Multfilmu seriāli un leļļu šovi televīzijā. Otrā daļa.

Jauni laiki sākās ar to, ko nosauca par pārbūvi un pēkšņi pie mums sāka ieplūst arī Rietumu masu kultūra, nevis tikai klasika, bet arī mūsdienās radītā no sīkas straumītes pārvērtās veselos ūdenskritumos. Vēl plašāk viss raisījās, kad neatkarība durvis uz pasauli pavēra pavisam platas. Iepriekšējo skatiet šeit.

Tagad par to, kas iespiedies atmiņā no tiem laikiem. Ar gadiem varu kļūdīties, tāpēc neuzskatiet, ka secība ir hronoloģiska. Tāpat, iespējams, ka kaut ko izlaidis esmu, kas man tobrīd ļoti patika, vai ko tādu, par ko kāds teiks: “Kā varēja ko tādu nepieminēt?” Jau iepriekš atvainojos, bet minu to, kas redzēts un iespiedies atmiņā vai atzīmēts pierakstos kā jauks.

22-ANIME-SERIALI3022. Nenotveramais Funtiks bija sivēns, kas devās plašā pasaulē laimi meklēt un liekas, ka beigās arī atrada.

 

 

23-ANIME-SERIALI2923. Perestroika jeb pārbūve atraisīja rokas arī māksliniekiem un kļuva iespējami arī tik kariķēti tēli , kā detektīvi Rauši (krieviski Kolobki), bet viņu teiciens: “Neko nesaprotu!”, “Analoģiski!” - folklorizējās.

24-ANIME-SERIALI2024. No Rietumiem pie mums atlidoja Bitīte Maija (Die Biene Maja) ar saviem draugiem: neveiklo Villiju un gudro sienāzi Filipu.

25-ANIME-SERIALI725. Savs animācijas seriāls parādījās arī latviešiem - “Fantadroms” par nākotnes superkaķi un viņa draugiem.

26-ANIME-SERIALI626. Leļļu filmu nišu viennozīmīgi iekaroja “Avārijas brigāde” un tās dalībnieki Bembelāts, Poteriks un Sīlinks. Trīs veči, kas savas neizdarības dēļ pazaudē darbu un nolemj dibināt firmu, kas nodarbosies ar visāda veida palīdzības sniegšanu līdzcilvēkiem, kas bieži par to nemaz nav laimīgi, taču – iet jautri.

27-ANIME-SERIALI5027. No ziemeļiem pie mums ierodas Tuves Jansones Muminu ģimene kopā ar citiem dīvainiem radījumiem.

28-ANIME-SERIALI1128. Pārbūve atnes pie mums amerikāņu animāciju un leļļu šovu ar nosaukumu “Mapetšovs”, kas izrādās ASV ir ar garu vēsturi, jo vardulēns Kermits, cūciņa Pigija un daudzi citi tēli ar savu, teiksim, parupjo humoru patīk ļoti daudziem.

29-ANIME-SERIALI3129. “Pīļu stāsti” ir milzīgs seriāls (arī komiksi – ierasta lieta), kas veido Donalda Daka paplašināto Visumu, tie vēsta par bagāto un parasti skopo Skrūdžu Makdaku un viņa uzraudzībā nodotiem nerātniem pīlēniem. Viņa statusu apliecina tas, ka regulāri žurnāls “Forbes” atzīst viņu par pašu bagātāko izdomāto gada tēlu. 2010. gadā viņu pārspēj Kārlails Kalens, bet pagājušā gadā viņš atkal ir pirmais.

30-ANIME-SERIALI4830. Uz ekrāniem uzzibsnī arī tāds vecs amerikāņu tēls kā Maitimauss jeb Superpele – Supermens starp pelēm.

31-ANIME-SERIALI431. Atmodas laikā, kad krievu televīzija masveidā gāž samazgas pār baltiešu galvām, animācija praktiski kļūst par vienīgo, ko es vēl skatos šajos kanālos, pirms tie uz kādu gadu pazūd tikai kabeļtelevīzijā, kas man nav. Te nu visjaukākās atmiņas man ir par simpātisko amerikāņu “avārijas brigādi” seriālā “Čips un Deils steidzas palīgā”.

32-ANIME-SERIALI2432. Daudzos TV kanālos savus bezgalīgos karus izkaro kaķis un pele: Toms un Džerijs no tāda paša nosaukuma seriāliem. Tagad jau sāk aizmirsties, kurš no viņiem ir Toms, kurš Džerijs.

33-ANIME-SERIALI533. Mazākiem bērniem noteikti mīļā atmiņā ir palikuši “Gammi lācīši”.

34-ANIME-SERIALI4434. Pieaugušie priecēja acis, vērojot Rozā Pantēras piedzīvojumus.

Turpinājumu skatiet šeit.