Ļoti īsas ziņas_33

1.

Vīrietim Daugavpilī 5 gadus pēc nāves turpina pienākt komunālie rēķini
Diena.lv. 2012. gada 3. oktobris
Daugavpilī kādam mirušam vīrietim jau piecus gadus turpina pienākt komunālie rēķini. 35 gadus veco vīrieti 2007.gadā līdz nāvei piekāva huligāni, bet pēc viņa nāves mantinieki no hipotekārā īpašuma atteicās, raksta portāls d-fakti.lv.
Smilšu ielas daudzdzīvokļu nama iemītnieki portālam atklāja, ka 35 gadus vecajam virpotājam Vitālijam Čaiņikovam ir uzkrājies parāds pārsniedz 4000,66 latus. No tiem 2095,26 Ls pieprasa siltumtīkli, kas tā arī raksta rēķinā – mirušajai personai. Vairāk kā 1500 lati tiek prasīti par atkritumu izvešanu, lifta, ūdens un kanalizācijas lietošanu, par kāpņutelpu apgaismojumu u.t.t.

D-fakti.lv raksta, ka tas arvien vairāk sanikno mājas iedzīvotājus, īpaši, kad viņiem pieskaita tā saucamo neieskaitīto ūdeni, kurā ietilpst arī tie kubi, ko it kā esot izmantojis mirušais Čaiņikova kungs. Par to liecina rēķinu kaudzes, kas krīt ārā no nelaiķa salauztās pastkastītes.
Šai ciniskajai situācijai nesen pievienojās arī Daugavpils pilsētas domes finanšu nodaļas darbinieki. Viņi pieprasīja Vitālijam Čainikovam nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli. Tiesa, amatpersonas atzinās žurnālistam, ka zina par rēķina adresāta nāvi un pavēstīja, ka tāda ir kārtība!
Lai kaut kā šo situāciju risinātu, Smilšu ielas 96.nama iedzīvotāji lūguši turpmāk komunālajiem dienestiem sūtīt Čaiņikovam adresētos rēķinus uz kapsētu.

http://www.diena.lv/tautas-zinas/divainibas/virietim-daugavpili-piecus-gadus-pec-naves-turpina-pienakt-komunalie-rekini-13970989

2.

Di Kaprio «Titānika» varonis varēja izdzīvot
TVNET
09.10.2012.
Populārais televīzijas kanāla «Discovery» raidījums «Mythbusters», kura vadītāji regulāri atspēko dažādus pasaulē iesakņojušos mītus, sadarbībā ar filmas «Titāniks» režisoru Džeimsu Kameronu ir pierādījis, ka Leonardo di Kaprio atveidotais varonis Džeks, kurš, dodot vietu uz ūdenī peldošajām durvīm, pašuzupurējās Keitas Vinsletas spēlētās Rouzas labā, reālos apstākļos, iespējams, būtu izdzīvojis.
Proti, uz šīm durvīm bez draudiem nogrimt ledainajā ūdenī tomēr varēja atrasties divi cilvēki. Vienīgais, kas jāizdara, - jānostiprina zem tām Rouzas glābšanas veste.

http://www.tvnet.lv/izklaide/jocigi/438960-di_kaprio_titanika_varonis_vareja_izdzivot

3.

Orbital sāk raķetes izmēģinājumus savam kosmiskajam kravas kuģim.

