Nataniēls Hotorns. Dvēseles mākslinieks

Arī Natenjels Hotorns (angļu: Nathaniel Hawthorne; dzimis 1804. gada 4. jūlijā, miris 1864. gada 19. maijā) bija amerikāņu rakstnieks. Rakstījis romānus, īsos stāstus. Viens no pirmajiem ievērojamajiem stāstu autoriem amerikāņu literatūrā.

Viens no viņa senčiem bija Salemas raganu prāvā iesaistītais tiesnesis Džons Hatorns (John Hathorne). Lai slēptu šo saistību, Natenjels savam uzvārdam pievienoja burtu w (Hawthorne).

Starp viņa ievērojamākajiem romāniem minami "Sarkanais burts" un "Septiņu torņu nams".

(No vikipēdijas.)

Par grāmatu "Dvēseles mākslinieks".

Nataniēls Hotorns ( 1804-1864) ir viens no deviņpadsmitā gadsimta amerikāņu literatūras dižākajiem autoriem. Viņa visplašāk zināmais šedevrs ir "Sarkanais burts", kuru uzskata par pirmo psiholoģisko romānu. Jaunanglija bija Hortona dzimtene un iedvesmas avots. Tās hronikas, leģendas un nostāsti bija viņa stihija. Tāpat kā citi romantiķi, arī šis autors pastiprināti interesējās par savas zemes vēsturi - tā allaž jūtama viņa sacerējumos. Viņš pētīja cilvēka personību, sirds noslēpumus un attiecības. Literātūrzinātnieki apgalvo, ka Hortons kopā ar Vašingtonu Ērvingu un Edgaru Po ir amerikāņu noveles pamatlicēji.

No angļu valodas tulkojusi Dagnija Dreika.

Garāka biogrāfija angliski.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nathaniel_Hawthorne