Maģijas grāmata. Sastādītājs Gārdners Dozuā

The Book of Magic. Gardner Dozois (Editor)

Pa pēdām godalgotā redaktora Gārdnera Dozuā slavenajai antoloģijai “Zobenu grāmata” seko šis burvjiem veltītais sējums

. Kā tas varētu būt savādāk? Katram Frodo ir Gendalfs ... un Sarumans. Katrai Dorotijai, Glinda ... un Wicked Witch of West. Kāds gan Harijs Poters būtu bez Baltusa Dumidora ... un Severusa Sneipa? Gudrām un spēcīgām figūrām, kurām piemīt izcilas, bieži aizliegtas zināšanas, burvjiem un raganām, kurām piemīt tāda vai citāda spēcīga maģija, ko viņi tiecas iegūt, vai kas viņiem piemīt. Kaut arī viņu spējas var būt dievišķas, šie vīrieši un sievietes paliek cilvēciski - daži var teikt, ka pārāk cilvēcīgi. Tāds ir viņu lāsts. Un viņu slava.

Šajās lappusēs septiņpadsmit mūsdienu fantastikas izcilāko rakstnieku - tostarp balvu ieguvēji Elizabete Bēra, Džons Kroulijs, Keita Elliota, K. Dž. Pārkers, Tims Powers un Liza Viljamsa - atveidoja brīnišķīgas burvestības, kas saviļņojoši izsauc noslēpumainās, satriecošās un reizēm pat šausminošās pasaules, kurās maģija valda augstākajā pakāpē: pasaules tik tālu, ka mūžs jāpavada tās meklējot, un tik tuvu, it kā tās būtu blakus.

https://www.goodreads.com/book/show/38255182-the-book-of-magic

Viens no slavenākajiem fantastikas krājumu sastādītājiem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gardner_Dozois

Gārdners Reimonds Dozuā (amgl. Gardner Raymond Dozois; dzimis 1947. gada 23. jūlijā, Seilemā, Masačusetā — miris 2018. gada 27. maijā, Filadelfijā, Pensilvānijā) — amerikāņu rakstnieks-fantasts un redaktors. no 1984. līdz 2004. gadam bija žurnāla Asimov’s Science Fiction galvenais redaktors. Viņš ir ieguvis daudzas Hugo prēmijas, gan kā redaktors, gan kā stāstu autors.

Dozuā beidza Seilemas vidusskolu 1965. gadā. No 1966. līdz 1969. gadam deienēja armijā kā žurnālist6s, pēc tam pārbrauca uz Ņujorku, lai strādātu par zinātniskās fantastikas redaktoru.

Viņš runāja, ka ir sācis rakstīt daiļliteratūru, lai aizbēgtu no savas dzimtās pilsētas provinciālisma.

Dozuā smagi ievaino autoavārijā, kad viņš 2004. gadā atgriežas no  Philadelphia Phillies beisbola komandas spēles (rezultātā viņš pirmo reizi izlaiž Worldcon daudzu gadu garumā), tomēr viņš pilnībā izveseļojas.

Nomirst 27. maijā viņš no vispārējas, iekšējas infekcijas 70 gadu vecumā. Dzīves pēdējos gadus viņš pavada Filadelfijā.

Gārdners Dozuā visvairāk ir pazīstams kā cilvēks, kurš ieguvis rekordskaitu Hugo balvu - 15, kā labākais, profesionālais redaktors.

Dozua rekomendē.

https://web.archive.org/web/20080125134625/http://www.sfwa.org/reading/rec_dozois.htm

Minētās grāmatas pirmizdevums.

Wizards: Magical Tales from the Masters of Modern Fantasy (2007), otra minētā grāmata: The Book of Swords (2017)