Par neta troļļiem.

Iimage001nterneta trollis- kāds kurš interneta forumos, blogos, čatos pievieno aizvainojošas, kaitinošas vai ņe pa teksķe ziņas, tādēji izraisot interneta netrollīgās sabiedrības emocionālu atbildi, vai traucē normālu sabiedrības darbību.

Kāpēc? Visbiežāk tas ir tas pats "klases klaunu" lielākais dzinējspēks- uzmanības deficīts. Viņi saņem tavu uzmanību.. jebkādu uzmanību un ir panākuši savu mērķi Piemēram, marijazakis... domājat kaulainais, pubertātes māktais jaunēklis tagad skumst, ka viņa profilu banoja? NĒ! Viņš saņēma augstāko troļļa apbalvojumu un noteikti ar savu jauno profilu jau lasa šo rakstu Turklāt, viņam te tīri labi klājās, tāpēc esmu drošs, ka ilgi nevajadzēs gaidīt, kamēr redzēsim viņu jaunā inkarnācijā..

Kā troļļi domā. Troļļi neeksistē reālajā pasaulē, tādēļ arī nerēķinās ar reālām emocijām. Viņiem otrpus ekrānam ir tikai virtuāli pazemošanas un provocēšanas objekti. Viņi pilnīgi droši aizvaino cilvēkus par personīgām lietām, tikai tāpēc, ka realitātē to izdarīt nevar. Cilvēki tādas lietas, kas ikdienā nav ierastas sauc par piedzīvojumiem. Tā arī viņi būvē savu piedzīvojumu. Pusgadu katram tavam rakstam liek mīnusus, kamēr sagaida aizkaitinātu rakstu par sevi. Parasti individuāli piedzīvojumi nav tik interesanti, tādēļ nereti troļļi pie monitoriem sēž ar draugiem.

Kāpēc cilvēkiem nepatīk troļļi? Viņi taču tikai izklaidējas! Sabiedrības kopējais mērķis vienmēr ir funkcionēt pēc iespējas labāk. Izveidojas normas, savstarpējo attiecību rāmji, troļļi to visu ar nodomu pārkāpj, cenšas izjaukt līdzsvaru sabiedrībā. Par spīti tam, ka parasto lietotāju ir ļoti daudz, bet troļļi ir tikai daži, viņiem tas gandrīz vienmēr izdodās. Mēs paši izraisam to, kas mums tik ļoti nepatīk. Trollis ir tikai puse no traucēkļa, otra puse ir visi tie, kas trollim atbild.

Vai ir dažādu veidu troļļi? Jā, katram veidam ir arī savdabīgas metodes. Neko konkrēti, protams, nevar, bet troļļus pamatā iedala Garlaikotajos, Meļos, Konfrontētājos un Strīdīgajos.

Garlaikotie troļļi- šos parasti var atpazīt pēc offtopica. Viņš izvēlas forumu, atstāj tur ziņas, kurām nav nekāda sakara ar forumu.. Bieži tās pat ir neizlasāmas. Šis troļļu tips nemaz nevēlās kādu konkrētu attieksmi pret savām ziņām. Viņš tikai grib būt traucēklis un tikt pamanīts. Manuprāt, rockhopperam sākumā (pirms kļuva populārs) piemita kkas no šitā arī uz regulārajiem mīnusotājiem šito var attiecināt. Ir nedaudz sliktāki garlaikotie- tādi, kas uzdodas par kādu regulāru foruma/čata dalībnieku.

Konfrontētāji- piemērs- mazakuce. Šie troļļi uzbrūk agresīvi ar personīgi tēmētiem uzbraucieniem. Šādi troļļotāji ir visvieglāk atpazīstami. Viņa mērķis ir saņemt pēc iespējas asāku un agresīvāku cita lietotāja atbildi. Parasti, lai saņemtu plašāku uzmanību, apvaino arī plašāku auditoriju, piemēram, lauciniekus Un viņi vienmēr panāk, ko vēlas.

Kā rīkoties? Viņi barojās no uzmanības, un katra kara izšķirošs gājiens ir resursu nogriešana pretiniekam. Nav uzmanības- nav jēgas čakarēties. Ja vēlaties- izklaidējaties un atbildat, neviens to neliedz. Tajā brīdī, kad sāc justies aizskarts, ignors ir labākās zāles ;D troļļi parasti nemaz nezina par ko runā, un nedomā, ko saka. Tāpat arī marijazakis, ļoti iespējams, par laukiem reālajā dzīvē neko sliktu nedomā. So... Ja visi uzmetīs ignoru troļļiem, tā būs grend victorī bet tas diez vai vispār ir iespējams šajā lietā varu moderatoriem ieteikt padomāt par iespēju katram spokam izslēgt sev nevēlama, cita spoka ziņojumus un rakstus, kā tas ir citos forumos.. un man iedot SEO medaļu

Dzirdēju, ka Rockhopper taisa troļļu armiju. Tāpēc sasparojas troļļu nīdēji.. Es pavērošu no malas un pasmiešos par izprovocētajiem nabaga lietotājiem. Uzkrājam pieredzi virtuālajā telpā, jo arī reālajā dzīvē troļļu pietiek. Cerams bija noderīgi. Un ceru drīzumā rakstu no Jacky par iespēju izslēgt no sava redzesloka nevēlamo

http://www.angelfire.com/space/usenet/#one