Navigācija ieslēgta, smadzenes – izslēgtas

image002Foto: ALAMY/ALL OLVER PRESS

Automašīnu satelītnavigācijas sistēmas ir noderīgs izgudrojums, taču ar vienu noteikumu – šoferim tomēr vajag paļauties ne tikai uz tehniku, bet arī uz savām acīm. Pretējā gadījumā var iekļūt ne tikai kriminālhronikā, bet arī preses lapās ar nosaukumu „Kuriozi”.

 

 

Vācija, Dortmunde

Kāds 53 gadus vecs Vācijas pilsonis netālu no Dortmundes, braucot pa lielceļu, sava „TomToma” komandu: „Tagad pagriezieties pa labi” uztvēra pārāk burtiski. Viņš nekavējoties strauji sagrieza stūri pa labi ... un ietriecās tieši tualetes būdiņā, kuru ceļmalā bija uzstādījuši remontstrādnieki. Līdz krustojumam, kurā viņam patiešām bija jānogriežas, bija palikuši nieka 30 metri. Aklā paklausība vācietim izmaksāja 2000 eiro par tualetes (labi, ka tur tobrīd neviens nesēdēja iekšā) un mašīnas remontu.

Lielbritānija, Portsmuta

29 gadus vecajai Britu salu iedzīvotājai, kura bija pieradusi paļauties uz mašīnas navigatoru, nelikās dīvaini, ka pēc kārtējā izpildītā manevra satiksmes intensitāte jūtami mainījās: visas mašīnas brauca tikai pretī, bet lēdijas braukšanas virzienā – neviena.

Paraudzījusies navigatorā un konstatējusi, ka uz šī ceļa atļauts braukt ar 120 km/h lielu ātrumu, dāmīte tikai spieda pedāli grīdā un centās izvairīties no stulbajiem pretimbraucējiem, kas tā vien mēģināja viņai uztriekties virsū. Tā viņa pa pretējo braukšanas joslu norullēja 22 kilometrus, līdz policisti beidzot dāmu apstādināja. Nez, kā viņiem tas izdevās – navigators taču nebija devis komandu apstāties!

Lielbritānija, Čelmsforda. Vai Čeltenema

Amerikāņu rokgrupa „Viscount Oliver’s Legendary Fours Tops”, dodoties uz koncertu Dienvidanglijas pilsētā Čeltenemā, nonāca Čelmsfordā, kas atdodas kādu 220 kilometru attālumā. „Mēs te tagad mēģinām noskaidrot, kurš bija tas idiots, kurš ievadīja galamērķa nosaukumu un, šķiet, bija nospriedis, ka visā Anglijā ir tikai viena apdzīvota vieta, kas sākas ar „Čel” ” – tas bija viss, ko avīžniekiem spēja pateikt sašutušais turnejas menedžeris Alans Freizers.

Lielbritānija, Londona

Kādam britu ātrās palīdzības šoferim bija uzticēts pacientu pārvest no Ilifordas uz Brentvudas slimnīcu – abas atrodas netālu no Londonas un tās šķir 13 kilometri. Grūti pateikt, kādu galamērķi vadītājs bija ierakstījis savā satelītnavigācijas ierīcē, taču pēc piecām stundām viņš pa mobilo tālruni zvanīja darba devējiem, stāstīja, ka atrodas pie Mančesteras (290 km no Londonas) un nekādi nespējot atrast to sasodīto slimnīcu.

Vācija, Hāveles upe

Tieši Ziemassvētku dienā vācu policijai nācās no upes zvejot ārā tur iekritušu automašīnu. Pirmais darbiņš, ko veicis izglābtais šoferis – dusmās sadauzījis navigācijas ierīci, jo tā prāmju pārceltuvi bija uzdevusi par tiltu.

Vācija, Zauerlandes mežs

22 gadus vecās vācietes galamērķis bija Nahrodtas ciemats netālu no Zauerlandes. Paklausot navigācijas ierīces komandā, viņa brauca pa aizvien mazākiem un mazākiem celiņiem, līdz beidzot saprata, ka iebraukusi mežā un atpakaļceļa vairs nav. Pa mobilo tālruni izsauktā policija vairāk nekā stundu meklēja pazudušo, bet vēlāk konstatēja, ka satelītnavigācijas ierīce „sajukusi prātā” – tās demonstrētās koordinātas liecinājušas, ka meitene atrodas kaut kur Sibīrijas vidū.

Itālija, Karpi

Kāds zviedru laulātais pāris, kas atvaļinājumu bija nolēmis pavadīt Kapri salā, tās vietā nokļuva Karpi pilsētā valsts ziemeļos – kādus 650 kilometrus no sava iecerētā galamērķa. Smieklīgākais tas, ka pārpratums noskaidrojies tikai brīdī, kas zviedri ieradušies vietējā tūrisma birojā un prasījuši ceļu uz slaveno Zilo grotu. „Jocīgi – vai tad viņi patiešām nezināja, ka Kapri ir sala, un viņiem nelikās aizdomīgi, ka nav jāšķērso neviens tilts vai jāizmanto prāmja pakalpojumi?” par zviedru attapību brīnījās Karpi reģionālais preses sekretārs Džovanni Mediči.