"Revolūcija".

Kārtējais postapokalopses zinātniski fantastiskais TV seriāls, drāma, ko radījuši Ēriks Kripke, Dž. Dž. Abramss un Braians Bērks. Pirmizrāde notika 2012. gada 17. septembrī, bet ar šī gada 22. decembri telekanāls Fox sāk to rādīt pa trīs sērijām reizē pa dienu. Seriāls noturējās 2 sezonas un 2014. gada 9. maijā to slēdza. Varbūt tāpēc, ka tas par daudz atgādināja seriālu "Staigājošie miroņie", tikai bez zombijiem un ne tik dziļu filozofiju.

Taču varoņu piedzīvojumi ir aizraujoši un nāve vienmēr ir turpat blakām, savu daļu paņemot. Arī te stāstījums mēdz pārlekt uz iepriekšējo dienu notikumiem, jo pamatnotikumi norisinās 15 gadus pēc X dienas.

Ir bijis mīklains atgadījums, kad pazūd iespēja izmantot elektroenerģiju un apstājās visas elektroierīces, izņemot mīklainus "amuletus" un slepenas elektroiekārtas pretošanās kustības pagrīdes rīcībā.

 

 

Tā kā visa dzīve ir pārāk saistīta ar elektrību, tad ASV (un darbība notiek tieši tur) ātri vien sabrūk, sākas anarhija, tās rezultātā izveidojas vairākas vietējas republikas, ko izveido "uzņēmīgāki" ļaudis, kuru rīcībā ir varas atribūti - lasi, ieroči.

Cilvēkiem ir jāpiemērojas dzīvei bez tehnoloģijām. Sabiedriskās kārtības krahs pārvērš vietējās pašpārvaldes diktatoru pārvaldītās republikās, kur visu nosaka zemessardze, kas kalpo savam valdniekam.

Seriāla centrā ir Metisonu ģimenes liktenis, kuras rīcībā atrodas priekšmets, kas ir atslēga elektrības izzušanas noslēpumam un iespējai šo fenomenu likvidēt, atjaunojot elektroenerģiju. Diemžēl, izdzīvojušie tā īsti pat nezina, kas tas par priekšmetu, ko medī vietējās republikas diktators.

Galvenie varoņi seriālā ir:

Mailzs Metisons, viens no bijušiem Monro Republikas dibinātājiem, kas sapratis, ka tā pārvēršas asiņainā diktatūrā, pārtrauc tajā visā piedalīties un pārvācās uz Čikāgu, kur kļūst par bāra īpašnieku, taču saglabā nepārspējam paukotāja prasmes.

Čārlija, viņa brāļa meita, kas ierodas pie viņa, lai lūgtu palīdzību, atbrīvot no gūsta viņas brāli, kas sagūstīts, kad mēģinājis aizstāvēt savu tēvu, ko nogalina varas pārstāvji.

Reičela, Mailza brāļa sieva - zinātniece, kas zina elektrības izzušanas noslēpumu, ģimene viņu uzskata par mirušu, taču viņa atrodas Monro gūstā.

Ārons Pitmens, Metiosonu ģimenes draugs, datorģēnijs, bet visai nepiemērots jaunajiem dzīves apstākļiem.

Nora Kleitone, Mailza draudzene un cīņu biedrene, pēc viņa dezertēšanas no Monro armijas.

Toms Nevils, viens no Monro oficieriem. Zvērināts Monro piekritējs. Sākumā...

Megija Fostere, Čārlijas pamāte, un Denijs, Čārlijas nolaupītais brālis.

Sebastians Monro, pirmās sezonas galvenais antagonists, republikas dibinātājs, Mailza bijušais labākais draugs.

Vispār varoņu ir daudz: uzrodas jauni, daži iet bojā, daži mainās necilvēciskajos apstākļos. Viss kā pie "Miroņiem" un gandrīz katram ir savs "skelets skapī"... Vieni sapņo par citu "republiku" iekarošanu, citi par - ASV atjaunošanu, vēl citi - par izdzīvošanu pasaulē, kur galvenais likums ir - nenogalini tu - nogalinās tevi.

Seriālā eksistējošie valstiskie veidojumi bez Monro Republikas, kur darbojas dumpinieki, kas grib gāzt Monro, ir arī : Džordžijas Federācija, Teksasa, iedzimto ciltis, Kalifornijas Sadraudzība, Vastlenda (tā gan redzama tikai kartē, aizņemot Meksikas daļu un ASV dienvidus). Bez tam vēl ir tā sauktie Patrioti, kas vēlas atjaunot ASV. Otrās sezonas darbība no Monro pārceļas uz Teksasu.

Izmantoti materiāli no Vikipēdijas.

Oficiālā mājas lapa:

http://www.nbc.com/revolution