Pāvels Šubins. Mēness. Vēsture, cilvēki, tehnika

Grāmata par Mēness kosmonautiku. Pirmā daļa.

http://shubinpavel.ru/moondemo.pdf

Mēness. Vēsture. Cilvēki. Tehnika. Pirmais sējums.

Pirms pusotra gada es teicu, ka grāmata būs tikai nedaudz lielāka par „Venēru”, kurā ir 360 lapaspuses. Ak vai, reālais «Mēness» apjoms stabili virzās uz 600 lapaspusēm. Pat pēc pārveidošanas ietilpināt 600 lapaspuses 360 apjomā ir nesasniedzams sapnis. Es sāku saprast, ko juta žurnālu redaktori 90-to gadu sākumā, kad apzinājās, ka pēc abonēšanas savāktās naudas fiziski nepietiks visai tirāžai, visiem mēnešiem.

Turklāt es pat ziedoju noteiktu informāciju:

  • Izmetu ilustrācijas, kas varbūt arī bija unikālas, taču daļēji dublēja citas.
  • Nolēmu atteikties no ievada, kur plānoju pastāstīt par Mēness pētījumiem, sākot no XIX gadsimta vidus.
  • Samazināju daļu no paskaidrojošās informācijas.

Tāpat palūdzu Irinai, kura nodarbojās ar izkārtojumu, atrast tekstā stieptus momentus. Taču viņa pateica, ka materiāla ir daudz, viss ir interesants, tāpēc negribot neko saīsināt vai izmest.

Diemžēl es neizdomāju neko labāku, kā sadalīt šo grāmatu divos sējumos – katrs no tiem sanāks tikpat liels kā „Venēra”, tas ir, apjomā tikpat liels, kā minētā grāmata, kā jau es apsolīju pirms gada. Arī, lai izdotu sekojošo sējumu, es domāju, ka nāksies, atkal izsludināt līdzekļu vākšanu. Jo ļoti liels materiālu klāsts otrajam sējumam jau ir savākts. Likteņa rūgtās ironijas dēļ, tieši tajā būs jāietilpina reljefa trīsdimensiju rekonstrukcijas un staciju modeļi, kas jau sagatavoti šai grāmatai.

Mājaslapa.

https://shubinpavel.ru/

Stāsts.

https://pilot-pirks.livejournal.com/116772.html

Intervija ar autoru.

https://habr.com/ru/post/446818/

1. sējuma anotācija.

Vairākās desmitgadēs ir sarakstītas daudzas grāmatas par Mēness pētniecības vēsturi, par starpplanētu stacijām un nesējraķetēm, par „Mēness sacīkstēm”, par dažādākiem projektiem un sasniegumiem. Taču grāmatu „Mēness. Vēsture. Cilvēki. Tehnika” pilnīgi noteikti, var uzskatīt par pašu pilnīgāko, pašu detalizētāko un hronoloģiski sakārtotāko izdevumu, kas ietver nekad nepublicētus materiālus, kā arī atskaites, dokumentus un fotogrāfijas, kas vēl vakar atradās zem grifa „Slepeni”. Kādiem tempiem cilvēce tuvojās mūsu debess kaimiņienei, kādi etapi, grūtības un atklājumi bija šajā ceļā, lasītājiem pastāstīs Pāvels Šubins – matemātiķis, populārzinātnisku grāmatu autors par kosmosa izpētes vēsturi, starpplanētu staciju un zinātnisko aparātu speciālists.

Pirmais sējums aptver vēsturi no 1953. līdz 1965. gadam.

https://book24.ru/product/luna-istoriya-lyudi-tekhnika-3159400/