieto pseidonīmu Frau Kodziro. Robokluba izpilda programētājas lomu.

Protams, ka anime ir arī daudzi citi varoņi.

2012. gadā ir iznākušas arī sešas mangas (komiksi):

Robotics;Notes, Robotics;Notes Phantom Snow, Robotics;Notes Revival Legacy, Robotics;Notes Dream Seeker, Robotics;Notes Side Junna: Chiisana Natsu no Monogatari, Robotics; Notes Pleiades Ambition.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robotics;Notes

Ja neizdodas brīvdienu rītos uzcelties septiņos no rīta, tad seriālu krievu tulkojumā ar nosaukumu "Robotehniķa piezīmes" var skatīties te:

 http://seasonvar.ru/search?q=Robotics%3BNotes

Oficiālā mājaslapa: http://roboticsnotes.jp/

Anime mājaslapa: http://roboticsnotes.tv/

Fanu lapa: https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=14196

Vizuālā romāna datu bāze: https://vndb.org/v5883

P.S.

1) Imidžbordi ir tīmekļa forumu paveids, kur pie ziņojuma var pievienot arī grafiskus failus.


2) Jaoi ir mangas vai anime paveids, kur attēlotas homoseksuālas attiecības starp vīriešiem.

Nu, ne velti novelēm ir reitings 15+