MERISA MEIJERE. Mēness hronikas.

Šo grāmatu - hroniku anotācijas

1. grāmata. Sindera.

Arī stāsts par nākotni sākas ar vārdiem: “Reiz sensenos laikos...”

Arī nākotnē Pelnrušķītei ir ļaunā pamāte, pusmāsas un ielūgums uz balli pilī...

Jaunpekinas trokšņainās ielas piepilda cilvēki un androīdi. Cilvēci apdraud nāvējošs mēris. No izplatījuma Zemi vēro nežēlīgi Mēness ļaudis un gaida izdevīgu brīdi uzbrukumam. Neviens nenojauš, ka planētas liktenis ir atkarīgs no vienas vienīgas meitenes...

Sešpadsmit gadus vecā Sindera ir talantīga mehāniķe un kiborgs. Viņa ir otrās šķiras pilsone ar noslēpumainu pagātni, un pamāte viņu ienīst. Bet, kad Sindera sastop pievilcīgo princi Kaju, viņa piepeši attopas starpgalaktiskas cīņas un aizliegtu jūtu krustugunīs. Meitenei ir jāizšķiras starp pienākumu un brīvību, uzticību un nodevību. Sinderai ir jāizdibina savas pagātnes noslēpumi, lai glābtu pasauli, – jo viņai piemīt kas neparasts. Kaut kas tāds, par ko citi būtu gatavi nogalināt...

Šajā iztēles bagātajā un draudīgu pavērsienu pilnajā versijā par Pelnrušķīti dziedošu peļu un kristāla kurpīšu vietā stājas sarkastiski androīdi un mehāniskas kājas.

Aizraujošs pasaku un zinātniskās fantastikas sajaukums. Šī grāmata ir kaut kas starp Pelnrušķīti, Terminatoru un Zvaigžņu kariem.

Merisa Meijere (Marissa Meyer) kopā ar vīru un trim kaķiem dzīvo Takomā Vašingtonā. Viņa fano par seriāliem Sailor Moon un Firefly un mēdz sakārtot grāmatas pēc vāciņu krāsas. Merisa jau kopš bērnības dievina pasakas un negrasās izaugt no šīs aizraušanās. Var gadīties, ka viņa pati ir kiborgs. Viņas pirmais romāns “Sindera” uzreiz pēc debijas iekļuva New York Times bestselleru sarakstā. Vairāk uzzināsiet, apmeklējot Merisas mājaslapu: marissameyer.com

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

"Man vienmēr ir paticis lasīt parafrāzes par pasakām – ir interesanti vērot, kā dažādi autori ņem par pamatu labi zināmu stāstu un piešķir tam citus vaibstus. Merisas Meijeres sērija “Mēness hronikas” pilnīgi noteikti ir visoriģinālākā versija par klasiskajām pasakām, kādu jebkad esmu lasījusi. Jau pirmā grāmata sagādā ne vienu vien pārsteigumu. Pelnrušķīte-kiborgs? Ļaunā karaliene no Mēness? Nākotnes sabiedrības politiskās intrigas? Mehāniska kāja kristāla kurpītes vietā? Šajā grāmatā ir atrodams tas viss un vēl vairāk – un tas ir lieliski! Autore meistarīgi vērpj sižetu un iepludina tajā oriģinālas idejas, vienlaikus saglabājot pasakas sirsnīgo būtību un atgādinot: lai arī cik smagi pārbaudījumi ir jāpārcieš, beigas tomēr būs laimīgas. Un brīdinu jau laikus – neiemīlēties princī ir neiespējami!" Laura Dreiže

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/132540-sindera_meness_hronikas_1_gramata.html

2. grāmata. Skārleta.

Lasītāji, kas jau iemīļojuši Merisas Meijeres “Mēnesss hroniku” pirmo grāmatu un tās galveno varoni Sinderu, ar prieku var mesties spraigajā, aizraujošajā un ārkārtīgi baudāmajā stāsta turpinājumā, kurā zinātniskā fantastika mijas ar politiskām mahinācijām un romantiku. Merisai Meijerei tik spilgti izdevās sakāpināt pirmā romāna spriedzi un intrigu, ka lasītājiem būs grūti atrauties arī no otrās grāmatas spraigajiem notikumiem un straujās sižeta virzības.

Zemi no jauna ir pāršalkuši draudi no Mēness karalistes. Sindera, kura pēc balles prinča Kaja pilī ir nonākusi cietumā, cenšas izlauzties brīvībā. Pat ja tas izdosies, viņa kļūs par meklētāko bēgli Sadraudzībā...

