Ļoti patīkami, Dievs. Kamisama Hajimemashita

Japāņu anime, karikatūriska komēdija par meiteni, kuras dzīve negaidot izmainās ar kājām gaisā.

Režisors Akitaro Daiti. 2014. - 2015. gads. Citi nosaukumi angļu valodā: „Kamisama Kiss”, “Became a God” vai “God Began”.

 

Nanami Momodzono neveicas dzīvē. Viņai nav pats labākais tēvs, kurš nespēj kontrolēt savu kaisli uz azartspēlēm. Kārtējo reizi viņš visu pazaudē un aizbēg. Meitene nonāk uz ielas, jo tēvs ir nospēlējis arī māju. Nezinot, kurp iet, viņa nonāk parkā, kur izglābj nepazīstamu puisi no nikna suņa. Netiekot vaļā no emocijām, viņa izstāsta puisim savu bēdu stāstu. Jaunais cilvēks vārdā Mikage, liek priekšā viņai padzīvot pie sevis, jo pats dodas kaut kur prom. Vienīgi viņam esot greizsirdīga sieva Tomoe, ar kuru viņš vairs negrib tikties. Saprotot, ka viņai nav kurp iet, Nanami ir ar mieru.

Tomēr māja, uz kurieni galveno varoni ir aicinājuši, izrādās – templis, bet Mikage ir dievs, par godu kuram tas uzcelts. Turklāt viņa sieva Tomoe ir lapsa-vilkatis, kas kalpo arī par miesassargu un kalpu. Tā apmāna Nanami, uzkraujot viņai visus darbus, bet pati dodas uz viņpasauli, lai beidzot atpūstos. Ieguvusi dievišķo varu, Momodzono piespiež Mikage pēc labas gribas atgriezties mājās. Pamazām abas sadraudzējas. Turklāt ar katru dienu jaunā dieviete kļūst arvien stiprāka, piespiežot parastos cilvēkus noticēt sev. Protams, tas viņai nepadodas viegli, taču viņas jaunais draugs vienmēr ir gatavs vienmēr sniegt palīdzīgu roku.

[Atklāti sakot, kaut ko apskatoties, man radās iespaids, ka Tomoe ir vīriešu kārtas gars! Kaut gan reizēm tēlus grūti atšķirt. Tieši tā – vīrietis! Filmas karātavu humors ir līmenī! – t.p.]

Seriāls krievu valodā.

http://seasonvar.ru/serial-5500-Ochen__priyatno_Bog.html

Arī YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=V62juU6BuIg

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/14713/Kamisama_Hajimemashita

Vikifendoms.

http://kamisamahajimemashita.wikia.com/wiki/Kamisama_Hajimemashita_Wiki