Mistiskā draudzene X. Nazo no Kanojo Ekkusu

Šajā anime un mangā var redzēt, ka mūsu un japāņu uztvere uz notikumiem un tēliem tomēr ir atšķirīga. Un ne tikai tas, ka viņu multiplilkācijā ir daudz vardarbības un erotisms. Tā nav tikai mazu bērnu māksla. Manga no 2004. gada, anime - 2012. gads. Mangas autors Riiči Uešiba. Anime režisors Aiumu Vatanabe.

Žanrs - romantiska komēdija ar supernaturālu (pārdabisku) piešprici. Sākums visai klišejisks. Skolā ierodas jauna skolniece Mikoto Urabe, kura tūlīt ar savu neparasto uzvedību piesaista galvenā puišu varoņa Akiras Cubaki uzmanību. Meitene bieži izskatās nogurusi, guļ stundu laikā, turas nomaļus no citiem un - uz viņas sola paliek siekalu peļķīte. Te nu sākas tās atšķirības. kaut kas tāds mums neienāktu prātā, bet puisis nolemj viņas siekalas pagaršot. Domāts, darīts. Liekas dīvainas, bet tā nekas. Tomēr nākošā dienā puisis saslimst. Uzzinājusi, ka viņš nav skolā, meitene atnāk viņu apciemot. Izrādās, ka ar siekalām viņa konstatē, kurš var būt viņas draugs. Puisis ir saslimis tāpēc, ka ir viņā iemīlējies. Tāpēc viņam regulāri ir vajadzīgas viņas siekalas. Nosiekalojusi savu pirkstu, viņa liek Cubaki to nolaizīt. Ar to viņš arī kļūst vesels un lūdz meiteni, lai viņa kļūst par viņa draudzeni, Urabe piekrīt. Sākumā jau viņu draudzība nav nekas vairāk kā nākšana un iešana uz skolu kopā. Un meitenes siekalu laizīšana. Viņai ir arī citas dīvainības: piemēram, viņa nēsā aiz savām apakšbiksītēm aizbāztas šķēres, ar kurām ārkārtīgi veikli māk visu ko izgriezt. Kad puisis ierauga, ka kāds cits puisis fotogrāfē savu smaidīgo meiteni, viņam arī gribas, lai viņam būtu viņas smaidīgs foto. Vispār jau viņam ir iepriekšējās skolas draudzenes foto, bet viņš apsola, ka to izņems no sava maciņa. Urabe atsakās fotogrāfēties ar pasūtījuma smaidu, tam jābūt nopietnam iemeslam. Kā saka stāsts par divu jauniešu mīlu un tās parastajām problēmām, kas rodas dažādo raksturu dēļ. Tikai tās regulārās siekalas un Cubaki sapņi, kuros viņš redz sevi ar meiteni.

Mangas sižeta pieņēmums ir tāds, ka cilvēki, kuri ir pamēģinājuši otra cilvēka siekalas, var pārdzīvot tieši to pašu, ko otrais. Tas tiek pārnests gan kā dvēseles, gan kā fiziskais stāvoklis. Kopā ar siekalām var tikt pārnesti arī zilumi un rētas. Tomēr, tas ir iespējams tikai starp nedaudziem cilvēkiem, starp kuriem jau eksistē kāda saite.

Raksts Vikipēdijā. https://en.wikipedia.org/wiki/Mysterious_Girlfriend_X

Manga enciklopēdijā. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=8445

Anime  eniklopēdija. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=13899

Video veidotāja māsas skatās seriāla pirmo epizodi. https://www.youtube.com/watch?v=2SJpuAuLtKQ