Morgans Ričards. Aukstie leģioni

Labākā gada grāmata pēc Kirkus Reviews un Fantasy Book Critic versijas.

Pēc romāna "Tērauds paliekas" notikumiem ir pagājis gads. Ringils cīnās pret vergu tirgotājiem - kā rezultātā "pateicīgie" tautieši iekasē cenu par viņa galvu, ģimene atsakās no viņa, un pats varonis ir nepārtraukti apjukumā, kāpēc viņš vispār to uzņēmās. Arčete turpina konsultanta darbu Austrumu tirāna pakļautībā. Egara tagad ir viņas miesassargs, taču ilgas pēc piedzīvojumiem un vecuma izpratne neļauj barbaram baudīt komfortu impērijas galvaspilsētā - un, būdams cilvēks ar aktīvu dzīvesveidu, viņš pats sev organizē piedzīvojumus. Arčete, iespējams, labprātāk izvēlētos klusu dzīvi, bet pienākums un mājas izturēšanās viņu mudina uz neiedomājamu piedzīvojumu, pie kura, protams, viņa pieslēgs visus savus resursus un visus savus draugus ...

Ringils Eskiats bēg no savas pagātnes un ģimenes, kas no viņa ir atteikusies, no vergu tirgotājiem, kuri ilgojas pēc viņa nāves, un, acīmredzot, no pašiem tumšajiem dieviem, kuri izrāda interesi par viņu, taču viņu rīcībai nav lielākas jēgas kāagrāk. Aizliegts un izraidīts no ziemeļu dzimtenes, Ringils saprot, ka viņš var doties tikai uz vienu vietu - Iheltetu, dienvidu impērijas sirdi, kur, iespējams, viņam patvērumu dos Arčete, kas savulaik bija Ringila kaujas biedre, un tagad ir imperatora augsta ranga padomniece. Bet viņai ir savas problēmas, tāpat kā viņas viesim, Egaram, Pūķa Gala miesassargam. Un tā vietā, lai iegūtu vēlamo atelpu, Ringils nonāk jaunu sazvērestību un apšaubāmu alianšu centrā. Vecie ienaidnieki plāno sazvērestības, vecā kārtība ir sapuvusi un sagrūst, un, kaut arī par to neviens nezina, Iheltetes pilsēta grasās eksplodēt, jo šīs zemes bijušo meistaru sūtnis jau ir nokritis no debesīm un atnesis ziņas, ka drīz vien visam dzīvajam pasaulē pienāks beigas.

https://ast.ru/book/khladnye-legiony-839465/

Izmainītais ogleklis.

XXV gadsimts. Cilvēce ir izplatījusies visā galaktikā, un tehnoloģijas ir mainījušas pašu dzīves jēdzienu. Tagad cilvēki spēj reģistrēt savu apziņu un viegli to ielādēt jaunā ķermenī. Nāve bija tikai šķērslis uz ekrāna.

Takeši Kovacs, bijušais ārkārtas sūtņu korpusa loceklis, jau bija nogalināts pirms tam, bet pēdējā nāve bija īpaši nepatīkama. Reiz 180 gaismas gadu attālumā no mājām Kovacs mostas jaunā ķermenī uz Zemes, kur miljardieris Lawrence Bancroft uzdod viņam izmeklēt viņa pēdējā ķermeņa slepkavību. Detektīvs apzināti joprojām nezina, ka viņš pat pēc sabiedrības standartiem ir nonācis īstas sazvērestības centrā, cietsirdīgā un nežēlīgā, kur cilvēka esamībi jau sen ir bijusi iespēja pirkt un pārdot.

https://ast.ru/book/vidoizmenennyy-uglerod-725279/

Par Morganu "Mir fantastiki".

https://www.mirf.ru/book/richard-morgan-hladnye-legiony/

Par autoru.

Ričards Morgans ir mūsdienu britu rakstnieks, darbu autors zinātniskās fantastikas žanrā.

Īsa informācija.

