Patriks Dž. Bjukenens.

Rietumu nāve.

The Death of the West

Sērija: Philosophy

Ar „katastrofas priekšnojausmām” ir pilnas daudzas mūsdienu Rietumu speciālistu, vispirms, F. Fukujamas, I. Vallerstaina, S. Hantingtona, grāmatas.

Vai Rietumi izdzīvos? Vai sāksies F. Fukujamas paredzētais „vēstures gals” tās Rietumu variantā? Vai izzudīs šis fenomens, kas gadsimtiem ir veidojis cilvēces tēlu? Uz šiem jautajumiem pūlas atbildēt savā grāmatā Patriks Dž. Bjukenens, prezidentu Niksona un Reigana padomnieks, prezidenta kandidāts no Republikāņu partijas 1992. un 1996. gada vēlēšanās.

 

 

[20. gadsimts piedzīvoja trīs pasaules karus un katrs no tiem beidzās ar kādas impērijas sagrāvi: 1. pasaules karā sagruva Vacija, Austroungarija un Krievija, 2. pasaules karā Vācija un Japāna tieši kā pasaules lielvaras, 3. pasaules karš jeb Aukstais karš beidzās ar PSRS sagrāvi. 21. gadsimtā ir sācies 4. pasaules karš (Karš pret terorismu, kas gan līdzīgi trešajam vairak notiek ideoloģiski-informatīvajā sfērā un Rietumu civilizācija šeit cieš zaudējumus, kas var novest pie Rietumu civilizācijas kraha – tā domā autors.]

http://www.ozon.ru/context/detail/id/1459246/

Patrika Bjukenena gramata „Rietumu nāve”

(raksts no avīzes „Naša strana”).

Raksts tika publicēts Argentīnas krievu avīzē „Naša strana” (2002. gada 24. augustā, sestdienas numurā). Tas ir īss apskats par pazīstamo grāmatu un tās autoru.

„ASV grāmatu veikalos ir nonākusi neatkarīgā, politiskā publicista Patrika Bjukenena (Patrick Buchanen) grāmata ar nosaukumu „Rietumu bojāeja”, par to, ka „imigrantu plūsma, dzimstības krišanās un ticības zušana nogalina mūsu kultūru un valstiskumu”.”

Bjukenens, kuram ASV ir ultralabējā reputācija pareģo, ka līdz 2050. gadam ASV pārvērtīsies trešās šķiras valstī, bet Eiropas balto iedzīvotāju un japāņu – svarīgās, tā sauktās, „ pirmās pasaules” daļa – jūtami samazināsies un galu galā tie izzudīs no Zemes virsmas Āzijas un Āfrikas islama valstu ieceļotāju spiediena rezultātā.

Autora secinājumi balstās uz statistiski-socioloģisko pētījumu rezultātiem, kas ASV ir veikti pēdējo gadu laikā. Pec Bjukenena aprēķiniem, pēc piecdesmit gadiem eiropieši būs tikai ne vairāk kā 10% no planētas iedzīvotāju kopskaita, turklāt, trešā daļa no viņiem būs vecāka par 60 gadiem, bet katrs desmitais būs sasniedzis 80 gadu vecumu.  „Rietumu bojāejas” autors atgādina, ka Nīderlandē likumdošanā jau oficiali ir atļauta eitanāzija.

Šajā pašā laikā Āzijas, Āfrikas un Latīņamērikas iedzīvotāju skaits palielināsies par trīs-četriem miljardiem cilvēku, kas 30-40 reizes pārsniedz tagadējās Meksikas iedzīvotāju skaitu. Tajā pat laikā Eiropa pazaudēs tikdaudz cilvēku, cik tagad dzīvo Vācijā, Polijā, Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā kopā ņemot.

Ap 2050. gadu no Zemes pazudīs 23 miljoni vāciešu, 16 miljoni itāļu un 30 miljoni krievu.

Krievija atdos Sibīriju un Talos Austrumus Ķīnai, bet krievu vieta Kaukāza un Vidusāzijā galvenokārt dzīvos augošais islamticīgo tautu iedzīvotaju slānis.

Arī Persijas līča rajonā Amerika zaudēs savas pozīcijas. Jau pēc 25 gadiem Irākas iedzīvotāju skaits sasniegs, 42 miljonus, Irānas – 94 miljonus, tas ir, vairāk nekā katrā Eiropas valstī, izņemot Krieviju.

Islama ienākšana Spānijā un Francijā, kas notika VIII gadsimtā, kā arī Balkānos un Centrāleiropas valstīs laikā no XIV līdz XVIII gadsimtam atjaunosies jau pašreizējo eiropiešu dzīves laikā. Islama piekritēju mūsdienās ir vairāk par katoļiem.

Tieši kristiešu – katoļu, protestantu, pareizticīgo – skaits sāk pakāpeniski samazināties.

Nodaļā ar nosaukumu La Reconquista „Rietumu bojāejas” autors pierāda, ka cittautieši Amerikā jau pašlaik ir kā „valsts valstī”.

Šodien Asv dzīvo 30 ārzemnieku, kas ir šeit dzimuši, bet nelegāli valstī dzīvo vel 9-11 miljoni, tas ir tikpat daudz, cik iedzīvotaju ir Rodailendas, Masačusetas un Konektikutas pavalstīs kopā ņemot.

Meksika regulāri piegādā ASV savus pašus nabagākos un neizglītākos iedzīvotājus un viņi par amerikāņu nodokļu maksātaju naudu saņem te darbu un izglītību. Ir viedoklis, ka tādā ceļā viņiem izdosies atkarot Amerikai tās Dienvidrietumu teritorijas, ko tā ir iekarojusi Meksikas kara laikā.

Eiropiešu izcelsmes amerikāņi jau tagad ir mazākumā Kalifornijā – visvairāk apdzīvotajā pavalstī, bet 2004. gadā kļūs par mazakumu arī Teksasā.

Nodaļā „Amerikas dekristianizācija” Bjukenens par galveno demogrāfijas krīzes iemeslu sauc „kristīgās ticības norietu Rietumu valstīs”. Tur, kur nomirst ticība, mirst arī cilveki. Rodas jauna ateistiska civilizācija, kas apdraud pašas kultūras eksistences pamatus.

Laicīgais humānisms, ko pirms pāris desmit gadiem atklāti izsmēja, kļuvis par dominejošo ticību Rietumu nacionālajām elitēm. Humanisma ētiskās dogmas izspiež no sabiedrības apziņas kristīgos principus. Pat kristīgās Baznīcas pārraksta šodien savas himnas, lai tās atbilstu jaunās kultūras ideāliem. Pret katoļiem vērstas filmas, izvirtusī un Dievu zaimojošā antikristiešu māksla tiek izmantota, lai triumfējošā pagānisma un sekularisma piekritēji to izmantotu apzinātiem apvainojumiem.

„Votergeitas skandāla” laikā Bjukenens atbalstīja Ričardu Niksonu, velāk rakstīja runas Ronaldam Reiganam. Sākot ar 1966. gadu viņš nesekmīgi ir piedalījies prezidenta vēlēsanu kampaņās.

http://www.dorogadomoj.com/zr362pat.html

http://azbyka.ru/hristianstvo/hristianstvo_i_mir/byukenen_smert_zapada_01-all.shtml