Otrā pasaules malā ir pazudusi Skārletas Benuā vecmāmiņa. Skārleta, dodoties viņu meklēt, sastop noslēpumainu ielu cīkstoni Vilku, kurš, iespējams, varētu viņai palīdzēt. Meitene negrib uzticēties svešiniekam, tomēr Skārletu kaut kas piesaista jauneklī... Atšķetinājuši vienu noslēpumu, Skārleta un Vilks saskaras ar nākamo mirklī, kad sastop Sinderu. Kopā viņiem ir jāapsteidz nežēlīgā Mēness karaliene Levana, kura darīs visu, lai pievilcīgais princis Kajs kļūtu par viņas vīru, karali un... gūstekni.

Merisa Meijere (Marissa Meyer) jau kopš bērnības dievina pasakas un negrasās izaugt no šīs aizraušanās. Visas cikla “Mēness hronikas” grāmatas strauji iekaroja popularitāti un uzreiz pēc debijas iekļuva New York Times bestselleru sarakstā.

Tulkotāja Laura Dreiže.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/132541-skarleta_meness_hronikas_2_gramata.html

3. grāmata. Kresa.

Sērijas "Mēness hronikas" trešajā grāmatā Sindera, kapteinis Torns, Skārleta un Vilks plāno gāzt karalieni Levanu un viņas armiju. Viņu cerības saistās ar Kresu - kopš mazotnes satelītā ieslodzītu meiteni, kurai nekad nav bijis citas sabiedrības kā vien tīklekrāni. Tie ir palīdzējuši viņai kļūt par izcilu hakeri. Diemžēl Kresa nupat ir saņēmusi pavēli no karalienes Levanas atrast Sinderu. Kad pārgalvīgs mēģinājums izglābt Kresu cieš neveiksmi, sabiedrotie tiek izšķirti. Kresa beidzot ir ieguvusi brīvību, taču par to ir dārgi jāmaksā. Iespējams, Kresa, Skārleta un Sindera nav solījušas glābt pasauli, taču var gadīties, ka viņas ir pasaules vienīgā cerība.

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/148237-kresa_meness_hronikas_3_gramata.html

Pasaka kosmosā turpinās

Kad 2012. gadā pasauli saviļņoja jaunās, tolaik tikai 28 gadus vecās amerikāņu rakstnieces Merisas Meijeres debijas romāns “Sindera” – pirmā daļa iecerētajā četru romānu ciklā “Mēness hronikas”, lasītāju atsaucība un kritikas atzinība šķita solām sērijai izcilus panākumus.

Laikam ritot, jāsecina, ka realitāte šīs prognozes ir pat pārspējusi, jo “Mēness hronikas”, kurām nu jau izdotas visas četras plānotās daļas, ir iekarojušas popularitāti visas pasaules jauniešu vidū un tulkotas daudzās valodās. Latviešu valodā pirmais romāns “Sindera” iznāca pagājušā gada vasarā, un nu tam seko arī otrā daļa “Skārleta” . Lasītāji, kas jau iemīļojuši autores radīto pasauli un tās neparastos varoņus, ar prieku var mesties spraigajā, aizraujošajā un ārkārtīgi baudāmajā stāsta turpinājumā.

Laikā, kad populārāko jauniešu romānu sarakstu virsotnes cits pēc cita iekaro arvien jauni fantāzijas un fantastikas žanru darbi, brīžiem šķiet, ka prasīgajai auditorijai būs grūti piedāvāt kaut ko pavisam jaunu un unikālu. Tomēr Merisai Meijerei tas ir izdevies, “Mēness hronikās” apbrīnojami organiski saaužot galvu reibinošu piedzīvojumu sižetu, neuzbāzīgi skaudru romantiku un klasisko pasaku motīvus. Tieši pēdējā “sastāvdaļa” padara autores darbus īpaši baudāmus ne tikai jauniešiem, bet arī citu paaudžu lasītājiem, kuri ar prieku saskatīs un atšifrēs fantastikas sižetā asprātīgi ievītās atsauces uz pasaku formulām, kuras visi labi pazīstam kopš bērnības.

