Marija-Oda Mireja. Mis Čeritija

Marie-Aude Murail

Londonas savrupmājas ceturtajā stāvā dzīvo maza Šeritija Tidlere (Cherity Tiddler). Kalendārā ir 19. gadsimta beigas, un tāpēc viss jaunās dāmas dzīvē ir noteikts: pienācīga izglītība - dziedāšana, dejošana, mūzika, gleznošana, izšūšana - un veiksmīga laulība. Bet vienmēr dzimst meitenes, kuras vairāk interesējas par pasaules un tās iemītnieku izpēti, nevis vīriešu ģērbšanu un medībām

Čeritija ir no tām. Kopš mazotnes viņa dzīvo viena, bet nemaz nav garlaicīgi. Patiešām, apkārt ir tik daudz interesantu lietu: krupji un peles, un gliemeži, un eži, un putni ... Pateicoties zinātkārei, veselajam saprātam, kā arī humora izjūtai, kā arī meistarīgai akvareļu meistarībai, Čeritija kļūst par bērnu rakstnieci un ilustratoru - tāpat kā slavenā Beatrise Potere, kuras dzīve iedvesmoja Mariju-Odu Mireju, lai izveidotu šo romānu.

https://www.livelib.ru/book/1002050517-miss-cheriti-mariod-myuraj

Par rakstnieci.

Dzimusi: 1954. gada 6. maijā, Havrā, Francijā. Marie-Aude Murray - franču rakstniece, vairāk nekā 80 romānu, noveļu un stāstu jauniešiem autore. Rakstīt viņa sāka 12 gadu vecumā. Pēc Sorbonnas Mūsdienu literatūras katedras beigšanas viņa aizstāvēja diplomu un pēc tam disertāciju, kuras nosaukums bija: “Nabaga Robinson! vai Kāpēc un kā pielāgot klasisko romānu bērnu auditorijai. ” “Klasiskā romāna pielāgošana bērnu auditorijai.” Viņas pirmā grāmata tika publicēta 1985. gadā, un tā bija adresēta pieaugušo auditorijai, bet jau nākamajā gadā viņa sāka rakstīt bērniem. 1987. gadā izdevniecība Gallimard izdod viņas nākamo grāmatu. Pēdējo divdesmit gadu laikā, sākot no šī brīža, Marija-Aude Murray uzrakstīja vairāk nekā trīsdesmit romānus, kā arī daudzus garstāstus, noveles, īsus stāstus un kļuva par vienu no populārākajiem autoriem Eiropā, rakstot bērniem un jauniešiem - viņas grāmatas ieteica lasīt skolās Francijas, Beļģijas, Šveices un Kanādas Izglītības ministrijas. No visiem rakstnieces romāniem “Ak, zēn!” («Oh, Boy!») savāca visvairāk literāro balvu un tika tulkots angļu, vācu, spāņu, itāļu, grieķu, holandiešu un pat korejiešu valodā. Pašlaik rakstniece dzīvo Orleānā. Marie-Od Murray ir precējusies, un viņai ir trīs bērni - divi zēni un meitene.

https://www.livelib.ru/author/122683-mariod-myuraj

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Marie-Aude_Murail

Grāmatu lapa.

https://www.goodreads.com/author/show/63141.Marie_Aude_Murail

Par autori.

https://www.ecoledesloisirs.fr/auteur/marie-aude-murail

http://southkenkidsfestival.co.uk/2015-edition/guests/marie-aude-murail/