Par grāmatu "Homo deus"

Autors Juvals Noa Harari, Izraēla.

Savā pirmajā grāmatā, kas kļuva par Vispasaules sensāciju "Sapiens. Īsa cilvēces vēsture"Juvals Harari pastāstīja, kā Cilvēks saprātīgais nonāc līdz valdīšanai pār mūsu planētu. "Homo Deus" ir sava veida tēmas turpinājums - tas ir mēģinājums ieskatīties nākotnē. Kas notiks, kad Google un Facebook kļūs labāki par mums pašiem, zinās mūsu gaumi, personīgās simpātijas un politiskos uzskatus? Ko darīs miljardiem cilvēku, ko datori izspiedīs no darbu tirga un veidosies jauna, nevajadzīga šķira? Kā reliģijas uztvers gēnu inženieriju? Kādas būs sekas tam, ka pilnvaras un kompetences no dzīviem cilvēkiem tiks nodotas tīmekļa algoritmiem? Kas būs jādar cilvēkam, lai aizsargātu planētu no paša graujošā spēka?... Tagad galvenais, - Harari uzskata, - ir apzināties, ka mēs atrodamies krustcelēs, un saprast, kur ved ceļi, kas stiepjas mūsu priekšā. Mums nav spēka apturēt vēstures gaitu, taču mēs varam izvēlēties kustības virzienu.

Lasīt krieviski var te.

http://loveread.ec/contents.php?id=75853

Angļu Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Homo_Deus:_A_Brief_History_of_Tomorrow

Amazon lapa.

https://www.amazon.com/Homo-Deus-Brief-History-Tomorrow/dp/0062464310

Lapa par autoru.

https://www.amazon.com/Yuval-Noah-Harari/e/B00J21BCIW/ref=dp_byline_cont_book_1

Vēsture sākās, kad cilvēki izdomāja dievus, un beigsies, kad cilvēki kļūs par dieviem.

Pagājušo simts gadu laikā cilvēcei ir izdevies paveikt neiespējamo: tā iemācījās tikt galā ar to, kā priekšā vienmēr atkāpās, - ar badu, epidēmijām un karu.

Šodien nāve no pārēšanās ir lielāka, kā no barības trūkuma, no vecuma mirst vairāk cilvēku, kā no infekcijas slimībām, pašnāvības izdara vairāk cilvēku, kā tādu, kuri mirst militāros konfliktos, terora aktos un noziedznieku uzbrukumos kopā ņemot.

Mēs esam kļuvuši par vienīgo sugu planētas vēsturē, kas spēja viena pati visu radikāli izmainīt. Mēs vairs negaidām, ka atbildību par rītdienu uzņemsies kaut kādi augstākie spēki. Mēs paši veidojam savu nākotni. Kurp mēs dodamies pašlaik?

XXI gadsimta ekonomikas galvenais produkts būs nevis apbruņojums, automobīļi vai apģērbs - bet ķermeņi, smadzenes un intelekts.

Tieši tāpat, kā rūpnieciskās revolūcijas rezultāts bija strādnieku šķiras rašanās, tā nākamā, lielākā revolūcija radīs nestrādājošo, lieko cilvēku klasi.

Cilvēku attieksme pret dzīvniekiem dod pietiekamu priekšstatu par to, kā nākotnē uzlabotie cilvēki izturēsies pret visiem pārējiem.

Demokrātija un brīvais tirgus sabruks, kad Google un Facebook zinās par mums vairāk, kā par sevi zinām mēs paši; vara, pilnvaras un kompetence pāries no dzīviem cilvēkiem uz tīkla algoritmiem.

Cilvēki netiks nostādīti pret mašīnām, bet veidos ar tām vienu veselumu.

Tāda būs mūsu jaunā pasaule. Tas ir evolūcijas nākamais etaps. Tas ir HOMO DEUS.