Tiem, kas pārzina angļu valodu, norādi uz pirmā romāna “pasakaino” fonu sniedza jau grāmatas nosaukums “Sindera”, atsaucot atmiņā pasakas “Pelnrušķīte” anglisko nosaukumu “Cinderella”. Un patiesi, uzmanīgs lasītājs romānā saskatīs veikli iestrādātas paralēles starp pazīstamo Šarla Pero pasakas sižetu un romāna vēstījumu par tālā nākotnē Mēness karalistē dzīvojošo apņēmīgo bāreni Sinderu, kuras dzīvē tāpat ir gan balle pilī, gan princis, gan pazudusī kurpīte – tikai viss pasniegts modernā zinātniskās fantastikas žanra aspektā. Grūtāk būs uzminēt pasaku, kas kalpojusi par pamatu sērijas otrajai daļai “Skārleta”, taču arī šai grāmatā lasītāju vispirms valdzinās intriģējošais sižets. Tajā vienlaikus sekosim ne tikai Sinderai, kura pēc liktenīgās balles pilī nonākusi cietumā, bet arī jaunai varonei Skārletai, kura meklē pazudušo vecmāmiņu, bet savā ceļā sastop ar noslēpumu pēc noslēpuma – tostarp valdzinoši bīstamo ielu cīkstoni Vilku un kādu politisku intrigu, no kuras iznākuma, kā šķiet, atkarīgs visas Mēness karalistes liktenis...

http://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/aktualitates/274513-pasaka_kosmosa_turpinas.html

Merisas Meijeres grāmata "Sindera" tirdzniecībā no 16. maija [2017].

Romāns “Sindera” pārdošanā nonāks 16. maijā, kad to varēs iegādāties par puscenu – ar vienu noteikumu: atlaidi saņemsi, ja Zvaigznes grāmatnīcā ieradīsies sarkanās kurpēs! 16. maijā dalies sociālajos tīklos ar savu bildi - "Sindera" + sarkanas kurpes - un varbūt tieši Tu laimēsi kādu no jaunajām grāmatām. Neaizmirsti pievienot mirkļbirku #sindera!

Jauniešu fantāzijas un fantastikas romānu popularitāte ir fenomens, kas tiklab pasaulē kā Latvijā nerimst jau kuro gadu – samērā īsā laikā cita citai sekojušas tādas populāras sērijas kā “Krēsla”, “Bada spēles”, “Mortal Instruments”, “Prinča līgava” un citas, kuras tulkotas arī latviski un kurām ar aizrautību sekojuši līdzi ne tikai jaunieši, bet arī citu paaudžu lasītāji.

Literatūras atzars ar apzīmējumu YA (“young adult”, jauniešu jeb “jauno pieaugušo” literatūra) pasaules grāmatveikalos aizņem atsevišķus plauktus, šīm grāmatām ir savi labāk pārdoto grāmatu topi, konkursi un apbalvojumi. Gan lasītājus, gan izdevējus nodarbina jautājums: kas būs nākamais “vilnis”, kas sev līdzi aizraus lasītāju tūkstošus? Rakstniekiem tas ir izaicinājums, jo lasītāji gaida arvien ko jaunu un nebijušu. Šķiet, ka uz jautājumu par jaunāko bestselleru pašlaik ir iespējama atbilde – tā ir rakstnieces Merisas Meijeres radītā četru zinātniskās fantastikas romānu sērija “Mēness hronikas” (Lunar Chronicles), kas pasaulē izpelnījusies milzu panākumus. Latviešu valodā sēriju tulko un izdod Apgāds Zvaigzne ABC; tikko klajā nākusi pirmā grāmata “Sindera” (Cinder).

Nosaukums “Sindera” kaut ko atsauc atmiņā. Nu pareizi: “cinder” angliski – “pelni”, “Cinderella” – Pelnrušķīte. Arī uz grāmatas vāka redzamā košsarkanā kurpīte rada asociācijas ar labi zināmo pasaku. Taču autores radītā varone, sešpadsmitgadīgā Sindera, ir pavisam citāda Pelnrušķīte – zinātniskās fantastikas žanra Pelnrušķīte, kura mīt tālas nākotnes pilsētā Jaunpekinā, meitene-kiborgs, kurai slavenās kristāla kurpītes vietā ir... mehāniska pēda. Tas var skanēt dīvaini, taču rakstniece spējusi pasakas fabulu iekausēt aizraujošā un mūsdienīgā romāna sižetā. Tāpat kā mums zināmā varone, Sindera ir bārene – viņu audzina pamāte, kurai pašai ir divas meitas un kura daļēji mehānisko audžumeitu uzskata par nedabisku monstru. Sindera ir spiesta strādāt par mehāniķi un labot androīdus, lai uzturētu ģimeni. Taču dzīve sagriežas trakā virpulī, kad kļūst zināms, ka imperatora dēls – princis Kajs – rīko balli, kurā vēlas izraudzīties sev līgavu... Tomēr modernās Pelnrušķītes uzmanības lokā nav tikai kurpes, kleita un kariete – autore romānā ievijusi arī komplicētu politisku intrigu un vēl citus samezglojumus. Valsts autonomiju apdraud viltīgā un ļaunā Mēness karaliene Levana, kura, tāpat visi viņas Mēness tautieši, pieprot “glamūra” mākslu – spēju ietekmēt cilvēku domas; impēriju plosa arī nežēlīga slimība, pret kuru tiek izmisīgi meklētas zāles. Sindera pret savu gribu tiek iesaistīta visos šajos notikumos, jo meitenes āriene un pagātne slēpj daudzus noslēpumus – un visu vēl vairāk sarežģī tas, ka kādudien mehāniskajās darbnīcās sastaptais Kajs pret Sinderu izrāda nepārprotamas simpātijas, nenojaušot, ka piemīlīgā meitene ir kiborgs...

