Ļoti īsas ziņas_34

1.

Kas notiks pēc cilvēces bojāejas: vēstījums citām civilizācijām Photo gallery
Apollo, Ceturtdiena, 2012. gada 11. oktobris

«Kad cilvēce izzudīs no zemes virsmas, pamesti kosmiskie kuģi, kas riņķos Zemes orbītā, būs vienīgie mūsu eksistences pierādījumi,» ar šādu devīzi startējis mākslinieka Trevora Peglena multimediāls projekts, kura ietvaros kosmosā tiks nosūtīta savdabīga fotoatskaite par cilvēci.
«Kapsula ar nosaukumu «Pēdējās fotogrāfijas» ne tuvu nav pirmais sūtījums svešām civilizācijā. 1972.un 1973.gadā kosmosā sūtīti kosmiskai aparāti «Pioneer 10» un «Pioneer 11», kas saturēja informāciju par Zemi un cilvēkiem uz tās.1977.gadā «Voyager 1» un «Voyager 2» kosmosā sev līdzi aiznesa ne tikai vizuālo informāciju, bet arī skaņas no Zemes.

 

 


Kapsulas «Pēdējās fotogrāfijas» informācijas nesējs ir īpaši izturīgs. Diskā ietverto fotogrāfiju apjoms gan esot niecīgs - 100.
Fotogrāfiju atlase ilgusi vairākus gadus. Projekta autori konsultējušies ar daudziem māksliniekiem, vēsturniekiem un antropologiem.
Pēc projekta autoru teiktā «Pēdējām fotogrāfijām» jāatspoguļo fakts, ka mūsu eksistence ir tikai mirklis Visuma esībā. Disks ar fotogrāfijām tiks piestiprināts pie satelīta «EchoStar XVI», kas tiks palaists šoruden.
http://www.apollo.lv/zinas/kas-notiks-pec-cilveces-bojaejas-vestijums-citam-civilizacijam/535071?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

2.

14 gadus vecā aktīviste cīnās par dzīvību.
Jaunā pakistāniešu meitene Malala Yousufzai cīnās par dzīvību, jo guvusi bīstamas traumas, kad taleban pārstāvji viņu centās nogalināt par to, ka viņa vēlējās turpināt mācīnas skolā un protestēja pret meiteņu skolu likvidēšanu, kas Pakistānā notiek Taleban kustības ieņemtajās vietās.
Piektdien, starptautiskā speciālistu-neirologu komanda konstatēja, ka viņas stāvoklis ir stabils, taču slimnieci rūpīgi novēro. Viņas ģimene gaida notikumu attīstību un cer uz to labāko. Taču viņi arī baidās, ka talibi var iekļūt slimnīcā un paveikt līdz galam iesākto.
Visā valstī, atbalstītāji pulcējās lūgšanu namos, lai lūgtos par viņas atveseļošanos. Valdības amatpersonas Pešavarā, galvenais pilsētā ziemeļrietumu reģionā, no kurienes ir Malala, klusēja vienu minūti viņai par godu.
Nākošās 36 vai 48 stundas būšot pašas izšķirošākās, tā saka mediķi.
Otrdien Malala brauca mājās no skolas Svatas ielejā, kur stipri jūt Talebana ietekmi. Kāds bruņots vīrs ielēca autobusā un pieprasīja meitenēm norādīt, kura ir viņa. Pārbiedētās klasesbiedrenes norādīja uz viņu un vīrs tās atlaida un sāka šaut. Arī divas citas meitenes tika ievainotas, bet ne nopietni.
Malala guva ievērību ar to, ka blogoja Pakistānā par to, ka meitenēm ir tiesības uz izglītību, ir tiesības sportot, dziedāt un runāt, kad pašas to grib. Viņām ir tiesībās pašām iet uz veikalu. [Kā zināms, ortodoksālā islamā, sieviete var iziet no mājas tikai vīra vai kāda cita ģimenes locekļa - vīrieša pavadīta. Kara apstākļos Afganistānā mierīgi varēja gadīties, ka sieviete paliekot viena, mierīgi varēja nomirt savās mājās, ja viņai nebija vairs rados vīriešu, arī izejot no mājas viņai par to draudētu nāve - t.p.]
Pilns raksts ir šeit:

http://edition.cnn.com/2012/10/13/world/asia/pakistan-teen-activist-attack/index.html

3.

