Olga Arnolde. Cilvēki un zvēri. Mīti un realitāte.

Grāmata krievu valodā. Protams, ir interesanti dzīvot pasaulē, kas ir dažādu noslēpumu pilna. Diemžēl, visbiežāk, nekādu noslēpumu nav. Par to arī ir šī grāmata.

Kāpēc cilvēki tic mītiem? Tāpēc, ka tā ir vienkāršāk, nekā padomāt un uzzināt, kā viss ir īstenībā. Tā arī staigā starp mūsu līdzcilvēkiem brīnumainā kārtā izdzīvojušie dinozauri un arī spalveinie jētiji, vai nu neandertālieši, vai vispār australopiteki. Taču noslēpumaino fenomenu zinātnisks izskaidrojums var būt daudz interesantāks, kā mūžvecais mīts, bet īstas zināšanas - tas ir tieši tas, kas nosaka cilvēces progresu. Olga Arnolde ir pastāvīgais portāla «Антропогенез.ру» autors un raksta par to, balstoties uz faktiem un zinātniskām hipotēzēm.

Aleksandrs Sokolovs, АНТРОПОГЕНЕЗ.РУ radītājs u redaktors, grāmatas "Mīti par cilvēka evolūciju" autors.

Anotācija.

Olgas Arnoldes grāmata ir veltīta populāru dzīvnieku mītu atmaskošanai un faktu, kas kļuvuši par to rašanās iemeslu, pētīšanai. Ne jau visi mīti ir tik tāli no patiesības, bet realitāte bieži izrādās daudz interesantāka par leģendām. Visi taču ir dzirdējuši par slaveno Nesiju, taču vai eksistē kaut kādi fakti, kas apstiprinātu tās eksistenci?

Ko īstenībā ir atraduši cilvēki, kuri devušies meklēt jetiju, kādi reāli stāsti varēja būt par pamatu leģendām par vilkačiem? Kāds bija liktenis īstiem, nevis pasaku bērniem-maugļiem? Vai tik briesmīgi ir dzīvnieki-cilvēkēdāji un vai iespējams bez briesmām pavizināties uz baltās haizivs muguras? vai dzīvnieki spēj paredzēt zemestrīces un cunami? Kādā veidā čūskas reiz ir izglābušas veselu pilsētu?

Par to visu un daudz ko citu lasiet Olgas Arnoldes jaunajā grāmatā. Autori atšķir viegla valoda, virtuozas dažādu interesantu faktu zināšanas, bet galvenais - māka vienkārši un ar humoru runāt par sarežģītām lietām.

https://www.alpinabook.ru/catalog/popular-science/358453/

Antropogenēzes portāla mājaslapa.

http://antropogenez.ru/