02.10.2012
Kompānijas Orbital Sciences speciālisti sāk izmēģinājumus uz zemes savai nesējraķetei Antares, ar kuras palīdzību turpmāk uz SKS palaidīs komerciālos kravas kuģus Cygnus, ziņo kompānijas preses dienests.
Orbital Sciences kopā ar kompāniju SpaceX 2008. gada decembrī ieguva no NASA CRS-kontraktu (Commercial Resupply Services) par kravu nogādi SKS. SpaceX daļa būs pasūtījums uz 12 lidojumiem, Orbital Sciences – astoņi reisi. Šī projekta ietvaros Orbital uzbūvēs “vieglo” kravas kuģi Cygnus, kas varēs nogādāt orbītā, atkarībā no konfigurācijas, kravu svarā no 2 līdz 2,7 tonnām, kas ir divas reizes mazāk nekā Dragon.
Lai palaistu kuģi Cygnus ("Gulbi" izmantos raķeti Antares (bijušo Taurus II), priekš tās kompānija četrus gadus būvēja starta kompleksu NASA izmēģinājuma centra laukumā, Vollopsas pussalā (Virdžīnijas štatā) - “Vidusatlantijas reģionālo kosmoostu” (Mid-Atlantic Regional Spaceport - MARS).
Tagad Virdžīnijas Komerciālās kosmiskās darbības aģentūra (Virginia Commercial Space Flight Authority – VCSFA) ir izdevusi Orbital atļauju sākt darbu ar raķeti šajā laukumā.
"Tas ir pirmais ASV pēdējās desmitgadēs uzbūvētais starta komplekss raķetēm ar šķidrodegvielu", - atzīmēja Orbital prezidents Dēvids Tompsons (David Thompson).
Viņa vārdiem runājot, tuvākajos mēnešos notiks raķetes virszemes un lidojumu izmēģinājuma sērija, konkrēti pirmās pakāpes dzinēju darbības izmēģinājumi, pirmais, pilnvērtīgais “Antaresa” lidojums, bet pēc tam pirmais “Gulbja” demonstrācijas lidojums.
Ugunskristības, sagaidāms, notiks četras-piecas nedēļas pēc raķetes komplektēšanas un novietošanas starta laukumā, bet pēc mēneša notiks pirmais “Antaresa” starts ar kuģa maketumērogā viens pret viens un četriem “pikopavadoņiem”. Par “pikopavadoņiem” sauc pavadoņus, kuru masa ir mazāka par vienu kilogramu. Parasti tos veido darbam grupā vai kopā ar lielāku pavadoni.
Pēc testa rezultātiem, pirmais Cygnus doties uz SKS ar kravu ap 550 kilogramu. Kompānija cer, ka pirmais komercreis, kurā tiks piegādāta krava SKS, notiks 2013. gadā, ziņo KIA Novosti.
- K.I.
Ziņa no portāla novostikosmonautiki.ru

4.

NASA astronauti var doties uz Lagranža punktu ar Krievijas kuģi.

02.10.2012
NASA sliecas uz to, lai sūtītu uz Lagranža punktu L2 kosmisko moduli, kurā varēs ilgi uzturēties astronauti – viens no variantiem paredz Krievijā ražota moduļa izmantošanu, otrdien ziņoja portāls Space.com ar atsauci uz amerikāņu kosmiskās nozares avotu.
Kā atzīmē portāls, punkts L2 (viens no Lagranža punktiem, kuros Mēness un Zemes gravitācija līdzsvaro viena otru) sen tiek uzskatīts kā “noenkurošanās” punkts pētījumiem ārpus orbītas ap Zemi, tajā skaitā, arī kā starta vieta iespējamiem lidojumiem uz asteroīdiem vai Marsu.
Pēc avota datiem, priekšlikums izveidot tur starpstaciju ar astronautu uzturēšanos gūst arvien lielāku piekrišanu NASA, turklāt viens no variantiem paredz Krievijas moduļa izmantošanu, kas būtu analogs Zinātniski-enerģētiskajai platformai (ZEP) – viena no SKS moduļa projektiem. Neskaitot Krievijas moduli, tiek piedāvāts izmantot arī iekārtu, kas palikusi pāri no “atspoļu” programmas un SKS rezerves daļām.
Amerikāņu MIL septembrī ziņoja, ka astronautu sūtīšana uz punktu L2 un “priekšposteņa” radīšana tur ir līderis starp iespējamiem variantiem nākošai lielai NASA pilotējamo lidojumu misijai. Aģentūra uz publikāciju reaģēja ar paziņojumu, ka izskatot dažādus izpildes variantus uzdevumam, ko tai ir devis ASV prezidents.
Space.com avoti sliecas uz to, ka oficiāli par jauno misiju aģentūra var ziņot drīz pēc ASV prezidenta vēlēšanām novembra sākumā, ziņo KIA Novosti.
- K.I.
Ziņa no portāla novostikosmonautiki.ru

5.

Hakeri «izkauj» Warcraft virtuālos varoņus
Hakeri radījuši spēles varoni, kas spēj iznīcināt citu spēlētāju radītos varoņus, kā arī spēles radītos virtuālos tēlus.
«Tas bija nopietns uzbrukums. Viņi atklāja veidu, kā izveidot pirmā līmeņa varoni, kas devās uz lielajām pilsētām. Mēs nezinām, kā tieši viņi to izdarīja, bet kaut kādā veidā viņiem izdevās šajā pilsētā nogalināt visu spēlētāju varoņus, kā arī ikvienu datora kontrolēto varoni. Pēc tam viņi to atkārtoja citās pilsētās,» skaidroja «World of Warcraft» vietnes redaktore Olīvija Greisa.
Viņa skaidroja, ka arī iepriekš pret vietni vērsti hakeru uzbrukumi, taču nekad tie nav bijuši tik nopietni.
Datorspēles īpašnieks «Blizzard Entertainment» pavēstīja, ka hakeru uzbrukums ir novērsts, atvainojoties lietotājiem par traucējumiem.
«World of Warcraft» ir vairāk nekā desmit miljoni spēlētāju, kas maksā abonēšanas maksu.

http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/439163-hakeri_izkauj_warcraft_virtualos_varonus