Makvia: Kad apsolītās puķes zied. Maquia: When the Promised Flower Blooms

Oriģinālā saīsināti - "Sayo-Asa" („Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou”) - filma ir Mari Okadas režijas debija, kas iekarojusi sirdis Āzijā un uzvarējusi Šanhajas kinofestivālā, no 27. jūnija tiek rādīta arī Britānijā un Īrijā.

Iorfu tautas cilvēki dzīvo simtiem gadu tālu no citiem ļaudīm, strādājot aušanas fabrikā Hibiolā un, spēj palikt kā pusaudži ļoti ilgi. Savu mierīgo dzīvi draugu vidū dzīvo arī pusaugu meitene Makvia, taču reizēm jūtas vientuļa. Taču, kad viņu pilsētas mieru sagrauj tie, kuri vēlas atklāt viņu ilgā mūža noslēpumu - sākas Mezartes armijas iebrukums, ko vada zvērīgais Renato, jaunā meitene Makvia ir spiesta bēgt. Mezarte sagūsta skaistāko no Iorfu meitenēm, Leiliu, pazūd arī Krims, zēns, pret ko Makvia jūt simpātijas. Viņa ir pazaudējusi draugus un mājas... Vienatnē klīstot pa zemi, viņa atrod bāreni - mazuli, ko nolemj paņemt sev, lai uzaudzinātu, jo saprot, ka arī viņš ir zaudējis ģimeni. Taču, tā kā zēns, ko nosauc par Arielu, aug kā parasts cilvēks, tad drīz vien viņu dzīves ilguma atšķirības liek par sevi manīt. Makvia joprojām paliek jauna meitene. Tas ir stāsts par neatkārtojamo laiku, kas saauž kopā divus cilvēkus.

Filmas treileris. Protams, par brīvu internetā filmu vēl nevar noskatīties un varbūt par maksu arī nē. Diez vai tā parādīsies arī mūsu kinoteātros. Taču to redzēt noteikti ir vērts, kā visas labākās Austrumu anime filmas.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=EK--rMbBh3Y

Oficiālā mājaslapa angliski.

http://sayoasa.jp/en/

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=19848

Recenzija.

https://manga.tokyo/anime-review/maquia-when-the-promised-flower-blooms-quick-review/

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maquia:_When_the_Promised_Flower_Blooms