Nausika no Vēju ielejas. Kaze no Tani no Nausicaä (Nausicaä of the Valley of the Wind)

"Nausika [varbūt arī Nausikaja] no Vēju ielejas" ir manga, ko sarakstījis un ilustrējis japāņu rakstnieks, mākslinieks un kinorežisors Hajao Mijadzaki. Japānas teritorijā manga tika izdota no 1982. līdz 1994. gadam un publicēta žurnālā "Animage".

Sižets stāsta par nelielas, postapokaliptiskas karalistes princesi Nausiku, kas ierauta karā starp citām valstīm, tajā pašā laikā, kad cilvēcei draud ekoloģiska katastrofa. Devusies ceļojumā, viņa cenšas panākt mieru starp savas planētas tautām, kā arī to, lai cilvēce mierīgi līdzāspastāvētu apkārtējai dzīvās dabas pasaulei.

1984. gadā pēc mangas motīviem studijā "Top Craft" tiek uzņemta pilnmetrāžas animācijas filma ar tādu pat nosaukumu. Arī tās režisors ir Mijadzaki, bieži tekstos minēts, ka tā ir viņa pirmā animācijas filma, ko viņš veido paša studijā "Ghibli", taču savu studiju viņš izveido vēlāk. Filmas DVD un Blu-Ray gan jau iznāk ar "Studio Ghibli" marku.

"Nausika" nav tikai stīmpanka žanra klasika. Tā ir visa anime žanra klasika. Kritiķu labi novērtēta, komerciāli veiksmīga filma, ko radījis viens no anime dižgariem Hajao Mijadzaki (Hayao Miyazaki), ir kļuvusi par klasiku uz visiem laikiem. Šis stāsts nenoveco un ir atstājis iespaidu uz anime žanru vairākas desmitgades uz priekšu.

Varētu jautāk, kas tad padara "Nausiku" piederīgu stīmpankam? Nu, tajā ir viss, ko anime fani mīl šajā žanrā: gaisa pirāti, retro-futūristiskas mašīnas, militārie gaisa kuģi, varoņu aprīkojums, kāds raksturīgs stīmpankam. "Nausika" viscaur pārēm ir meistardarbs, tāpēc tālāk minētās mājaslapas autors ievieto filmu stīmpanka animācijas topa pirmajā vietā.

https://honeysanime.com/top-10-steampunk-anime-best-recommendations/ un Vikipēdija.

Filmas treileris. https://www.youtube.com/watch?v=6zhLBe319KE

Par filmu anime enciklopēdijā. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=180