Sēriju “Mēness hronikas” lasīt ir īpaši aizraujoši divu iemeslu dēļ: lasītājs vienlaikus saspringti seko varoņu piedzīvojumiem un ar interesi meklē tekstā atjautīgi iešifrētās paralēles ar pasaku. Sērijas pirmajai grāmatai sekos vēl trīs – “Skārleta”, “Kresa” un “Vintera” –, kurās turpinās pirmajā daļā aizsākušies notikumi, bet kuras pārfrāzē vēl trīs pazīstamu pasaku sižetus.

Sēriju “Mēness hronikas” no angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

http://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/aktualitates/259330-merisas_meijeres_gramata_sindera_tirdznieciba_no_16_maija.html

Jauns fantastikas bestsellers jauniešiem – četru romānu sērija 'Mēness hronikas'

https://www.delfi.lv/calis/jaunumi/jauns-fantastikas-bestsellers-jauniesiem-cetru-romanu-serija-meness-hronikas

Winter (The Lunar Chronicles #4) by Marissa Meyer (Goodreads Author)

Princess Winter is admired by the Lunar people for her grace and kindness, and despite the scars that mark her face, her beauty is said to be even more breathtaking than that of her stepmother, Queen Levana.

Winter despises her stepmother, and knows Levana won't approve of her feelings for her childhood friend--the handsome palace guard, Jacin. But Winter isn't as weak as Levana believes her to be and she's been undermining her stepmother's wishes for years. Together with the cyborg mechanic, Cinder, and her allies, Winter might even have the power to launch a revolution and win a war that's been raging for far too long.

Can Cinder, Scarlet, Cress, and Winter defeat Levana and find their happily ever afters? Fans will not want to miss this thrilling conclusion to Marissa Meyer's national bestselling Lunar Chronicles series.

https://www.goodreads.com/book/show/13206900-winter

Autores mājas lapa.

https://www.marissameyer.com/book/winter/

FAIREST: LEVANA’S STORY. Papildus grāmata.

Mirror, mirror, on the wall,

Who is the fairest of them all?

Fans of the Lunar Chronicles know Queen Levana as a ruler who uses her “glamour” to gain power. But long before she crossed paths with Cinder, Scarlet, and Cress, Levana lived a very different story—a story that has never been told … until now.

Marissa Meyer spins yet another unforgettable tale about love and war, deceit and death. This extraordinary book includes full-color art and an excerpt from WINTER, the next book in the Lunar Chronicles series.

https://www.marissameyer.com/book/fairest-levanas-story/

STARS ABOVE: A LUNAR CHRONICLES COLLECTION. Vēl viens papildinājums.

The universe of the Lunar Chronicles holds stories—and secrets—that are wondrous, vicious, and romantic. How did Cinder first arrive in New Beijing? How did the brooding soldier Wolf transform from young man to killer? When did Princess Winter and the palace guard Jacin realize their destinies?

With nine stories—five of which have never before been published—and an excerpt from Marissa Meyer’s novel, Heartless, about the Queen of Hearts from Alice in Wonderland, Stars Above is essential for fans of the bestselling and beloved Lunar Chronicles.

https://www.marissameyer.com/book/stars-above-a-lunar-chronicles-collection/

Izkrāsojamā grāmata. TLC COLORING BOOK

People, places, and scenes from Marissa Meyer’s bestselling and beloved intergalactic adventure come to life in this enchanting coloring book.

Illustrated by Kathryn Gee.

https://www.marissameyer.com/book/tlc-coloring-book/