Mejas Gabrielas triloģija par vabolēm

Grāmatas par vaboļu "nedarbiem"

Vaboļpuika, Meja Gabriela, (pseidonīms M.G. Leonard)

...no angļu valodas tulkojušas: Renāte Kārkliņa, Ieva Kolmane, 353.lpp

“Vaboļpuikas” stāsts sākas ar to, ka no Londonas Dabas vēstures muzeja vaboļu krātuves telpas noslēpumaini pazudis muzeja zinātnes nodaļas vadītājs Bartolomejs Ketls, Dārka tēvs. Izgaisis no aizslēgtas telpas! Dārks ir spiests pārcelties pie ekscentriskā tēvoča – arheologa Makša, un atklāj, ka blakus dzīvoklī mitinās divi kašķīgi vīreļi un milzīgs daudzums vaboļu. Drīz atklājas, ka vaboles ir pavisam neparastas. Tās ir neticami saprātīgas retu sugu vaboles un viena no tām kļūst par Dārka draugu. Bet kāds sakars vabolēm ar tēva nozušanu un nežēlīgo Lukrēciju Kateri, kura modes aksesuāru izgatavošanā izmanto cietspārņus? Tas atklāsies, ja Dārks un viņa draugi būs pietiekami drosmīgi, lai turpinātu meklēšanu!

Grāmatas autore par šī stāsta tapšanu atklāj, ka “kopš mazotnes esmu baidījusies no visiem rāpojošiem radījumiem.Vēlāk uzzināju, ka mēdz būt arī skaistas, spilgtu krāsu, pat zelta vaboles, ir vaboles, kas ir ļoti stipras vai izšļāc skābi! Kopš iepazinu, cik fantastiskas mēdz būt vaboles, es pārstāju no tām baidīties un nolēmu uzrakstīt piedzīvojumu grāmatu par vabolēm, kurā tās ir labie varoņi” Aicinām ļauties autores mudinājumam un pieredzei atklāt brīnišķīgo un daudzveidīgo vaboļu pasauli!

Lasītāju ērtībām grāmatas beigās ir īsa entomologa vārdnīca, kas palīdzēs orientēties vaboļu un kukaiņu nosaukumos.Katrā grāmatā ir ievietota īpaša grāmatzīme ar vienu no galvenā stāsta varoņiem - degunradžvaboli Baksteru.

Drīzumā sekos triloģijas 2.daļa “Vaboļu karaliene” un 3.daļa “Vaboļu kauja”. (Tagad grāmatas jau ir iznākušas).

Grāmata “Vaboļpuika” pirmo reizi tika izdota Lielbritānijas izdevniecībā “Chicken House” 2016.gadā un šobrīd ir ieguvusi bestsellera statusu gan savās mājās,gan daudzās pasaules valstīs – ASV, Nīderlandē u.c.

Grāmata ir izdota jau vairāk nekā 40 valstīs un tās uzvaras gājiens turpinās, saņemot nominācijas vairākām Lielbritānijas literatūras balvām, tostarp CILIP Carnegie medaļai un UKLA balvai, kā arī iegūstot prestižo Branford Boase Award 2017 balvu, kas ik gadu tiek piešķirta izcilam jaunajam autoram par daudzsološāko bērnu grāmatu.

Gūt priekšstatu par stāsta galveno varoņu un citu vaboļu izskatu varat Latvijas Dabas muzejā: http://www.dabasmuzejs.gov.lv/entomoekspo

Ja vēlaties iegūt papildus informāciju par rakstnieci un viņas darbiem, aicnām apmeklēt inteneta vietni ( angļu valodā): http://www.mgleonard.com.

