PSRS atjaunosies jau 2015. gadā

http://eg.ru/daily/politics/12182/

Publicēts 2009. gada 5. februārī.

Amerikāņu analītiķis paredz Ķīnas sadalīšanos un trešo pasaules karu.

Amerikas analītiskā dienesta Stratfor Inc. Galva Džordžs Fridmans ir publicējis apskatu, kurā piedāvā savu ģeopolitisko prognozi uz XXI gadsimtu. Perspektīvas viņš ir ieskicējis ne visai rožainas.

Labākais Fridmena jaunums ir tas, ka jau tuvākajā laikā izzudīšot Vispasaules terorisms. Jau 2009. gadā, analītiķis ir pārliecināts, džihada piekritēji būs spiesti atteikties no sava mērķa, radīt musulmaņu impēriju visā Eiropas teritorijā un Āzijā. Notiks tas galvenokārt finansiālu problēmu dēļ. [Nekas par to nav dzirdēts: ne par plāniem, ne par atteikšanos no tiem — tā kā ticēt viņam — tas nu ir liels jautājums? - t.p.]

 

 

Taču XXI gadsimta trīsdesmitajos gados ASV saskarsies ar citiem draudiem — akūtu dzimstības kritumu. Rezultātā valstī ieplūdīs emigrantu straume no Latīņamerikas valstīm. Līdz 2090. gadam, Fridmans raksta, migranti būs iedzīvotāju vairākums Dienvidrietumu štatos, ko kādreiz ASV ir atņēmusi Meksikai. [Te nu gan var ticēt, pēc citām prognozēm tas notiks pat daudz ātrāk — t.p.]

Nākošā no «distances noies» Ķīna. Fridmans uzskata, ka šī valsts sadalīsies ekonomiskās lejupslīdes un starpprovinču konfliktu dēļ.

Kosmiskie kari.

Krievija, pēc pētnieka domām, jau ap 2015. gadu atjaunos PSRS un atkal sāks «auksto karu» ar ASV. Kaut gan, 2050. gadā, biedē Fridmans, Krievija, tāpat kā Ķīna, sadalīsies, bet Japāna un Turcija aizstāvēs Eirāzijas kontinentu no savienotajām Valstīm (!), kas tajā laikā vairs nebūs superlielvalsts.

Bet pēc 40 gadiem sāksies Trešais pasaules karš. Iesāks to Japāna, tikai šoreiz jau kosmosā. Kā raksta analītiķis, 2050. gada Pateicības dienas priekšvakarā [baigi precīzi! - t.p.] japāņu militāristi uzbruks ASV kosmiskajiem komandcentriem orbītā. Autors nosauc to par «orbitālo Pīrlhārboru». Formālais uzvarētājs, pēc viņa vārdiem, būs ASV. Taču, kas uzvarēs stratēģiski — apskatā netiek runāts. «Tas ir jautājums, uz kuru tiks atbildēts tikai XXII gadsimtā!» - Fridmans konstatē.

Vispār sausajā atlikumā paliek fakts, ka īslaicīgā perspektīvā «politiskā Sibilla» pareģo Krievijas spēka pieaugumu. Bet, kas attiecas uz 2050. gadu fantazēt var katrs, no Fridmana tad jau atskaiti vairs nepaprasīsi.

[Principā, tas viss izklausās pēc slima suņa murgiem. Tiešām nezinu, kāds ASV ir labums no tādiem pareģotājiem?

Bet par reāliem Krievijas plāniem, atjaunot Impēriju var izlasīt šeit:

http://er.ru/news/text.shtml?12/7504,110584

Tā kā tie nav tik tāli, tad kāds no mums jau tos piedzīvos un varēs spriest, cik tie būs bijuši reāli.

Pašlaik tā ir tikai fantastika.]