Mirušie. Shiki

Tad nu pastāstu par vēl vienu šausmu seriālu anime stilā, klasika - vampīri. 2010. gada seriāls, režisors Tecuro Amino. Citi nosaukumi: "Corpse Demon" jeb "Death Spirit".

Sotoba ir neliels japāņu ciemats (nedaudz virs tūkstoš iedzīvotāju), kas atrodas provinces dziļā nomalē. Modernā civilizācija pilnā mērā te nav aizkļuvusi. Ciemata iedzīvotāju galvenā nodarbošanās ir tradicionālo kapu zīmju izgatavošana (mums tie ir kapakmeņi). Labi te dzīvo tikai veci cilvēki, kas pieraduši pie lauku dzīves. Vai arī tie, kam apnikusi lielpilsētu steiga. Tāda ir arī Juki Nacuno ģimene, kas pavisam nesen te ieradusies. Vietējo jaunatni, protams, aicina lielpilsētu ugunis, daudzi no viņiem, kā piemēram, devītklasniece Megumi Šimidzu, kura sapņo pēc iespējas ātrāk pabeigt skolu un izrauties lauku mērenās dzīves klusā atvara. Tomēr daudziem dzīve Sotobā ir pa prātam.

Jaunais vietējās slimnīcas galvenais ārsts Tošio Odzaki pēc mācībām ir atgriezies dzimtenē, lai turpinātu tēva darbu. Ciema dzīve arī ir pa prātam jaunam mūkam no vietējā tempļa, Seišinu Muroi. Tošio kaitina, ka minētā Megumi acīmredzami ir ieskatījusies skaistajā dakterī. Ciema nomaļo dzīvi satrac fakts, ka tuvējā pilī, kas stāvējusi tukša, ievācas kāda noslēpumaina ģimene, kas sabiedrībā nerādās. Megumi saista tas, ka vismaz ir kādas pārmaiņas, tāpēc viņa uz savu roku nolemj iepazīties ar pils iemītniekiem. Kad vakarā viņa nepārrodas mājās, ciematā sākas satraukums un vairākas dienas meiteni meklē apkārtējos mežos gandrīz viss ciems, līdz viņu izdodas atrast - slimu. Tošio uzstāda diagnozi - amnēzija. Taču meitene pēkšņi nomirst. Slimnīcas statistika rāda, ka nedēļas laikā katru dienu mirst vismas viens cilvēks un it kā problēmas ir līdzīgas. Ārsts Tošio izsaka aizdomas, ka tā varētu būt epidēmija, taču visai savāda...

Seriāls krieviski: http://seasonvar.re/4036-usopshie-1-season.html

Seriāls kādā Top 10 ir iekļuvis šausmīgāko anime rindās: pārējie, par kuriem nedomāju stāstīt, ir : Hellsing. Higurashi no Naku Koro ni (Kad viņi raud). Hell Girl. Corpse Party: Tortured Souls. Another. Nisemonogatari. Elfen Lied. Narutaru. Papildus pievienoju - Vampire Princess Miyu.

Par vienu jau esmu stāstījis: Memaid Forest.

Cik tad var? Man vairāk patīk kas jautrāks. Vai mīļāks.

Protams, ir arī citi topi, bet - lai paliek! ja šausmu žanrs patīk, paši atradīs.

"Shiki" ir japāņu šausmu autora Fuyumi Ono romāns (1998). Pēc tam, protams, tapa manga un minētais seriāls.

Oficiālā mājaslapa. http://www.okiagari.net/

Anime fanu mājaslapa. https://myanimelist.net/anime/7724/Shiki

Fendoma lapa. http://shiki.wikia.com/wiki/Shiki