Ar nikno putnu palīdzību bērniem mācīs kvantu fiziku
LETA. 2012. gada 13. oktobris
Ar somu kompānijas Rovio nikno putnu jeb Angry Birds spēles elementiem plānots attīstīt zinātnes mācību materiālus un spēles maziem bērniem un pirmskolniekiem, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls TechCrunch.
Rovio sadarbosies ar Eiropas Kodolpētījumu organizāciju (CERN), lai attīstītu mācību grāmatasun galda spēles bērniem vecumā no trīs līdz astoņiem gadiem ar mērķi viņus iepazīstināt ar zinātnes pamatiem un ieinteresēt turpmāk mācīties zinātniskus priekšmetus.
"Strādājot kopā ar Rovio, iemācīsim bērniem kvantu fiziku, to padarot jauku un viegli saprotamu," teica CERN izglītības nodaļas vadītājs Rolfs Landua. Landua uzrunāja mediju pārstāvjus Frankfurtes grāmatu mesē, kur tika prezentēts Rovio un CERN sadarbības projekts.
Kvantu fizika pēta vismazāko matērijas sīkdaļiņu īpašības, tostarp tā saukto "superpozicionēšanos", kas nozīmē, ka sīkdaļiņas var vienlaicīgi atrasties dažādos stāvokļos un pat dažādās vietās. Tāpat kvantu fizika atzīt, ka "savstarpēji sapītas" sīkdaļiņas, kā elektroni un fotoni var viena otru momentāni ietekmēt, arī ja tās šķir gaismas gadu attālums.
Jaunā Rovio izglītojošo produktu sērija sauksies Angry Birds Playground un turpinās sākotnējās Angry Birds mobilo telefonu spēles "apaudzēšanu" ar dažādiem patapinātiem produktiem, tostarp rotaļlietām, grāmatām, pat Holivudas filmas projektu.
Jau ziņots, ka Angry Birds izvērsās par Rovio globālu veiksmes stāstu pēc tam, kad kompānija bija attīstījusi desmitiem spēles un izklaides programmas ar viduvējiem vai zemiem pārdošanas rezultātiem.
Spēlē Angry Birds tiek izmantota linga vai katapults, lai ar putniem bombardētu "ļaunās" cūkas, kas cenšas iegūt putnu olas. Angry Birds kopš parādīšanas 2009.gadā lejuplādēts desmitiem miljonu reizes. Spēle pārtaisīta dažādām operētājsistēmām un izlaista jaunās versijās ar papildu funkcijām, tostarp putniem, kas metiena laikā sadalās trīs putnos, atdarinot modernas tā sauktās kasešu bumbas efektu.

http://www.diena.lv/izklaide/ar-nikno-putnu-palidzibu-berniem-macis-kvantu-fiziku-13972792

4.

Zināms tūkstošgades bagātākā cilvēka vārds
Apollo, Otrdiena, 2012. gada 16. oktobris
Izveidots tūkstošgades bagātāko cilvēku saraksts, kas liecina, ka tūkstošgades bagātākais cilvēks bijis afrikāņu valdnieks Musa I, kas dzīvojis 14.gadsimtā, ziņo ārvalstu mediji.
Līderu trijniekā iekļuvusi arī Rotšildu dinastija un miljardieris Džons Rokfellers. Bagātnieku sarakstā, ko veidojis izdevums «Celebrity Net Worth», figurē 25 cilvēku vārdi.
Pēc saraksta autora aprēķiniem, sarakstā minēto kopējais bagātību apjoms ir 4,32 triljoni ASV dolāru. Tikai trīs cilvēki no šī saraksta joprojām ir dzīvi. Tas ir Bils Geitss, Karloss Slims un Vorens Bafets.
Sarakstā nav nevienas sievietes, 14 no visiem sarakstā minētajiem bagātniekiem ir amerikāņi. Saraksta veidotāji apgalvo, ka to veidojot, ņēmuši vērā inflāciju un bagātību vērtību rēķinājuši,izejot no šodienas pozīcijām.
«Visnabadzīgākais» no šīs saraksta ir 82 gadus vecais Vorens Bafets, kas ir lielākais investors pasaulē, un kura bagātības 2012.gadā veido 44 miljardus ASV dolāru.
Saraksta pirmais desmitnieks izskatās šādi:
1.Musa I (400 miljardi dolāru)
2. Rotšildu dinastija (350 miljardi dolāru)
3. Džons Rokfellers (340 miljardi dolāru)
4. Endrjū Kārnegī (310 miljardi dolāru)
5. Nikolajs II (300 miljardi dolāru)
6.Osmans Ali Hans, Asafs Džahs VII (236 miljardi dolāru)
7. Vilhelms Iekarotājs (229,5 miljardi dolāru)
8.Muamars Kadafi (200 miljardi dolāru)
9. Henrijs Fords (199 miljardi dolāru)
10. Kornēliuss Vanderbilts (185 miljardi dolāru)
http://www.apollo.lv/zinas/zinams-tukstosgades-bagataka-cilveka-vards/535793?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

5.

Zinātnieki rada superpeles - mīnu meklētājas
TVNET, 16. oktobris, 2012.
Amerikāņu zinātnieki radījuši ģenētiski modificētas peles, kas spējīgas saost un atrasts mīnas, raksta «The Sun».
Peles dažādu eksperimentu un pētnieku darba rezultātā apveltītas ar ārkārtīgi smalku ožu.
Zinātnieki cer, ka ģenētiski modificētos dzīvniekus varēs izmantot kara zonās, lai atrastu mīnas un glābtu cilvēku dzīvības.
Šīm pelēm būšot 300 reižu spēcīgāka oža nekā parastām pelēm.
Jāpiebilst, ka zinātnieki jau iepriekš izmēģinājuši žurku spējas Āfrikā un Āzijā mīnu meklēšanā un pat tuberkulozes perēkļu meklēšanā. «Žurkas šajā jomā ir ļoti efektīvas, bet peles ir labākas mīnu meklētājas, jo tās ir vieglāk un lētāk uzturēt, izmitināt un pavairot,» saka zinātniece Šarlote Dulsta no kādas no Ņujorkas laboratorijām.

http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki/439823-zinatnieki_rada_superpeles_minu_mekletajas