Ričards Matesons. Kurp atved sapņi

Grāmata

Iedomājieties, ka esat miris! Bet, kā izrādās, dzīve turpinās aiz nāves sliekšņa. Turklāt priekšā ir nebeidzams ceļojums pa neizpētītām pasaulēm un Visumiem. Tieši šādā ceļojumā Kriss Nīlsens ir lemts doties, glābjot sevi no izmisuma un, atgūt cerību un mīlestību.

Tūlīt pēc publicēšanas R. Matesona romāns kļuva par bestselleru un izraisīja karstas diskusijas ne tikai literārajās aprindās, bet arī zinātnieku starpā. Saukts par gandrīz galveno dzīves darbu par dzīvi pēc nāves, viņš veidoja pamatu vienai no skaistākajām Holivudas filmām, kurā galveno lomu atveidoja Robins Viljamss.

Vinsenta Varda iestudētā fantastiskā melodrāma tika triumfāli demonstrēta daudzās pasaules valstīs un tika apbalvota ar Oskaru, gan tikai par vizuālajiem efektiem.

https://www.litres.ru/richard-mateson/kuda-privodyat-mechty/

Par autoru

Mēs visi zinām populārās filmas “Es esmu leģenda”, “Kurp aizved sapņi” un “Dzīvais tērauds”. Bet ne visi zina, ka šo filmu šedevri ir balstīti uz slavenā amerikāņu rakstnieka Ričarda Bārtona Matesona romāniem.

Richard Burton Matheson (February 20, 1926 – June 23, 2013) bija amerikāņu rakstnieks un scenārists, galvenokārt pazīstams fantāzijas, šausmu un zinātniskās fantastikas žanros.

Radošais ceļš

Nākamais fantasts piedzima 1926. gada 20. februārī Alendeilā, Ņūdžersijā, imigrantu ģimenē no Norvēģijas. Pēc tehnikuma beigšanas Matisons tika iesaukts militārajā dienestā un piedalījās Otrajā pasaules karā. 1949. gadā viņš ieguva žurnālista darbu Misūri štatā. 1951. gadā autore pārcēlās uz Kaliforniju un drīz apprecējās. Matīssons vienmēr sapņoja kļūt par profesionālu rakstnieku un radīt fantastiskus stāstus, kas bija pilni ar ledainām šausmām un mistiku. 1954. gadā tika publicēts pirmais viņa stāstu krājums. Tajā pašā gadā parādās slavenais romāns “Es esmu leģenda”, kurš rakstniekam piešķīra visā pasaulē slavu, trīs reizes tika filmēts un nāca klajā ar darbu sēriju par post-apokaliptisko pasauli un zombijiem.

Atzīts talants

Papildus rakstīšanai Matesons strādāja par scenāristu un deva nozīmīgu ieguldījumu šausmu filmu attīstībā. Savas dzīves laikā autoram tika piešķirtas divas augstākās balvas. 1984. gadā viņš kļuva par Pasaules fantāzijas balvas laureātu, bet 1993. gadā - par šausmu lielmeistaru. Zinātniskās fantastikas balvu krājumā ir Hugo, Edgara Alana Po, Brema Stokera un Rakstnieku ģildes balvas. Matesons strādāja dažādos žanros, par kuriem kritiķi viņu bija iesaukuši par "žanru iznīcinātāju".

Pazīstami darbi

“Mums sāpes sagādā nevis nāve, bet gan dzīve. Cilvēks var nomirt, pat to nezinot,” saka Matesons romānā“ Kurp atved sapņi ”, kur viņš pārrunā dzīves jēgu, elles un paradīzes esamību un analizē cilvēka rīcību. Lasītāji vienbalsīgi apgalvo, ka mūsdienu kino nespēj izteikt autora vārdu un filozofisko domu spēku. Papildus asa sižeta bagātiem trilleriem un šausmu stāstiem rakstnieks publicēja arī vesternu grāmatu sēriju un vairākus satīriskus stāstus. Par populārākajiem vēl tiek uzskatīti šādi darbi:

"Elles nams"; “Kurp atved sapņi”; "Cilvēks, kurš sarāvās"; "Nospiediet pogu"; "Ceļa niknums";

"Ēnas un spoki."

Veiksmīgais mistiķis - rakstnieks aizgāja no dzīves 2013. gada 23. jūnijā Losandželosā. Rejs Bredberijs un Stīvens Kings uzskatīja Matesonu par izcilu mūsu laika figūru un sirsnīgi reaģēja uz viņa darbiem. Viņam bija liela ietekme arī uz citiem zinātniskās fantastikas rakstniekiem, tostarp uz Dinu Kuncu.

https://www.litres.ru/richard-mateson/ob-avtore/