Pateicamies par atbalstu grāmatas tapšanā Latvijas Dabas muzeja pārstāvjiem: vecākajam entomologam Jānim Dreimanim un sabiedrisko attiecību speciālistei Baibai Krustiņai!

http://www.petergailis.lv/peter/index.php?route=product/product&product_id=602

"Vaboļu karaliene", Meja Gabriela Leonarda,

Karla Džeimsa Mauntforda ilustrācijas,339 lpp

Britu autores M.G.Leonardas piedzīvojumu stāsts “Vaboļu karaliene” ir turpinājums starptautiskajam bestselleram “Vaboļpuika”, kas nominēts prestižajai CILIP Carnegie medaļai, UKLA balvai un saņēmis Branford Boase Award 2017. Tulkojusi Renāte Kārkliņa.

“Nežēlīgajai modes dizainerei, vaboļu pētniecei Lukrēcijai Katerei un viņas spiedzēm – dzeltenajām mārītēm, ir nelietīgs plāns. Dārks, Virdžīnija un Bertolts atklāj jaunus ļaundarību pierādījumus un apņemas viņu apturēt. Bet draugi nonāk nepatikšanās. Dārka tētis aizliedz turpināt izmeklēšanu, no cietuma izkļūst negantie blēži Hamfrijs un Pikerings. Draugu cerības saistās ar Lukrēcijas meitu un Holivudas aktrisi Novāku, tomēr vaboļu karaliene vienmēr ir viņiem soli priekšā…”

Ar grāmatas fragmentu varat iepazīties šeit: http://bit.ly/2izAhhy

Stāsta turpinājums sekos grāmatā “Vaboļu kauja”

http://www.petergailis.lv/peter/index.php?route=product/product&product_id=612

"Vaboļu kauja", Meja Gabriela Leonarda,

 319.lpp, šeit varat iepazīties ar grāmatas fragmentu:https://ej.uz/xu5f

Britu autores M.G.Leonardas piedzīvojumu stāsts “Vaboļu karaliene” ir turpinājums starptautiskajam bestselleram “Vaboļpuika” un “Vaboļu karaliene”.”Vaboļpuika” ir ticis nominēts prestižajai CILIP Carnegie medaļai, UKLA balvai un saņēmis Branford Boase Award 2017. Tulkojusi Renāte Kārkliņa.

“Slepenā džungļu laboratorijā Lukrēcija Katere perina katastrofālus pasaules pārņemšanas plānus. Ja Dārkam, Virdžīnijai un Bertoldam neizdosies tos apturēt, viņa sapulcēs milzīgu Frankenšteina vaboļu armiju, un pasaule vairs nekad nebū a kā agrāk. Cilvēce ir briesmās. Nākotne atkarīga no trim bērniem un vabolēm............ ”

Apskaujiet savu iekšējo vaboli, atmetiet aizspriedumus un baudiet šo fantastisko piedzīvojumu!

Saimons Lezers, entomologs

Ja izlasot grāmatu Jums rodas interese par vabolēm, tad lieti noderēs autores sniegtā informācija par interneta vietnēm un organizācijām, kas nodarbojas ar vaboļu pētīšanu un popularizēšanu.

 Par autori

Meja Gabriela Leonarda (Maya Gabrielle Leonard) ar izcilību ieguvusi grādu angļu literatūrā un maģistra grādu Šekspīra studijās Londonas Kinga koledžā. Patlaban autore ir digitālo mediju producente, sadarbojas ar tādiem klientiem kā, piemēram, Nacionālais teātris. Iepriekš viņa strādājusi par Nacionālā teātra, Karaliskā operas nama un Šekspīra Globa teātra galveno digitālo producenti. Karjeras agrīno posmu M. G. Leonarda pavadījusi mūzikas industrijā, vadīdama neatkarīgu mūzikas izdevniecību Setanta Records un mūzikas grupas, no tām ievērojamākā – The Divine Comedy. Vēlāk M.G.Leonarda apguvusi aktiermākslu, iedziļinājusies arī teātra vadībā un producēšanā, tikai tad nonākusi pie lēmuma rakstīt stāstus. M.G.Leonarda un viņas ģimene – vīrs, divi dēli un viņu mājdzīvnieks – varavīksnes briežvabole – dzīvo Braitonā, Anglijā.

Vairāk par autori un viņas grāmatām lasiet www.mgleonard.com.