Nemākulīgās Luīzes izpalīgs. Zero no tsukaima

Anime seriāls par burvestību skolu, 2006. - 2011. gadi. Režisors Jošiaki Ivasaki (Yoshiaki Iwasaki). Japāņu anime, ko noteikti ir radījusi potermānija. Komēdija par burvju un raganu skolu. Nosaukums angļu tulkojumā "The Familiar of Zero", krieviski tulko kā "Подручный Луизы-Нулизы".

Luīze-Fransuāza de Lavaljēra mācās par burvi īpašā mācību iestādē otrajā kursā. Tā ir Tristeina akadēmija, kas jau ir sagatavojusi daudzus brīnumdarus. Taču galvenajai varonei nekas nepadodas vai viss izdodas pavisam citādi un pārējie audzēkņi jau baidās no tā, kad viņa kaut ko buras. Akadēmisku panākumu viņai nav, tāpēc ka precīzi veikt burvestības un iemācīties zintis viņai nesanāk, tāpat kā pareizi pārvērsties un transformēties, lai gan viņa ar visiem spēkiem cenšas to izdarīt.

Paši smagākie pārbaidījumi viņai vēl ir priekšā. Viesiem audzēkņiem ir jāizsauc sev izpalīgus, kad to dara Luīze, viņa izsauc vienkāršu japāņu puisi no vidusskolas. [Aizmirsu atzīmēt, ka darbība notiek uz citas planētas, kaut kur Visuma tālēs. Lai gan tajā pašā laikā – it kā tur mācās eiropiešu aristokrātu bērni? – t.p.] Uz tādu pavērsienu pat viņa nav gatava. Tā ir augstāko aprindu skola un viņai nākas saņemt kursa biedru izsmieklu, ka viņai kalpos tik parasta būtne. Šoks ir arī puisim, viņa pirmās domas ir: "Bēgt prom, ko kājas nes".

Vai vidusskolnieks beigu beigās spēs mūsu varonei palīdzēt apgūt burvestības vai arī viņai kļūs vēl grūtāk?

Seriāls krievu valodā. http://seasonvar.ru/serial-3257-Podruchnij_LuiziNulizi-1-season.html

Seriāls ir uzņemts pēc Noboru Jamaguči vieglo romānu sērijas ar  Eidži Usatsukas ilustrācijām.

[Vieglie romāni (wasei-eigo) ir japāņu pusaudžiem domāta manga, kas parasti stāsta par vecāko klašu skolēnu dzīvi - t.p.]

Oficiālā mājaslapa japāņu valodā. http://www.zero-tsukaima.com/

Raksts anime enciklopēdijā.  https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=14956