No jaunās pasaules. Shinsekai yori

Režisors Masasi Isihama. 2012. gads, reitings 17+, vardarbība.

https://yummyanime.com/catalog/item/iz-novogo-mira

Lielais franču rakstnieks un domātājs no XVIII gadsimta Žans Žaks Ruso kādreiz paredzēja, ka cilvēces rase atgriezīsies savas attīstības sākumā. Cilvēce attieksies no mašīnu ēras, lai dzīvotu minimāla daudzuma jaunas, daudz ērtākas tehnikas laikmetā. Centralizētas varas orgānu trūkums liks cilvēkiem dzīvot nelielās apdzīvotās vietās un pilsētās harmonijā ar dabu. Atoms un naftas produkti vairāk nebūs vajadzīgi – katrā sabiedrībā ir „dzjurjoku” virziena pārstāvji; tie ir spēki, ko mūsdienu cilvēce sauc par telekinēzi. Cilvēks, kurš apveltīts ar šādu spēku, var padarīt jebkuru fizisku darbu, vai izmantot savas spējas līdzcilvēku aizstāvēšanai. Šo spēku ar senu rituālu palīdzību var iegūt apmēram 12 gadu vecumā. Šī vecuma grupas pārstāvji arī ir mūsu seriāla varoņi...

Meitenīte Saki Vatanabe ir dzimusi pilsētā Kamisu-66, viņas dzīve bija bezrūpīga. Saki tēvam ir nopietns amats, viņš ir mērs, māte – galvenā bibliotekāre. Maģijas skolā meitenīte tiekas ar saviem draugiem, ko pazīst no bērnības – Sjunu, Mariju, Mamoru un Satoru. Ļoti drīz pieci draugi iziet ārpus skolas programmas. Ziņkārīgos bērnus moka „nelietderīgi jautājumi”: kāpēc cilvēki īpaši nemīl izbraukt ārpus pilsētas? No kurienes ir radusies gudru žurku-bakenedzumi grupa, kas it kā ir cilvēku rases padevīgi kalpotāji? Kur pazūd bērni un galu galā. Kam šī pasaule pieder? Tieši atbildes uz šiem un citiem jautājumiem aizved seriāla galvenos varoņus pie mītu sagraušanas un viņu atskaitīšanas, taču tieši tas ved pie jauna teiciena rašanās, ko pēc Ruso ir izteicis pazīstamais vācu dzejnieks Volfgangs Gēte: „Tikai tas ir dzīves un brīvības cienīgs, kurš katru dienu par tām dodas kaujā!”

Fanu lapa. https://myanimelist.net/anime/13125/Shinsekai_yori

http://www.world-art.ru/animation/animation.php?id=315

Romāns. https://en.wikipedia.org/wiki/From_the_New_World_(novel)

Gandrīz unikāls gadījums anime seriālu tapšanā, jo seriāls nav tapis pēc vieglo romānu sērijas vai kā savādāk, bet tā pamatā ir – fantastikas romāns, kura autors ir Jusuke Kiši, tas publicēts 2008. gadā. Pēc tam gan parādās manga. Par romānu autors ir saņēmis Japānas ZF balvu. Rakstnieks ir saņēmis arī citas balvas.

Stāstījuma oriģināls.

https://www.youtube.com/watch?v=x5htvQo3Ehk&t=93s

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt2309320/