Pārtikas produkti, ko cilvēki gatavo nepareizi

Ieradumam liels spēks, tāpēc ēdam neveselīgi.

1. Tomāti. To sastāvā ir likopīns - pigments, kam piemīt spēcīgas antioksidējošas īpašības. Viela traucē kuņģī attīstīties kaitīgai mikroflorai, taču , lietojot tomātus svaigā veidā, šo vielu organisms slikti uzsūc. Vislabāk, ja tomāti ir cepti vai sautēti. Attaisnojumam var teikt, ka svaigos tomātos ir daudz C vitamīna.

2. Piena putras. Vairums graudzāļu, īpaši griķi un auzas, slikti iet kopā ar pienu. Tiek traucēta normāla mikroelementu uzņemšana. Kalcijs tādā duetā vispār netiek uzņemts.

3. Jaunie kartupeļi. Mizas noņemšana ir pilnīgi aplama: tur ir daudz kālija, fosfora un dzelzs, kas atkal ir mikroelementu avots organismam.

4. Kivi. Atkal tieši mizā ir galvenā antioksidantu un vitamīnu krātuve. Tāpēc vislabāk tos blenderēt nemizotus, lai vieglāk ar mizu tikt galā.

5. Burkāni. Sautēti vai cepti burkāni ir lielisks beta-karotīna un luteīna avots, to daudzums, salīdzinot ar svaigiem burkāniem, palielinās vairākas reizes. Tomēr svaigi burkāni ir lielisks kuņģa skrabis.

6. Kāposti. Sautētos kāpostos vitamīnu daudzums samazinās vairākas reizes, toties skābētos kāpostos - tieši otrādi. Skābēti kāposti palīdz sagremot smagu un taukainu ēdienu. Tomēr arī sautēti kāposti noder, jo tajos ir maz kaloriju. Toties daudz šķiedrvielas.

7. Pārslas, musli utt. Atkal liela kļūda ēst kopā ar pienu, labāk lietot kādu sulu vai piena augu analogus.

8. Ķirbis. Ļoti vērtīgs produkts, taču pašas vērtīgākās vielas atrodas ķirbja mizā. Gigantisks daudzums šķiedrvielu un vitamīnu, ko mēs vienkārši aizmetam prom.

9. Melnā tēja un piens: piena kazeīns neļauj uzņemt tējas antioksidantus. Tomēr sasaldēšanās un apaukstēšanās gadījumā: lielisks līdzeklis.

10. Baklažāni. Karsēti baklažāni ar ķiplokiem ir garšīgi, taču praktiski bez kālija, kas pazūd, toties nitrātu paliek daudz reizes vairāk, nekā pie cepšanas.

https://fishki.net/2614840-10-privychnyh-produktov-kotorye-my-ne-vsegda-pravilyno-edim.html