Ričards Morgans dzimis 1965. gada 24. septembrī Londonā, Lielbritānijā. Viņš saka, ka bērnībā un pusaudža gados viņš bija vientuļš, lielākām kompānijām deva priekšroku lasīšanai un mūzikai, nepatika komandu sporta veidi un bija “mazliet neizpratnē, ka draugi dzēra alu un meklēja draudzenes”. Tomēr līdz sava vecuma sasniegšanai Morgans “kļuva pilnīgi sabojāts”, jo viņam izdevās izmēģināt vairākas degvīna šķirnes un dažas aizliegtas vielas. Viņš arī pārdzīvoja traģisko pirmo mīlestību.

Pēc skolas beigšanas jauneklis iestājās Kembridžas universitātes Kvīnsas koledžā, kur viņš izcēlās no priviliģēto studentu pūļa. Viņš turpināja savvaļas dzīvi ar jauniem draugiem un cieta no salauztas sirds. Bet drīz notika svarīgs notikums: Ričardu aizrautīgi iespaidoja vēsture, politika un filozofija. 1987. gadā viņš pabeidza Vēstures fakultāti, saņemot vidējās atzīmes un zinot, ka ceļos pa pasauli un rakstīs grāmatas.

Morgans pārcēlās uz Londonu, kur "katrs otrais vai nu raksta grāmatu, vai plāno to rakstīt", un kādu laiku viņš nodarbojās ar literāro darbu un mēģināja palikt virs ūdens. Tomēr viņš nespēja sevi nodrošināt. Ričards pabeidza četru nedēļu kursu un kļuva par angļu valodas skolotāju. Viņš lasīja lekcijas Turcijā, Spānijā un vēlāk atgriezās Lielbritānijā, kur ieguva vietu Stratklaidas universitātē, Glāzgovā. Tagad viņš joprojām dzīvo Skotijā kopā ar sievu Virdžīniju.

Pazīstamā autora daiļrade.

Neskatoties uz skolotāja karjeru, Ričards nebeidza sapņot par literatūru. Sākot ar stāstiem un rakstiem, viņš uzrakstīja scenāriju un mēģināja to pārdot - bez rezultātiem. Morgans vēlāk nosūtīja savu grāmatu “The Modified Carbon” Gollanz. 2002. gadā darbs tika publicēts un uzreiz kļuva par bestselleru. Ričards ieguva Filipa Kindreda Dika literāro balvu. Tiesības uz filmas pielāgošanu filmai nopirka slavenā Holivudas filmu studija, un 2018. gadā Netflix tika izlaists tāda paša nosaukuma televīzijas seriāls.

2003. gadā Ričards Morgans izlaida romāna “Broken Angels” turpinājumu, un 2005. gadā tika izlaista Takeši Kovaca triloģijas pēdējā daļa, romāns “Awakened Furies”. Turklāt rakstnieks strādāja pie grāmatām ārpus šīs sērijas: 2004. gadā viņš publicēja romānu “Tirgus spēki” („Market Forces“), pamatojoties uz pašu pirmo scenāriju, un 2007. gadā romānu „Black man“ (“Melnais cilvēks”). Par “Tirgus spēkiem” Ričards saņēma Džona V. Kempbela piemiņas balvu, kā arī tika nominēts Artūra Klarka balvai. 2008. gadā "Melnais cilvēks" tika atzīts par labāko zinātniskās fantastikas romānu Lielbritānijā.

Lasītāji Ričarda Morgana darbu sauc par “noir, kiberpanka un darbības filmas sakausējumu”, “lielisku literatūru trillera apvalkā”. Viņi saka, ka rakstnieks meistarīgi sagroza intrigu, šokējot ar detalizētām, iespaidīgām kaujas ainām, aizraujoši stāsta katra varoņa stāstu. Morgana grāmatu beigas gandrīz neiespējami paredzēt: autors spēlē ar lasītāju, jauc dziesmas, liek šaubīties par redzēto un tad atkal un atkal pārsteidz ar negaidītiem sižeta līkločiem.

https://www.litres.ru/richard-morgan-2/ob-avtore/

Intervija.

http://www.polyhedroncollider.com/2015/11/richard-k-morgan-land-fit-for-heroes.html