Musulmaņu anime

Kā jau mēs agrāk noskaidrojām, šaurākā nozīmē par anime var saukt tikai japāņu anime, kaut arī tam ir ļoti tuva ķīniešu un korejiešu animācija. Tomēr arī citās zemēs ir kas līdzīgs, piemēram šī, spriežot pēc visa, Malaizijā tapusi animācijas īsfilma. Ne jau visur musulmaņi ir tik ortodoksāli, ka neatļautu attēlot cilvēku. Mūsdienu informācijas pasaulē tas vispār nebūtu iespējams.

Dievbijīgais students. The Pious Student

Alhamdulillah, musulmaņu manga "Dievbijīgais students" ir pārveidota vienkāršā anime, kas šiet ir malaižiešu valodā ar angļu subtitriem.

Šo gadījumu sākumā izstāstīja Maulana Siddique Ahmed Saheb Mudda Zilluhu. To var atrast grāmatā "Ada''bul Muta'allimeen". Anime galvenais stāsts ir nemainīgs. Tikai daži elementi tika nedaudz pārveidoti "teātra efektam". Galvenie notikumi un notikumi paliek nemainīgi. Un to Dievs vislabāk zina.

Stāsts ir ļoti vienkāršs: bailēs no briesmām, kāda meitene patveras svētnīcā, kur puisis - students studē svētos rakstus. Viņš saka, ka sievietēm te nav ļauts ienākt, taču pēc tam atļauj viņai palikt un, kad briesmas ir garām, pat piedāvā pavadīt meiteni uzmājām.

Pēc kāda laika, meitenes vecāki paziņo, ka ir atradušu viņai līgavaini. Kāds kungs vēlas viņu precēt. Meitene izstāsta par tikšanos ar studentu, kurš bijis tik dievbijīgs un cēls, ka vēlas to precēt. Nu, izrādās, ka arī svētie raksti atstājot sievietei izvēli. Tā kā, kāzas - ar studentu.

https://www.youtube.com/watch?v=r9VPCMIi1as

Angel dives un citi.

Trīs indonēziešu animācijas piemēri. Pirmais "Angel Dives", ko radījis indonēziešu izcelsmes animators Muallim Hibbatturahman.

Otrs anime "Change" stāsta par kāda cilvēka Aditya Dika ikdienas dzīvi un darbu lielveikalā.

Trešais anime "Ngampus: 1000 Menuju STAN", ko veidojuši animatoru skolas absolventi. Pilnīgi iespējams, ka šis darbs var kalpot kā iesākums veselai anime sērijai.

https://dafunda.com/movie/film-indonesia/anime-animasi-dari-indonesia/

Vēl satopami muzikāli klipi un arī atsevišķi attēli Pinterest un citur.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=Z93B9MSKj0Y

Gaza izmainīja pasauli.

Japānas musulmaņu asociācijas izdotais reklāmas klips par genocīdu Palestīnā un lūgumu sadoties rokās,