Multfilmu seriāli un leļļu šovi televīzijā. Trešā daļa.

Tā nu sākās neatkarības gadi, bija grūti, pat ļoti, brīžiem televīzija bija vienīgais atspaids, lai aizmirstos. Aizgāja nebūtībā Krievijas TV skatīšanās, ko es tā arī neatsāku, nespēju piedot par to gānīšanos, ko nācās no turienes dzirdēt. Slavas dziesmas OMON un citām lietām. Toties uz ekrāna filmiņās bija pavisam cita dzīve. Iepriekšējo skatiet šeit.

35-ANIME-SERIALI2535. “Flintstoni” aizrautīgs un humora pilns seriāls par divām akmens laikmeta ģimenēm un diviem draugiem Fredu Flintstonu un Bārniju Rablu, viņu sievām Vilmu un Betiju, visdrīzāk, no paralēlās pasaules, jo reālam akmens laikmetam tas viss nelīdzinājās nepavisam, toties bija jautri.

36-ANIME-SERIALI2736. “Flintstonu” veidotāji nolēma izmēģināt spēkus citā laikā un radīja “Džetsonus”: Džordžu, Džeinu, viņu bērnus Džudiju un Elroju - tikpat jancīgu ģimeni no tālas nākotnes.

37-ANIME-SERIALI2637. Laikam tas bija jancīgo animācijas seriālu laiks un tie sekoja viens otram – tālāk nāca “Lācis Jogijs”, lācis no nacionālā parka un viņa piedzīvojumi.

38-ANIME-SERIALI3238. Tam sekoja tikpat jocīgs seriāls ar tulkoto nosaukumu “Brīnumi virāžās” (Tale Spin), kas vēstīja par mazās aviācijas pārstāvju piedzīvojumiem tropos, izdomātā valstī Juslendā, kaut kur ap 1938. gadu. Šo to aizņēmies no Maugļa, piemēram, galvenais varonis bija kapteinis Balū.

39-ANIME-SERIALI4639. Neiztika arī bez parapsiholoģijas un jokiem ar spokiem. Seriāls par mīlīgo spoku Kasperu, kas meklēja draugus, taču no viņa visi baidījās kā traki.

40-ANIME-SERIALI4740. Tad ieradās vesela piedzīvojumu meklētāju komanda ar bailīgo, bet tomēr aktīvo suni, kas deva nosaukumu visam seriālam - “Skubijs Dū”. Mystery, Inc. Locekļi bija glītais Freds Džonss, ākstīgais Norvils “Šagijs” Rodžers (Skubija Dū saimnieks), grupas blondīne Dafne Enna Bleka un gudrīte un grupas smadzenes – mollīgā Velma Dinklija (fon Dinkenšteina).

41-ANIME-SERIALI1041. Uz “Mapetšova” popularitātes viļņa tika radīts arī animācijas seriāls par mapetu bērnību “Mapetmazuļi”, kur jau izpaudās visu nākošo šovmeņu raksturīgās īpašības. Taču tik mīļā – bērnu draiskulību garā.

42-ANIME-SERIALI842. Spāņi kopā ar japāņiem pierādīja, ka ne tikai amerikāņi prot radīt atpazīstamus seriālus. Izmantojot Žila Verna romānu “80 dienās apkārt Zemeslodei”, tika radīts seriāls “Apkārt pasaulei kopā ar Villiju Fogu”. It kā atkārtojot romāna notikumus, tomēr viss bija arī savādāk, arī te cilvēku lomas tēloja dzīvnieki: Villijs Fogs, viņa kalps Rigodons, tā draugs Tiko (jauns tēls), princese Romija, inspektors Dikss – it kā citi vārdi, taču sižets – visai līdzīgs romānam un ļoti simpātiski veidots seriāls.

43-ANIME-SERIALI943. Arī jauks seriāls “Zeme laiku sākumā” (The Land Before Time), dinozauru pasaules norieta periods, kurā pēdējos patvērumus meklē un atrod bariņš dinozauru, kuru mazuļi sadraudzējas, kaut katram spurains raksturs, un, protams, seko piedzīvojumi, piedzīvojumi, piedzīvojumi.

Galvenie varoņi te ir brontozaurs Litlfuts, triceratopse Sēra, zaurolofs Dakijs, pteranodons Pitrijs un stegozaurs Spaiks. Otrajā sērijā viņiem pievienojas tiranozaurēns Čompers.

44-ANIME-SERIALI344. Tad sākas komiksu animācijas ēra, ekrānus pārpludina visdažādākie varoņi. Man vispirms iespiedās atmiņā seriāls par pusaudžiem ”Bruņurupučiem-nindzjām” (Teenage Mutant Ninja Turtles). Videosalonu ēras laikā redzētās filmas vēl nebija aizmirsušās, tāpēc bija patīkami atkal sastapt iepatikušos varoņus: Leonardo (zilais apsējs), Donatello (violētais), Mikelandželo (oranžais), Rafaels (sarkanais), viņu draudzeni Eprilu O'Nīlu un skolotāju Splinteru.

45-ANIME-SERIALI45. Līdzīgs seriāls, tikai ar savādākiem varoņiem bija “Motopeles no Marsa”. Marsu apdzīvo antropomorfas peles, kas mīl motosportu, taču Marsu iekaro plutarkieši – zivjveidīgi humanoīdi, trīs no pelēm (Trotls, Modo un Vinnijs) bēg planētas, taču viņu kuģi sašauj un viņi veic piespiedu nolaišanos Čikāgā, tā sākas viņu trimda uz Zemes, iepazīšanās ar skaisto mehāniķi Šarlīni Dēvidsoni un baikerpeles ar saviem motocikliem uzsāk bruņurupuču cienīgas dēkas.

46-ANIME-SERIALI5146. Vēl viens seriāls tādā stilā, kas vairāk palicis atmiņā, bija “Zirnekļcilvēks”, tas jau tik ļoti pazīstams, ka daudz nav ko stāstīt.

47-ANIME-SERIALI5247. Seriāls “Maska” atkal iezīmējās ar pārdabiskiem jokiem un to, ka galvenais varonis par ākstīgo supervaroni kļuva tikai uzvelkot masku.

48-ANIME-SERIALI3848. Protams, no šiem gadiem nevar nepieminēt “Simpsonus”. Sākumā atklāti teikšu, tādā stilā zīmēti varoņi mani neuzrunāja, likās pārāk ķēmīgi, bet vēlāk, kad pie tādiem pieradu, izbaudīju pa pilnam un vēl tagad skatos, kad sanāk.

49-ANIME-SERIALI4049. Seriāls “Ģimenes puisis” arī apguva to pašu ģimenes situāciju komēdijas lauciņu – nepavisam nebija slikts.

50-ANIME-SERIALI4550. Turpat grozījās “Pakalnu alejas karalis”. Burtiski pārtulkoju, jo latviskotais nosaukums ir aizmirsies. Amerikāņiem tie sitkomi labi sanāk.

51-ANIME-SERIALI4951. Kā lai nepiemin runci Gārfīldu? Protams, ka jāpiemin, gan viņš, gan viņa jancīgais saimnieks Džons Ārbakls un viņa šunelis Odijs, kā arī mazā, jaukā kaķenīte Nērmala, kuru Gārfīlds mēdza pa pastu nosūtīt uz Abudabi.

52-ANIME-SERIALI3952. Šo apskatu beigšu ar fantasmagorisku radījumu “Gļēvo suni Drosmīgo”, kura ne īpaši tālie saimnieki vienmēr iekuļas baigās nepatikšanās, no kurām bailulim nākas tos pestīt laukā.

Nobeigums seko.