No šī brīža – dēmonu karalis Mao! Kyo Kara Maoh!

2004. gada japāņu anime seriāls, režisors Dzjundzi Nišimura.

Visu savu īso dzīvi Juri Sibuja uzskatīja sevi par parastu zēnu, kas iet parastā skolā un nodarbojas ar beisbolu. Viņš pat nevarēja iedomāties, ka vienā brīdī, ieraudzījis savu klasesbiedru vārdā Kens Muratu huligānu ielenkumā, nolems viņam palīdzēt.

http://seasonvar.ru/serial-5777-Otnyne_Mao_korol__demonov.html

Kyo Kara Maoh! (Кё: Кара Мао:!), tulkojumā - "No šī brīža - dēmonu karalis Mao!" - ir japāņu vieglo romānu sērija, ko sarakstījis Tomo Takabajasi, bet ilustrējis Temari Macumoto. Tie ir adaptēti anime, mangā un radiouzvedumu ciklā.

15 gadus vecais japāņu skolnieks Juri Sibuja nokļūst paralēlā pasaulē tieši iepriekš minētā atgadījuma dēļ. Pasaule atgādina Viduslaiku Vāciju. Šajā pasaulē eksistē daudzas, dažādas rases, bet centrālā ir dēmonu - madzoku - rase. Madzoku ir līdzīgi cilvēkiem, tomēr atšķiras pēc izskata, viņi māk izmantot dažādus maģijas - madzjucu - veidus. Dēmoni dzīvo valstī, ko sauc par "Īsto dēmonu karalisti" - Sinmakoku (Shin Makoku - True Mazoku Land). Juri kļūst par šīs zemes karali. Viņš spēj pārvietoties starp Zemes un Sinmakoku pasaulēm, izmantojot dažādus ūdens avotus.

Anime darbība notiek divās pasaulēs: uz Zemes, mūsdienu Japānā un paralēlajā, fantāzijas pasaulē, kur aristokrātija dzīvo lieliskās pilīs, kas celtas romāņu stilā, vienkāršie ļaudis - ciematos vai nelielās pilsētās. Sinmakoku aristokrātijai uzvārds rotāts ar priekšvārdu "fon", kas ir aristokrāta tituls Vācijā. Daudziem varoņiem ir seno ģermāņu vārdi: Adelberts, Konrāds, Gizela, Ginters, Ērhards, Zigberts, Gilberts. Paralēlajā pasaulē eksistē tikai divas saprātīgas rases: cilvēki un dēmoni, kas naidojas savā starpā. Laiks abās pasaulēs neiet vienādi - mirklis uz Zemes var līdzināties dienām un nedēļām paralēlā pasaulē.

Sinmakoku dzīvo arī dažādi dīvaini radījumi:

1) kocuhidzoku - lidojoši dēmoni-skeleti. Kalpo madzoku. Var sazināties savā starpā;

2) kogjodzoku - zivs skeleta formā, gandrīz izmirusi;

3) lāču bites - lācīši ar bišu spārniņiem, lido baros, pilnīgi nekaitīgas, arī atrodas uz izmiršanas robežas;

4) pūķi  - tieši tāpat, aizsargājamas būtnes;

5) smilšu lācis - milzu izmēra panda;

6) elles-pardīzes goala - milzu koala, tumši pelēkā krāsā, miermīlīga, kamēr sēž kokā, ja to nodzen no koka, pārvēršas šausmīgā monstrā ar milzu zobiem, taču, ieraugot piemērotu zaru, tūlīt uzlec uz tā.

Vēl ir dēmonu rase madzoku, to vada karalis "Mao", ko vienmēr izvēlas "īstais karalis" - Sin-O. Madzoku var izmantot maģiju - madzjucu - kas balstās uz dažādām stihijām: zemes, ūdens, vēja un uguns, atkarībā no madzoku rakstura. Madzoku maģiju var izmantot tikai savas valsts robežās, cilvēku teritorijā tā pazūd. Vienīgi Juri to var izmantot aiz Sinmakoku robežām.

