Mērija un Raganas zieds

Jauna animācijas filma par mazu meiteni, kura kļūst par raganu.

Academy Award® nominētais Hiromasa Yonebayashi – animators no Studio Ghibli meistardarbiem Spirited Away, Howl’s Moving Castle un Ponyo, un režisors When Marnie Was There un The Secret World of Arrietty – ir izveidojis jaunu, dzirkstošu piedzīvojumu filmu par jaunu meiteni Mēriju, kura atrod ziedu, kas satur maģisku spēku, ko dāvā atradējam, taču tikai uz vienu nakti.

Mērija ir parasta jauna meitene, kura dzīvo pie vectantes Šarlotes laukos un izskatās, ka nekādu piedzīvojumu nebūs. Taču reiz viņa seko kādam noslēpumainam kaķim uz tuvējo mežu, kur atrod vecu slotu un dīvainu nakts ziedu, retu augu, kas uzzied vienu reizi septiņos gados un tikai šajā mežā. Kopā ar ziedu slota aiznes Mēriju debesīs līdz pat mākoņiem un tālāk uz Endoras koledžu - maģisko rūnu skolu, ko vada Madama Mamblhuka un brīnišķīgais Doktors Dī. Bet skolā notiek briesmīgas lietas, un, kad Marija samelojas, viņai ir jācenšas mainīt savu dzīvi.

Filma balstās uz klasisko Mērijas Stjuartes 1971. gada bērnu grāmatu The Little Broomstick, Mary and The Witch’s Flower un ir mākslas filma ar iespaudīgi veidotu pasauli, ko redzot atkaras žoklis. Te ir ģeniālas personības un sirsnīgs stāsts par jaunu meiteni, kas mēģina atrast vietu pasaulē. Pateicoties Rubijas Bārnhilas un Academy Award®-laureātu Keitas Vinsletas un Džima Brodbenta balsīm, to nevar aizmirst.

Oficiālā mājas lapa.

Te vēl mājas lapa Lielbritānijā un Īrijā.
https://maryandthewitchsflower.film/
Esot labākā Japānas animācijas filma 2017. gadā.

https://www.maryandthewitchsflower.com/