Paolo Bačigalupi - viens no pēdējās desmitgades slavenākajiem autoriem - fantastiem

Paolo Tadini Bacigalupi (autors ir dzimis 1972. gada 6. augustā) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas autors.

Viņš ir ieguvis Hugo, Nebula, Compton Crook, Theodore Sturgeon un Michael L. Printz balvas, bijis nominēts National Book Award. Viņa darbi ir publicēti The Magazine of Fantasy & Science Fiction, Asimov's Science Fiction un žurnālā High Country News. Viņa nefantastiskās esejas ir tikušas publicētas Salon.com un High Country News, kā arī laikrakstos, ieskaitot The Idaho Statesman, The Albuquerque Journal un The Salt Lake Tribune. Viņš kopš 2003. gada ir High Country News vebmeistars.

Viņa īsie stāsti ir izdoti krājumā Pump Six and Other Stories (Night Shade Books, 2008), kas ieguvis Locus balvu. Viņa debijas romāns The Windup Girl ir publicēts Night Shade Books 2009. gada septembrī, ieguvis Hugo, Nebula un John W. Campbell Memorial Awards 2010. gadā.  The Windup Girl ir tikusi nosaukta Time, kā viena no Top 10 grāmatām 2009. gadā.  Ship Breaker, kas publicēts Little, Brown 2010. gadā, ir apbalvots ar the Michael L. Printz Award par labāko jauno pieaugušo romānu un ir ticis nominēts the National Book Award for Young People's Literature.

https://en.wikipedia.org/wiki/Paolo_Bacigalupi

Autora mājas lapa. Diemžēl biogrāfija faktiski attēlo bibliogrāfiju, tāpēc autors pieder pie tiem autoriem, kas īpaši neizpauž personīgās dzīves faktus. Tomēr citos portālos nekādu noslēpumu nav. Vismaz par viņa tapšanu par rakstnieku.

http://windupstories.com/

Paolo Bačigalupi savu bērnību pavadīja Kolorado pavalsts rietumos, vēlāk viņš ir daudz ceļojis. Ohaio pavalsts universitātē viņš studēja ķīniešu valodu, pēc tam devās uz Pekinu, pa ceļam apmeklējot Dienvidaustrumāziju un Indiju. Pēc dažiem gadiem, ko viņš pavadīja Āzijā, viņš atgriezās Kolorado, kopā ar sievu un jaundzimušo dēlu. Viņi dzīvo lauku apvidū, netālu no tām vietām, kur pagāja Bačigalupi bērnība. Fantastikas mīlestība mazajam Paolo nāk no tēva un vectēva, no viņu grāmatu kolekcijas viņš kādreiz ir ņēmis lasīt Hainlaina "Galaktikas pilsoni", Ennas Makefrijas, Pola Andersona, Larija Nivena romānus. Vēlēšanos ar pašam kaut ko uzrakstīt Paolo Bačigalupi izjuta kaut kur 90. gadu vidū. Tajā laikā viņš jau lasīja tādus autorus kā. Dž. G. Ballards, Kormaks Makartijs un Ernests Hemingvejs, bet paša daiļradi viņš skaidroja, kā metodi, lai cīnītos ar dažādām depresijām. Pirmais Bačigalupi stāsts «Pilna kabata Dharmas» («Pocketful of Dharma»), tika iespiests «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 1999. gada februāra numurā. Pēc tā parādīšanās pats Hārlans Elisons piezvanīja iesācējam autoram un ieteica neieciklēties zinātniskās fantastikas rāmjos un nebaidīties no tiem iet laukā. Acīmredzot paklausījis ieteikumam, Bačigalupi pazuda no lasītāju un kritiķu redzesloka uz dažiem gadiem. Visu šo laiku viņš cītīgi krāja idejas un slīpēja meistarību: pēc paša vārdiem pabeidzot trīs romānus, neviens no tiem nebija fantastika. Beidzot autors atgriezās pie publikas ar jaunu gara darbu - stāstu «Meitene - flauta» («Fluted Girl»), kas dienas gaismu ieraudzīja «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 2003. gada jūnijā. Stāsts bija lielisks, dīvains un apburošs. Pēc daudzu recenzentu domām, tas liecināja, ka ir parādījies jauns, liels talants.

Plašāk - livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/304376-paolo-bachigalup