Multfilmu seriāli un leļļu šovi televīzijā. Ceturtā un arī pēdējā daļa.

Te pievienoju to, kas bija atlicis, no gadsimta sākuma un mūsu dienām. Bija tāds posms manā dzīvē, kas bija daudz darba un arī aizraušanās radās citas, piemēram, ar rakstu tulkošanu un rakstīšanu LFFB, ka vairs tik daudz nesanāca skatīties TV un droši vien daudz ko palaidu garām. Bet kaut kas jau atmiņā iespiedās. Jāatgādina, ka es te neapskatu atsevišķas filmas, seriālus uz lielā ekrāna, bet tiešām teleseriālus un šovus, izvēloties tiešām to, kas man vairāk iespiedies atmiņā un vēl tagad patīk. Tajā pašā laikā, pilnīgi iespējams, ka kaut kas labs aizmirsies. Par dažiem seriāliem es domāju un izdomāju, ka nerakstīšu, piemēram, par “Teletūbijiem”. Vēl jau bija vesela rinda “meiteņu seriālu”. Taču sapratu, ka tas nav priekš manis. Tas jau būtu par traku, ja ieliktu tos mīļāko sarakstā. Vai ne? Iepriekšējo skatiet šeit.

53-ANIME-SERIALI5353. Jaunais gadsimts sākās ar “Dienvidparku”. Trakoti skandalozu seriālu, kas centās pārkāpt visus tabu. Tas radīja īstu sprādziena efektu. Bija kas neredzēts un ārkārtīgi kolorīts uz pārējo seriālu fona. Puišeļi Ēriks Kārtmens, Kails Broflovskis, Stens Māršs un nelaimes putns Kenijs Makormiks, kas gāja bojā katrā sērijā bija tik... huligāniski! Nedod, Dievs, tādus satikt dzīvē, bet uz ekrāna – nebija slikti.

54-ANIME-SERIALI5754. Alfs tāda paša nosaukuma seriālā bija citplanētietis no tālas planētas, kur mīļākais ēdiens bija kaķi. Šis negausīgais radījums nonāca parastā amerikāņu ģimenē, kur apgrieza kājām gaisā pilnīgi visu. Tas bija jautri.

55-ANIME-SERIALI5455. Neaizmirstot Latviju, šad tad paskatos “Kas te, es te!”, kur trīs mūsu populāri aktieri tēlo lelles: Vari, Konstantīnu, Lupi un Pukšu. Tas ir turpinājums TV tradīcijai, ar ko sākās bērnu raidījumi, kuros darbojas lelles. Man kā pieaugušajam patīk, tas ir labs raidījums, pamācošs un izklaidējošs.

56-ANIME-SERIALI4156. Leļļu filmiņu jomu viennozīmīgi pārstāv “Auniņš Šons”. Īsts humoristisks grāvējs un melnais humors, kas šeit ir – ir vienkārši kolosāls. Ik pēc kāda laika var skatīties atkal un atkal.

57-ANIME-SERIALI2357. No lielā kino manā topā ielauzušies minioni, kuru piedzīvojumus dažādos klipos var vērot arī internetā.

58-ANIME-SERIALI5858. Ne tik ļoti sen kādā no TV kanāliem tika rādīts sportiska dzīves veida propagandētājs seriāls “Sliņķu miests” ar kolorītiem, krāsainiem varoņiem: meiteni Stefāniju, viņas draugu Sportakusu (izcilu sportistu), bērniem leļļu ietērpā: Zigiju, Stingiju, Triksiju un Pikseli, kā arī viņu mūžīgo antagonistu – Robiju Rotenu, kas ļoti atgādināja pēc izskata un savām izdarībām amerikāņu komiķi Džimu Keriju.

59-ANIME-SERIALI259. No skatītām multenēm vēl labu iespaidu man ir atstājuši “Madagaskaras pingvīni”: Skipers, Riko, Kovaļskis un Ierindnieks, kā arī viņu pastāvīgie antagonisti – lemuri. Kā jau noprotat, manas simpātijas ir humoram, nevis nopietnam kino. Pati dzīve man ir bijusi pārāk nopietna un skarba. Gribas reizēm arī ko jautrāku.

60-ANIME-SERIALI4360. Mans pašreizējais hīts viennozīmīgi ir “DreamWorks Pūķi. Piedzīvojumi Berkas salā”. Seriāls ir tiešs turpinājums pirmajai animācijas lielfilmai “Kā pieradināt pūķi”, otra lielfilma stāsta par notikumiem pēc sešiem gadiem. Pašlaik TV3 rāda un laikam drīz beigs rādīt 1. sezonu, cerams, ka turpinās ar otro, nākošgad uz ekrāniem varētu iznākt trešā sezona. Kāpēc patīk? Tāpēc, ka – pūķi. Arī bērnībā es kādu laiku sapņoju, ka man pieder pieradināts pūķis. Arī tāpēc, ka galvenais varonis Hikaps Horenduss Hedoks III nav padevies augumā, bet tik un tā ir spējīgs puisis. Tikpat kolorīti ir viņa draugi (Astrīda Hofersone, Zivjkājis Ingermans) un reizēm tikai pusdraugi (Puņķlempis Jorgensons un dvīņi Tafnats un Rafnate Torstoni), arī pārējie vikingi: radi, draugi un ienaidnieki. Protams, pūķi: Bezzobainais, Vētraslidotāja, Gaļaustiņa, Ilknis, divgalvainais Barfs/Belčs un citi. Foto gan ir no 2. filmas, neatradu no seriāla bildes, kur visi varoņi būtu kopā.

Pagaidām tas arī viss. Redzēsim, kā dzīve iegrozīsies tālāk, varbūt vēl būs iespēja redzēt, ko tik pat jauku, lai sarakstu var turpināt. Pastāstiet arī jūs par saviem mīļākajiem TT seriāliem un leļļu šoviem. Būtu interesanti uzzināt un – pievienot savam topam.