Madzoku atšķiras no civēkiem ārēji, parasti viņi ir ļoti skaisti, viņiem ir melni mati un melnas acis, vai arī gaiši mati un zilas vai zaļas acis. Dzīvo viņi daudz ilgāk par cilvēkiem. Noveco lēni un vienmēr izskatās jaunāki par saviem gadiem.

Madzoku valsts Sinmakoku tika dibināta pirms četriem tūkstošiem gadu pēc tam, kad Īstais karalis pieveica Valdnieku. Valsts iedalās vienpadsmit reģionos: Galvaspilsētā valda tieši Mao, bet desmit provincēs - kāda no augstdzimušām ģimenēm. Vē šajā pasaulē eksistē vairākas cilvēku valstis, tajās valda karalis. Arī cilvēki var pielietot maģiju, tikai tā tiek radīta mākslīgi, šādu maģiju sauc par 'hodzjucu".

Sākumā, kad radās Sinmakoku, madzoku un cilvēki dzīvoja mierā, taču starp viņiem radās naids. Cilvēki baidījās no madzoku, bet sievietes, ka apprecējās ar madzoku, tika izsūtītas uz neauglīgām zemēm, kur tās mira bada nāvē.

20 gadus pirms Sinmakoku parādās Juri, starp cilvēkiem un madzoku izcēlās šausmīgs karš. Tad Sinmakoku vadībā atradās 26. Mao - Sesīlija fon Špicberga, kaut arī valsti vadīja viņas vecākais brālis - Štofels fon Špicbergs, kurš arī kļuva par galveno vaininieku, ka izcēlās karš.

Viena no svarūgākajām kaujām karā bija Rutengergas kauja. Madzoku un cilvēku savienībā dzimušie devās kaujā, lai pierādītu, ka ir uzticīgi Sinmakoku. Starp tiem bija arī 26. Mao dēls Konrāds Vellers un Josaks Gurijērs, viņi arī palika vienīgie izdzīvojušie šajā kaujā. Pateicoties uzvarai, Sinmakoku tika glābta.

Tālāk par galveno seriāla varoni, tāpēc ir spoileri!

Juri Sibuja ir dzimis 29. jūlijā, Bostonā, ASV, izaudzis Japānā. Visvairāk pasaulē viņš mīl beisbolu. Liekas pavisam parasts skolnieks. Taču, vārda burtiskā nozīmē, aizskalots tualetē, viņš nonāk paralēlā pasaulē, kur tiek pasludināts par dēmonu rases - madzoku - karali. Izrādās, ka viņš ir nācis pasaulē no madzoku un Zemes sievietes savienības. Nokļuvis Sinmakoku, viņš iegūst pārdabiskas spējas un var izmantot maģiju, kas balstās uz ūdens spēku. Maģija viņam pakļaujas tad, kad viņš ir emocionālā pacēlumā: sarūgtināts vai nikns. Šajā mirklī viņš liekas vecāks un viņam ataug gari mati. Kad maģija izlietota Juri zaudē spēkus un neatceras, ko darījis pirms brīža. Toties, esot paralēlā pasaulē, Juri spēks pakāpeniski aug un viņš iemācās to kontrolēt. Juri ir jaunas meitenes, dziednieces Sjūzenas-Džūlijas Vinkotas dvēsele, kura ir mirusi pirms 20 gadiem kara laikā starp madzoku un cilvēkiem. Starp pasaulēm Juri pārvietojas caur ūdens avotiem  ar Īstā karaļa maģijas palīdzību, jo Īstais karalis ir izvēlējies Juri par Mao, lai viņš pieveiktu Valdnieku, kas bija ieslodzīts aizliegtajās lādēs. Juri labā sirds kopā Sjūzenas-Džūlijas tīro dvēseli palīdzēja viņam iegūt arī daudzu paralēlās pasaules cilvēku uzticību un viņš uzveica Valdnieku. Ne velti viņš ir madzoku augstākās rases - sokoku - pārstāvis.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kyo_Kara_Maoh!

YouTube ar angļu subtitriem.

https://www.youtube.com/watch?v=NgNMPDfCPTA

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/251/Kyou_kara_Maou

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=3741