Māris Putniņš. Mežonīgie pīrāgi un Apburtais kalns

Pēc ilgāka laika iznākusi 6. un iespējams, ka pēdējā, "Mežonīgo pīrāgu" sērijas grāmata, šoreiz par ceļojumu uz alternatīvās Zemes pēdējo pasaules daļu. Liekas, ka iepriekšējās 5 daļās citi kontinenti jau apceļoti?

Iznākusi sestā noslēdzošā daļa Mežonīgo pīrāgu grāmatu sērijā!

Bet tas nebūt nenozīmē, ka stāsts beidzas slikti. Vienkārši pēc kārtējiem neparastajiem piedzīvojumiem gan Englijā, gan Austerālijā, mežonīgie pīrāgi izlemj mainīt savu dzīvi.

Kapteinis Mordāns ar savu brigu “Speķa Lode” ir kļuvis Dienvidjūrā tik pazīstams un iemīļots, ka vairs īsti nespēj tur nodarboties ar ierasto laupīšanu. Tāpēc mežonīgie pīrāgi dodas uz tālākām jūrām un netālu no Englijas krastiem aplaupa karalienes Viktorijas VIII tējas kliperus. Ilgāku laiku pīrāgiem veicas labi, un viņi kļūst bezrūpīgi. Aizmirsuši papildināt šaujampulvera krājumus, viņi tiek ar visu brigu sagūstīti, tiesāti Englijā un nosūtīti uz katorgu tālajā Austerālijā. Tur viņi nonāk pazemes raktuvēs.

Magoņmaizīte, padzirdējusi par draugu nedienām, dodas viņus glābt. Ceļš līdz mežonīgo pīrāgu atbrīvošanai ir garš un pilns ar neparastiem piedzīvojumiem, taču beigās viss tomēr izdodas.

http://www.virja.lv/lv/gramata/mezhoniigie-piiragi-un-apburtais-kalns/11149.html

Autors.

Māris Putniņš (dzimis 1950. gada 20. jūlijā) ir latviešu mākslinieks, scenārists un producents.

Ir absolvējis Valsts Leļļu teātra aktieru studiju. Mācījies Valsts Mākslas akadēmijā un Liepājas Pedagoģijas institūtā. Strādājis Liepājas teātrī un Rīgas kinostudijas leļļu filmu studijā. 1991. gadā kļuvis par animācijas filmu studijas "Animācijas Brigāde" vadītāju un producentu.

https://lv.wikipedia.org/wiki/M%C4%81ris_Putni%C5%86%C5%A1

Plašāka biogrāfija.

https://lasamkoks.lv/pieaugusie/lat/ilustratori/26-maris-putnins

Intervija.

http://news.lv/Lielvardes-Novada-Zinas/2019/11/28/tiksanas-ar-mezonigo-piragu-autoru-mari-putninu-lielvardes-pamatskola

Atkārtots izdevums.

Ostas pilsētā Murseļā mežonīgie Dienvidjūras pīrāgi ar viņu šausminošo vadoni Mordānu priekšgalā nolaupa brīnumjauko Magoņmaizīti Eloīzu.

Atbrīvot sagūstīto meiteni dodas jaunekļi Eklērs un Radziņš. Un piedzīvojumi sākas – jūras kauja ar spūņu karalisko floti, cīņas ar asinsdesu laupītājiem, dēkas bruņinieku turnīrā, desu cietumā, Džadidas vergu tirgū un pīrāgu patvēruma vietā – Tortiljas salā un
vēl, un vēl. šajā plašajā Konditora pasaulē, kur katrs rīkojas atbilstoši tik vien kā savam pildījumam un pagatavošanas veidam.

https://www.delfi.lv/kultura/news/books/atkartoti-izdoti-mara-putnina-mezonigie-piragi.d?id=45061554